Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO WŁOCH AUTOKAROWO – SAMOLOTOWA

PARAFIA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO NOWY DWÓR GDAŃSKI
OPIEKA DUCHOWA KS. ARTUR PUCHALSKI

WIEDEŃ, WENECJA, PADWA, RZYM, WATYKAN, MANOPPELLO, LANCIANO, MONTE SANT ANGELO, SAN GOVANI ROTONDO, NEAPOL

03.08.2024 - 11.08.2024

870 EUR + 830 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu o godz. 05:00 w Nowym Dworze Gdańskim, a następnie przejazd  do Wiednia przez Polskę i dalej przez Czechy i Austrię. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem w centrum Wiednia. Zwiedzanie historycznego centrum stolicy Austrii. Obiadokolacja w restauracji na starówce. Przejazd do hotelu na nocleg pod Wiedniem.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa łodzią  do historycznego centrum miasta – Plac św. Marka. Wizyta w Bazylice św. Marka, Spacer po historycznym centrum – m.in. Pałac Dożów, słynny Most Rialto, Kanał Grande. Przejazd autokarem do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Wizyta w centrum historycznym miasta oraz nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego, gdzie odbędzie się Msza św. Przejazd do Bolonii, stolicy regionu Emilia – Romania. Wizyta w Bazylice Santo Stefano najpiękniejszym kościele Bolonii . Dalsza podróż na obiadokolację i nocleg w Asyżu.

Dzień 4.

Śniadanie. Msza św. w Bazylice św. Franciszka i zwiedzanie jej. Następnie spacer po historycznym centrum – m.in. Bazylika św. Klary i Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się grób bł. Carlo Acutis. Przejazd do Rzymu. Spacer po antycznym Rzymie – Koloseum, panorama na Forum Romanum, Fora Imperialne, Kolumna Trajana, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny. Następnie przejście pod Panteon i czas wolny. Dalsza część spaceru po nowożytnym Rzymie – Fontanna di Trevi i Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie na wynos. Przejazd do Watykanu. Msza przy Grobie św. JP II*. Czas na modlitwę w Bazylice i przy grobie papieża. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, Groty Watykańskie i Plac św. Piotra. Czas wolny. Przejazd na Lateran, gdzie znajduje się Bazylika św. Jana na Lateranie – jedna z Czterech Bazylik Większych. Nawiedzenie Świętych Schodów, po których Jezus szedł do Piłata. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Po drodze przystanek w sanktuarium w Manoppello, gdzie znajduje się chusta z wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego. Dalsza podróż do Lanciano. Czas wolny. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, gdzie przechowywane są relikwie Ciała i Krwi Chrystusa, gdzie odbędzie się Msza św. Przyjazd na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium św. Ojca Pio i miejsc z nim związanych – Kościół Matki Bożej Łaskawej oraz nowoczesny Kościół  pw. Św. Ojca Pio. Msza św. Czas wolny. Następnie wizyta w sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo. Powrót do hotelu w San Giovanni Rotondo na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Po drodze  do Neapolu wizyta w Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Neapol wizyta w kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes z grobowcem Ojca Dolindo, gdzie odbędzie się Msza św. Przejście do historycznego centrum Neapolu. Czas wolny. Następnie spacer po najważniejszych zabytkach Neapolu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 9.

Wczesne śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu. Około godziny 6:45 odprawa biletowa. Wylot do Gdańska o 8:45.  Lądowanie na gdańskim lotnisku o godz. 11:20. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem linii RYANAIR na trasie Neapol – Gdańsk, bagaż rejestrowany 1 szt. 20 kg + bagaż mały ( 40cmx20cmx25cm)
 • Przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • Opieka pilota,
 • Miejscowi przewodnicy zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL, NNW, w Signal Iduna (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe. Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 50 euro
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Wydatków osobistych,
 • Indywidualnego nagłośnienia 5 zł/dzień – 45 zł
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy 30 zł
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. ustalona z Opiekunem Duchowym i po potwierdzeniu przez kościół/sanktuarium,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid,

*Msza św. przy grobie Jana Pawła II po potwierdzeniu przez Watykan.