Ładowanie strony
rewrite['slug']; }?>

Szybkie testy antygenowe na lotnisku w Gdańsku!

Na lotnisku w Gdańsku, od 29 marca 2021r. będą dostępne szybkie testy na obecność koronawirusa.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na portalu gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy, od 29 marca tego roku, będą dostępne szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa. Jednak będą one dotyczyły tylko podróżnych przylatujących spoza strefy Schengen. Punkt do testowania będzie się znajdował jeszcze przed stanowiskiem kontroli paszportów. Na wynik badania trzeba będzie poczekać od 15 do 35 minut.

Negatywny wynik testu będzie zwalniał z obowiązku kwarantanny.

Co ważne, jak podaje portal lotniska: „przy przekraczaniu granicy testować nie muszą się osoby, które mają dokumenty potwierdzające zaszczepienie przeciwko SARS-CoV-2 (po dwóch dawkach) oraz fakt przebycia choroby nie dalej niż 6 miesięcy od wjazdu do Polski.”

Należy też pamiętać, że póki co, powyższe testy nie służą osobom przylatującym z krajów strefy Schengen, czyli większości krajów Unii Europejskiej. Osoby te, zgodnie z obecnymi przepisami, aby uniknąć kwarantanny powinny posiadać odpowiednie dokumenty przy sobie, przylatując do Polski – czyli jeśli chodzi o testy antygenowe – wykonane w ciągu 48 godzin, w kraju skąd się powraca.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach gdańskiego Portu Lotniczego:

https://www.airport.gdansk.pl/lotnisko/aktualnosci/testy-na-lotnisku-takze-dla-przylatujacych-do-gdanska-tylko-nonschengen-n1985.html