Ładowanie strony

PIELGRZYMKA – WŁOCHY POŁUDNIOWE

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Godz. 11:35 zbiórka na lotnisku w Gdańsku, odprawa biletowo -bagażowa. Godz. 13:35 wylot linią Ryanair do Neapolu. Przylot godz. 16:10, transfer do hotelu w okolicy Neapolu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2.

Po śniadaniu udamy się do Neapolu, gdzie nawiedzimy Kościół Matki Bożej z Lourdes i Św. Józefa z grobem Ojca Dolindo. Następnie krótki objazd miasta, które z powodów historycznych, artystycznych i politycznych od czasów średniowiecza uważane jest za jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych Europy, z  pałacem Królewskim, Castel dell`Uovo, Teatrem San Carlo, Galerią Umberto I, Via Orazio i wzgórzem Posillipo. Wizytę w Pompejach zaczniemy od nawiedzenia Bazyliki Matki Bożej Różańcowej, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Pompejańskiej, a następnie zwiedzimy wykopaliska starożytnego miasta Pompeje. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Dzisiaj popłyniemy z portu w Sorrento lub z Neapolu wodolotem na Capri, jedną z najbardziej malowniczych wysp na świecie, miejsca spotkań i wypoczynku światowej „śmietanki towarzyskiej”. Najciekawsze miejsca wyspy do zobaczenia: Piazza Umberto I (słynna piazzetta di Capri), ogrody Augusta, willa Tyberiusza, np. Villa Jovis, Anacapri- Piazza Vittoria, villa San Michele, a jeżeli pogoda pozwoli, można popłynąć do słynnej Lazurowej Groty. Czas do dyspozycji własnej. Po południu powrót do Portu w Sorrento lub Neapolu i przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Matery, położonej na krawędzi głębokiego wąwozu. Historyczna część miasta, zwana Sassi, obejmuje unikatowe domostwa drążone w skale, z murowanymi jedynie fasadami. Te wielopoziomowe domy wykopane w zboczach parowu są jedną z najbardziej zaskakujących form architektonicznych Włoch. Materę i jej „sassi” rozsławił  Mel Gibson kręconym tutaj filmem „Pasja”.  Zwiedzanie miasta, Msza św. I przejazd do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5.

SAN GIOVANNI ROTONDO to miasteczko rozsławione przez słynnego stygmatyka Ojca Pio, wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II. W miasteczku znajduje się Bazylika i Klasztor, gdzie mieszkał Ojciec Pio oraz założony przez świętego szpital – Dom Ulgi w Cierpieniu. Zobaczymy także Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Grób Św. Ojca Pio. Popołudnie spędzimy w panoramicznym Monte Sant’Angelo, gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Tutaj w Grocie Św. Michała w V w. objawił się Michał Archanioł, który poświęcił to miejsce. Ku jego czci wzniesiono sanktuarium, jedyną świątynię nie poświęconą ludzką ręką… A do tego jest to miejsce trochę polskie, bo opiekunami sławnego sanktuarium są od wielu lat polscy Michalici. Powrót do hotelu w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu czas na modlitwę własną i Mszę św. Około godz. 13:00 wyjazd w stronę Neapolu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Neapolu.

Dzień 7.

Po śniadaniu pojedziemy do Salerno, gdzie nawiedzimy Katedrę Św. Mateusza i Grzegorza Wielkiego z relikwiami Św. Mateusza. Z Salerno  udamy się drogą lądową wzdłuż przepięknego krajobrazowo wybrzeża, do malowniczego miasteczka  Vietri sul Mare. Winnice, gaje oliwne i sady cytrynowe będą nam towarzyszyć w drodze do SORRENTO, słynnego na całym świecie uroczego miasteczka na Półwyspie Sorrentyńskim, które od 200 lat przyciąga obcokrajowców z całego świata. Bywali tu Ibsen, Wagner, Nietzsche, Maksym Gorki. Zatrzymamy się na Piazza Tasso, centralnym placu miasteczka i jednocześnie jego wizytówce. Czas wolny na samodzielne odkrywanie tej perełki południa Włoch, starego miasta z wąskimi uliczkami, sklepikami z lokalnymi produktami. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 8.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Mugnano del Cardinale, gdzie znajduje się sanktuarium św. Filomeny. Msza św., czas wolny i transfer na lotnisko. Wylot do Gdańska godz. 16:36. Przylot godz. 19:10.

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Gdańsk – Neapol – Gdańsk liniami Ryanair
 • Przejazd autokarem włoskim wg programu
 • Połączenie promowe na Capri
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych  
 • Opłatę klimatyczną,
 • Śniadania
 • Obiadokolacje
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnik miejscowi zgodnie z programem.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna. (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi

Msza św. codziennie –  miejsca sprawowania Mszy uzgodnione z Opiekunem Duchowym

 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od nie