Ładowanie strony

PIELGRZYMKA – WŁOCHY POŁUDNIOWE

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Godz. 11:35 zbiórka na lotnisku w Gdańsku, odprawa biletowo -bagażowa. Godz. 13:35 wylot linią Ryanair do Neapolu. Przylot godz. 16:20, transfer do hotelu w okolicy Neapolu, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2.

Po śniadaniu udamy się do Neapolu, gdzie nawiedzimy Kościół Matki Bożej z Lourdes i Św. Józefa z grobem Ojca Dolindo. Następnie krótki objazd miasta, które z powodów historycznych, artystycznych i politycznych od czasów średniowiecza uważane jest za jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych Europy, z  pałacem Królewskim, Castel dell`Uovo, Teatrem San Carlo, Galerią Umberto I, Via Orazio i wzgórzem Posillipo. Przejazd do San Giovanni Rotondo.
Zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo, kolacja i nocleg.

Dzień 3.

SAN GIOVANNI ROTONDO to miasteczko rozsławione przez słynnego stygmatyka Ojca Pio, wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II. W miasteczku znajduje się Bazylika i Klasztor, gdzie mieszkał Ojciec Pio oraz założony przez świętego szpital – Dom Ulgi w Cierpieniu. Zobaczymy także Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Grób Św. Ojca Pio. Popołudnie spędzimy w panoramicznym Monte Sant’Angelo, gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Tutaj w Grocie Św. Michała w V w. objawił się Michał Archanioł, który poświęcił to miejsce. Ku jego czci wzniesiono sanktuarium, jedyną świątynię nie poświęconą ludzką ręką… A do tego jest to miejsce trochę polskie, bo opiekunami sławnego sanktuarium są od wielu lat polscy Michalici. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4.

W drodze do Rzymu odwiedzimy Lanciano i Manopello. W LANCIANO według Kościoła katolickiego w VIII wieku miał miejsce pierwszy potwierdzony cud eucharystyczny. W sanktuarium  przechowywane są relikwie uważane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. MANOPELLO stało się głośne za sprawą niemieckiego dziennikarza i pisarza Paula Badde’go, który po przeprowadzeniu prywatnego śledztwa, doszedł do wniosku, że całun z Manoppello jest tak naprawdę chustą grobową Chrystusa. Znalezienie relikwii wzbudziło także zainteresowanie kościoła katolickiego. Rok 2006 został ogłoszony rokiem jubileuszu całunu z Manoppelo. Papież Benedykt XVI odwiedził sanktuarium Volto Santo w dniu 1 września 2006 i była to pierwsza wizyta papieska w Manopello. Przyjazd do Rzymu. Spotkanie z wiecznym miastem  rozpoczniemy od zwiedzania Bazyliki Świętego Pawła za Murami, jednej z czterech bazylik patriarchalnych Rzymu i panoramicznego objazdu miasta, podczas którego zobaczymy m.in.: Circo Massimo – najstarszy i największy cyrk starożytnego Rzymu, Aventyn i Usta Prawdy w przedsionku Bazyliki Santa Maria in Cosmedin. Zakwaterowanie w hotelu w Rzymie.

Dzień 5.

Rano msza św. Przy grobie św. Jana Pawła II, następnie zwiedzanie bazyliki św. Piotra i jednego z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie, Muzeów Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską, dziełem Michała Anioła, miejscem konklawe i wyboru papieży. Wizytę w Watykanie zakończymy na Placu Św. Piotra. Czas wolny i powrót do hotelu.

Dzień 6.

Dzisiaj zobaczymy zabytki  Rzymu Antycznego i Barokowego. Zobaczymy Koloseum – symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum- centrum politycznego i towarzyskiego życia starożytnego Rzymu, Kapitol, Fori Imperiali, Panteon- świątynię wszystkich bogów oraz najpiękniejsze place, fontanny i najbardziej znane rzymskie ulice: Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Plac Navony z fontanną 4 Rzek, Fontannę di Trevi rozsławioną  przez  film  Felliniego Dolce Vita z Anitą Ekberg, via del Corso- centralną ulicę Rzymu z barokowymi kamienicami, via Condotti z luksusowymi butikami. Przy via Condotti  znajduje się też słynna Caffe Greco z 1760 r , gdzie bywali m.in. Mickiewicz, Słowacki i Sienkiewicz. Powrót do hotelu.

Dzień 7.

Po audiencji zwiedzimy kolejne bazyliki rzymskie: Bazylikę Św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Najświętszej Maryi Większej. Msza św. Powrót do hotelu. Czas wolny.

Dzień 8.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i pojedziemy na Monte Cassino, aby oddać hołd poległym polskim żołnierzom i zwiedzić klasztor Benedyktynów. Wedle tradycji Benedykt z Nursji dotarł do Monte Cassino między 525 a 529 rokiem. Mistyka tego miejsca kazała Benedyktowi założyć kolejny klasztor i w nim osiąść. Na potrzeby klasztoru wykorzystano antyczne miejsce kultu urządzone po chrześcijańsku. Świątynia Febusa stała się kościołem pod wezwaniem Jana Chrzciciela. Zwiedzanie zakończymy wizytą na cmentarzu polskim. Przejazd na lotnisko w Neapolu. Wylot do Gdańska godz. 16:35 linią Ryanair. Przylot godz.19:10. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot  liniami Ryanair –  Gdańsk – Neapol – Gdańsk + bagaż rejestrowany 20 kg i podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm
 • Przejazd włoskim autokarem wg programu
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych  
 • Opłata klimatyczna
 • Śniadania
 • Obiadokolacje
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnik miejscowi zgodnie z programem.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna. (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi

Msza św. codziennie –  miejsca sprawowania Mszy uzgodnione z Opiekunem Duchowym

 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od nie