Ładowanie strony
rewrite['slug']; }?>

Czy w Izraelu kończy się pandemia?

Na podstawie dostępnych danych szacuje się, że już prawie 70% obywateli Izraela jest odporna na COVID-19. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki szczepieniom oraz w mniejszym stopniu, dzięki temu, że niektórzy już tę chorobę przeszli. Przypuszcza się, że taki procent społeczeństwa posiadający przeciwciała, powinien doprowadzić do tzw. odporności zbiorowej, czyli de facto do zatrzymania rozprzestrzeniania się choroby.

Efektem szybkiej akcji szczepień są stale spadające statystki zachorowań i hospitalizacji na COVID-19. Taka sytuacja pozwoliła władzom kraju na stopniowe, znaczne luzowanie obostrzeń i ograniczeń.

Od kilku dni na ulicach miast można zaobserwować mnóstwo radosnych mieszkańców, którzy z ogromną ulgą i optymizmem ruszyli nadrabiać „społeczne zaległości”. Choć noszenie maseczek w dalszym ciągu jest obowiązkowe, policja przymyka oko na tych, którzy w radosnym ferworze spotkań z przyjaciółmi noszą je zsunięte.

Tym bardziej, że o noszeniu maseczek na świeżym powietrzu, będzie można całkowicie zapomnieć już od najbliższej niedzieli, kiedy to władze oficjalnie wycofają nakaz ich noszenia. To wydaje się być krokiem milowym w „powrocie do normalności.”

Radosne spotkania w Izraelu

Izrael powoli też otwiera się na powrót turystów. Choć proces ten jest ciągle jeszcze obłożony różnymi restrykcjami, wszystko zmierza w dobrą stronę.

Pewnie musi minąć jeszcze trochę czasu, żeby podróżowanie było na powrót łatwe i bezpieczne, ale przykład Izraela pokazuje, że w tym temacie można być umiarkowanym optymistą.

Dlatego też, życzymy Państwu dużo zdrowia, troszkę jeszcze cierpliwości i wierzymy w to, że już niedługo będziemy mogli wspólnie wybrać się do Ziemi Świętej.

Zapraszamy do odwiedzania naszych stron internetowych, gdzie będziemy informować o rozpoczęciu zapisów na pielgrzymki z bezpośrednimi lotami czarterowymi do Izraela. Najprawdopodobniej nastąpi to w trzecim kwartale tego roku.

Samolot przed wylotem

 

Na podstawie: https://www.bbc.com/news/health-56722186, https://www.timesofisrael.com/israelis-no-longer-required-to-wear-masks-outside-starting-sunday-as-covid-ebbs/