Ładowanie strony

WIEDEŃ – DOLINA WACHAU

Wiedeń – Kahlenberg – Wachau – Melk – Krems – Dürnstein – Brno

08.07.2024 - 11.07.2024

1750/2000 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników o godz. 5:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd  do Wiednia autostradą A1 przez Polskę, a następnie przez Czechy i Austrię. Wjazd na Kahlenberg – wzgórze w Lesie Wiedeńskim. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Wizyta w kościele polskim św. Józefa z salą pamięci poświęconej temu wydarzeniu. Panorama Wiednia z punktu widokowego imienia Stefanii na Kahlenbergu. Obiadokolacja, a po niej przejazd na nocleg do hotelu we Wiedniu.

Dzień 2.

Śniadanie. Wyjazd  do Wachau. Jest to malowniczy przełom Dunaju oddalony ok. 65 km od Wiednia z wieloma atrakcjami: winnice na stokach nadbrzeża Dunaju, ruiny zamków i urocze, pięknie zachowane miasteczka oraz wspaniałe opactwo Benedyktynów Melk. Rejs statkiem na odcinku Krems-Dürnstein. Spacer w Dürnstein i zwiedzanie Opactwa. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Spotkanie na Schwedenplaz z polskojęzycznym przewodnikiem. Objazd Ringstr z monumentalną zabudową: Parlament, Uniwersytet, Opera, Ratusz, Hofburg, Park Miejski z Pomnikiem J. Straussa. Dalej przejazd do Domu Hundertwassera -bajkowa architektura oraz do Belvederu ze spacerem przez ogród, z którego rozpościera się panorama miasta. Na starówce zobaczymy kompleks Hofburgu – pałaców zimowej rezydencji Habsburgów i przejdziemy eleganckim deptakiem Graben z Kolumną Morowa do Katedry św. Szczepana. W okolicy zajrzymy do Kościoła Krzyżaków i pod Dom Mozarta. Po przerwie na starówce na kawę lub kupno pamiątek (ok. 45min – 1h) przejazd do Schönbrunn na zwiedzanie komnat pałacowych oraz ogrodów.  Obiadokolacja w restauracji w centrum Wiednia. Koncert w Złotej Sali *o godz. 20:10. Zakończenie koncertu kilka minut po godz. 22:00. Przejazd na nocleg w hotelu.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Brna – stolicy Moraw. Spotkanie z miejscowym polskojęzycznym przewodnikiem i zwiedzanie, między innymi: pozostałości dawnych murów miejskich, Katedry św. Piotra i Pawła, Kościoła św. Jakuba, Teatru – Mahenove Divadło, Starego Ratusza, Rynku z jego zabudową i wizyta na Targu Zielnym. Przejazd powrotny przez Ostrawę do Polski i dalej autostradą A1 do miejsca zakończenia wyjazdu.

Cena zawiera
 • Noclegi w hotelu MOZART we Wiedniu, w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania,
 • Obiadokolacje w restauracji we Wiedniu,
 • Opieka pilota na trasie wycieczki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna,
 • (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera

Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: bilety na koncert w cenie 59 € (*koncert uzależniony od terminów orkiestry), wstępy: Belvedere (górny) 13,50 €, Schönbrunn: krótsza tura 16 €, całość apartamentów 22 €, Hofburg 15 €, Krypta cesarska 6,50 €, Opera 9 €, Melk 13 €, rejs 18€ (do wyboru)

 • Indywidualnego nagłośnienia – 5zł/dzień
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (5zł + 5zł)
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,