Ładowanie strony

WŁOCHY AUTOKAROWO ( 10 DNI )

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników o godz. 5:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd  do Wiednia autostradą A1 przez Polskę, a następnie przez Czechy i Austrię. Wjazd na Kahlenberg – wzgórze w Lesie Wiedeńskim. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Msza św. w kościele św. Józefa.  Widok na Wiedeń z punktu widokowego imienia Stefanii na Kahlenbergu. Obiadokolacja, a po niej przejazd na nocleg do hotelu  pod Wiedniem.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa łodzią  do historycznego centrum miasta – Plac św. Marka. Wizyta w Bazylice św. Marka – Msza św. w kaplicy dla pielgrzymów. Spacer: Plac św. Marka, Pałac Dożów, Teatr la Fenice, czas wolny. Powrót spacerem  do autokaru: Wyspa Rialto, słynny Most Rialto,  Kanał Grande, do placu Roma. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Wizyta w centrum historycznym miasta oraz nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza św. w jednej z kaplic Klasztoru, specjalnie przygotowanej dla pielgrzymów. Dalsza podróż na południe Włoch między innymi słynną Autostradą Słońca. Nawiedzenie Orvieto, miejsca cudu Eucharystycznego, a zarazem urokliwego włoskiego miasteczka, z jedną z najwspanialszych katedr we Włoszech. Następnie przejazd do hotelu w centrum Wiecznego Miasta. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w restauracji poza hotelem. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Udział w Audiencji Generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem. Następnie spacer trasą: Zamek Anioła, Plac Nawona, Panteon,  Fontanna di Trevi, Piazza di Spagna. Dalej przejście na wzgórze Kwirynał do Kościoła św. Andrzeja przy którym znajduje się klasztor z celą św. Stanisława Kostki. Następnie przejazd  do Bazyliki św. Pawła za Murami. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Wizyta w Klasztorze – kolebce życia zakonnego w Kościele Katolickim, a następnie na cmentarzu żołnierzy polskich z okresu II wojny światowej. Przejazd  na Mentorelle – jednego z najstarszych sanktuariów maryjnych we Włoszech i w Europie. Ukochana Mentorella św. Jana Pawła II – miejsce , w którym człowiek w sposób szczególny otwiera się przed Bogiem. Powrót do Rzymu. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

Dzień 6.

Przejazd do Watykanu. Msza przy Grobie św. JP II. Dalsze zwiedzanie Rzymu. Spacer trasą: Bazylika Matki Boskiej Większej, Kościół św. Piotra w Okowach, Koloseum, Forum Romanum, Fora Cesarskie, Kapitol, Plac Wenecki. Przejazd do Bazyliki św. św. Janów na Lateranie. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd do Asyżu rodzinnego miasta św. Franciszka. Spacer po średniowiecznym centrum, Bazylika św. Franciszka – Msza św., rynek, dom rodzinny świętego i Bazylika św. Klary. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej  z Porcjunkula. Przejazd do Loreto. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Wizyta i Msza Święta w Sanktuarium św. Domku w Loreto – pierwszego sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym, poświęconego Najświętszej Maryi Pannie. Według słów św. Jana Pawla II: „Przez wieki prawdziwe serce Maryjne chrześcijaństwa”. Przejazd do Rawenny, jednej z dawnych  stolic Cesarstwa Zachodniego. Wizyta w centrum miasta wraz z Katedrą. Dalsza podróż na obiadokolację i nocleg w okolicach Wenecji.

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd do Brna – stolicy Moraw. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie centrum miasta – szczycącego się wieloma cennymi zabytkami i historią współczesną. To miasto uniwersyteckie słynie z największych, czeskich targów. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Msza św. u polskich Franciszkanów w Brnie. Powrót do miejsca rozpoczęcia pielgrzymki trasą przez: Ostrawę, Łódź, Toruń. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem,
 • Przejazd  autokarem turystycznym zgodnie z programem,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania,
 • Obiadokolacje,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Na zmieniające się zabiegi  i procedury obostrzeń związanych z obwiązującą pandemią.