Ładowanie strony

ROSJA: wycieczka lotnicza na Syberię

Irkuck, Bajkał, Wyspa Olchon, Bajkalski Rezerwat Przyrody, podróż koleją Transsyberyjską, Moskwa

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu i godzinie. Przejazd autokarem do Kaliningradu. Wylot z lotniska Kaliningrad-Chrabrowo do Moskwy (lotnisko Domodiedowo). Wylot z lotniska Moskwa –Domodiedowo do Irkucka.

Dzień 2.

Lądowanie w Irkucku. Śniadanie, złożenie bagaży w hotelu. Zwiedzanie Irkucka. Katedra katolicka – tablica pamięci polskich leśników, Sobór Objawienia Pańskiego, 130 dzielnica, specjalnie stworzona strefa turystyczna, obejmująca dziesiątki zabytków, sklepy z pamiątkami, kawiarnie, restauracje, czas wolny na zakupy. Muzeum Krajoznawcze Obwodu Irkuckiego. Spotkanie z prof. Bolesławem Szostakowiczem – historykiem, irkuckim Polakiem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd autokarem przez Buriacki Okręg Autonomiczny na największą na Bajkale wyspę Olchon (ok. 8 godz.). Przeprawa promem przez cieśninę Olchońskie Wrota do wsi Chużyr. Przejazd marszrutkami (lub łazikami) do ośrodka „U Pana” w Charańcy. (Na wyspie drogi są szutrowe). Rekreacja w syberyjskiej bani, kąpiel w Bajkale (lub w basenie). Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Zwiedzanie wyspy Olchon, wyprawa marszrutkami na Półwysep Chaboj, najdalej wysunięty na północ skrawek wyspy, stąd roztacza się zapierający dech w piersi widok na Bajkał, półwysep Nos i góry. Degustacja omula bajkalskiej ryby endemicznej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Olchonu – wieś Chużyr, wyprawa do Szamanki, magicznej skały Bajkału (jedno z pięciu istniejących na świecie biegunów siły duchowej). Degustacja buriackiej kuchni, pierogi pozy. Zwiedzanie jurty buriackiej. Wieczór pożegnalny na Olchonie, szaszłyk i Koncert rosyjskich romansów. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Spacer po okolicy, dla chętnych rekreacja w rosyjskiej bani lub na plaży. Przejazd do Chużyru. Wypłynięcie promem, rejs przez rozległe wody Bajkału do miejscowości Ust’-Barguzin (ok. 3godz.). Przejazd autokarem do miejscowości Maksymicha (ok.30 km). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd autokarem do Ułan-Ude (ok.6 godz.). Droga biegnie przez pasmo Chamar Dabanu i gór Ułan Burgasów. Przez znaczną część trasy droga prowadzi nad samym brzegiem Bajkału. Podziwiać będziemy wspaniałe widoki. Następnie zwiedzanie Ułan-Ude, m.in. Sobór Matki Bożej „Hodigrita” – najstarszy murowany budynek w Buriacji, Dom Polski oraz największa głowa Lenina na świecie (waży 42 tony). Wyjazd do Iwołgińska – centrum buddyzmu w Rosji. Zwiedzanie tamtejszego dacanu, czyli kompleksu lamaistycznych świątyń, klasztoru i religijnej uczelni. Powrót do Ułan-Ude, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Tarbagataju – miejscowości zamieszkałej przez zabajkalskich starowierców. Wizyta w muzeum-lapidarium, cerkwi. Następnie obiad z typowymi regionalnymi potrawami, program folklorystyczny. Po południu wyjazd nad Bajkał do miejscowości Tanchoj (ok.250 km.) malowniczą drogą. Zakwaterowanie w agroturystyce Tanchoj (szkolny internat – typ hostelu). Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wyprawa trekkingowa – tundra, tajga. Tanchoj-Bajkalski Rezerwat Przyrody. Wizyta w stacji ornitologicznej „Bajkalskaja”. W Miszycha pomnik zabajkalskich powstańców (na wyprawę bierzemy ze sobą tzw. Polowy obiad). Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Po śniadaniu spotkanie z leśnikami i przyrodnikami. Poznanie specyfiki regionu. Przyroda Syberii z uwzględnieniem drzewostanu i fauny. Następnie przejazd autokarem na stację kolejową w Tanchoj. Przejazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Nowosybirska. Obiadokolacja i nocleg w pociągu, w wagonach sypialnych.

Dzień 11.

Śniadanie. Przejazd Koleją Transsyberyjską na trasie Tanchoj-Irkuck-Angarsk-Krasnojarsk-Nowosybirsk. Jest to najdłuższa linia kolejowa na świecie, która przekracza 8 stref czasowych, a całkowita długość torów wynosi prawie 10 000 km. Podczas wyjazdu do pokonania będzie 2100 km. Obiadokolacja. Nocleg w wagonach sypialnych.

Dzień 12.

Przyjazd do Nowosybirska. Transfer na lotnisko Nowosybirsk-Tołmaczowo. Odprawa biletowo – bagażowa i wylot do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Zapoznanie się ze stolicą Rosji nocą. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 13.

Śniadanie. Zwiedzanie Moskwy: Plac Czerwony oraz Kreml, Arbat, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Czas wolny, Klasztor i cmentarz Nowodziewiczy. Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 14.

Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Kaliningradu. Lądowanie na lotnisku Kaliningrad Chrabrowo a następnie przejazd do Polski do miejsca rozpoczęcia wyjazdu.

Cena zawiera
 • przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem
 • przeloty samolotowe zgodnie z programem
 • przejazd koleją Transsyberyjską na trasie Tanchoj – Irkuck – Angarsk – Krasnojarsk – Nowosybirsk
 • noclegi zgodnie z programem
 • śniadania oraz obiadokolacje zgodnie z programem
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opieka pilota na całej trasie
Cena nie zawiera
 • wizy rosyjska
 • biletów wstępu do obiektów zwiedzanych fakultatywnie
 • indywidualnego nagłośnienia
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenie wyjazdu i mieć dwie strony wolne (obok siebie)