Ładowanie strony
Malta, Valetta (fot. Piotr Orechwo)

WYCIECZKA WŁOCHY – SYCYLIA

30.05.2024 - 09.06.2024

1280 EUR+ bilet lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku. Wylot do Neapolu. Przylot o godz. 08:25. Panoramiczny objazd miasta autokarem, podczas którego obejrzymy najciekawsze miejsca Neapolu. Zobaczymy największy plac w mieście Piazza del Plebiscito, pałac Królewski, Castel Nuovo, Castel dell’Ovo, Teatr San Carlo, Galeria Umberto I, Via Orazio i wzgórze Posillipo. Czas wolny,
a następnie przejazd do portu i nocna przeprawa promem do Palermo.

Dzień 2.

Przypłyniemy do Palermo w godzinach porannych i miejscowy przewodnik pokaże nam wielobarwną, pełną życia i rozkrzyczanych ludzi magiczną stolicę Sycylii z plątaniną średniowiecznych uliczek, barokowymi kościołami i zabytkami architektury normańskiej, katedrą W.N.M.P, Pałacem Normanów z Kaplicą Palatyńską, Teatrem Massimo, Placem Pretoria.  Kolacja i nocleg w hotelu w Palermo lub okolicy.

Dzień 3.

Po śniadaniu przejazd do Katanii i zwiedzanie wulkanicznego miasta u stóp wulkanu Etna, zbudowanego w większości z kamienia lawowego. Zwiedzimy m.in. Plac Duomo, Katedrę pw. Św. Agaty, fontannę słonia symbol miasta, Pałac degli Elefanti będący siedzibą władz miejskich, ul. Vittorio Emanuele II i najelegantszą ulicę miasta – Etnea. Kolacja i nocleg w okolicach Katanii.

Dzień 4.

Po śniadaniu całodzienna wycieczka: wulkan Etna i TaorminaEtna  – największy czynny wulkan Europy, który wybucha kilka razy do roku. Dojedziemy na wysokość około 2000 m n.p.m., gdzie znajdują się kratery Silvestri w otoczeniu pól lawowych. Po widokach jak z innej planety udamy się do malowniczej Taorminy. Zwiedzimy starówkę, teatr Grecki z III w. p.n.e. ruiny zamku na Monte Tauro, katedrę oraz plac Vittorio Emanuele. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

Dzień 5.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Syrakuz. To jedno z ważniejszych miast Sycylii z imponującą historią i zabytkami. Oprócz turystów, także naukowcy kochają Syrakuzy, które są jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w całym basenie Morza Śródziemnego. Odwiedziny w Syrakuzach to jak podróż przez wieki – przez starożytną grecką metropolię, miasto europejskiego baroku i nowoczesny, dynamicznie rozwijający się ośrodek. Najstarszą częścią miasta jest Ortigia, mała wyspa z labiryntem wąskich uliczek i starych domów. Następnie udamy się do Augusty, malowniczej miejscowości z pięknym wybrzeżem, zamkiem Svevo i licznymi kościołami. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Noto/ Marina di Ragusa.

Dzień 6.

W dzisiejszym dniu odwiedzimy trzy piękne miejscowości. Zwiedzanie rozpoczniemy w typowo sycylijskim mieście Ragusie, na które składa się Nowe Miasto odbudowane po trzęsieniu ziemi oraz historyczna Ragusa Ibla położona na skalistym wzniesieniu. Następnie udamy się do Modiki, pięknego barokowego miasteczka, słynącego z wyrobu czekolady. Zwiedzimy położoną na górze najstarszą część miasta ze słynną katedrą San Giorgio i nowszą część miasta, położoną niżej, z majestatyczną katedrą San Pietro. (Opcjonalnie- Odwiedzimy najstarszą na Sycylii, działającą od 1861 r.  wytwórnię czekolady, gdzie skosztujemy czekolady wyrabianej z pełnych ziaren kakaowca w technologii na zimno). Wycieczkę zakończymy zwiedzaniem barokowego Noto, gdzie zobaczymy kościoły San Francesco i San Domenico oraz plac Municipio, który uchodzi za najpiękniejszy plac na Sycylii. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7.

Całodniowy wypoczynek na piaszczystej plaży nad Morzem Jońskim. Opcjonalnie przeprawa promowa na Maltę i całodniowy pobyt w Valletcie, stolicy Malty.

Dzień 8.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do niezwykłej Doliny Świątyń z V w. p.n.e. w Agrigento To najbardziej fascynujące ruiny greckie na Sycylii i jedyne w swoim rodzaju zjawisko poza Grecją. Przejazd do hotelu w okolice Mazarra del Vallo na kolację i nocleg.

Dzień 9.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do urokliwego miasta Trapani. Spacer nadmorskimi uliczkami miasta. Następnym punktem programu będzie Monreale, gdzie zobaczymy jeden z najwybitniejszych przykładów architektury normańskiej w skali świata – katedrę z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Sycylii Wilhelma II. Przejazd do portu w Palermo i zaokrętowanie na nocny prom do Neapolu.

Dzień 10.

Śniadanie na promie i następnie przejazd do Pompejów– jednego z trzech miast rzymskich, które 24 sierpnia 79 roku n.e. zniszczył wybuch wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny zasypał miasto, przez co jednocześnie doskonale je zakonserwował i dlatego możemy dzisiaj zobaczyć, jak wyglądało rzymskie miasto średniej wielkości oraz życie jego mieszkańców. Czas wolny. Następnie pojedziemy do Mugnano del Cardinale, gdzie znajduje się sanktuarium Św. Filomeny. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, kolacja i nocleg.

Dzień 11.

Wczesne śniadanie (lub box breakfast na wynos) i transfer na lotnisko w Neapolu. Wylot do Gdańska godz. 08:45. Przylot  na lotnisko w Rębiechowie o godz. 11:20. Zakończenie wyprawy.

Cena zawiera
 • Przejazd włoskim autokarem wg programu
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • Opłata klimatyczna
 • Śniadania
 • Obiadokolacje
 • Opieka pilota na trasie,
 • Przewodnik miejscowi zgodnie z programem.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).

Cena nie zawiera
 • Przelot liniami Ryanair – Gdańsk – Neapol – Gdańsk + bagaż rejestrowany 20 kg i podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od nie