Ładowanie strony

PIELGRZYMKA – STOLICE NADBAŁTYCKIE

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

 

 

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników przy Parafii o wyznaczonej godzinie. Przejazd do Białegostoku     (tego dnia przejedziemy 405 km). Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie Stolicy Województwa Podlaskiego: Brama Wielka, zespół pałacowo-parkowy Branickich, Cerkiew św. Mikołaja, Zespół Katedralny. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu LEŚNYM w Białymstoku.

Dzień 2.

Śniadanie. Msza św. w Białymstoku. Przejazd do Supraśla. Wizyta w Cerkwi Zwiastowania Najświętszej Marii Panny oraz Muzeum Ikon w Supraślu. Dalsza podróż do Rygi (tego dnia przejedziemy 537 km). Zakwaterowanie w hotelu MERCURE RIGA CENTRE. Spacer po ryskiej starówce. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Msza św. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie zabytkowego Starego Miasta, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Czas wolny w centrum Rygi, a po nim  przejazd do Tallina (tego dnia przejedziemy 310 km). Zakwaterowanie w hotelu IBIS TALLIN CENTRE. Spacer po historycznego centrum stolicy Estonii. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Msza św. w Tallinie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie Tallina (Tallin w języku estońskim oznacza duńskie miasto): ruchliwa część pasażerskiego portu, Stare Miasto, które zostało zadziwiająco dobrze zachowane i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Po zwiedzaniu czas wolny, a po nim przejazd do Wilna (tego dnia przejedziemy 600 km). Zakwaterowanie w hotelu PANORAMA. Obiadokolacja. Dla chętnych spacer na stare miasto. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Msza św. w Katedrze św. Stanisława– kościoła wzniesionego z fundacji Władysława Jagiełły z jedenastoma kaplicami, z których największa to kaplica św. Kazimierza (patrona Litwy) z jego relikwiami. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, następnie zwiedzanie Wilna: Plac Ratuszowy, siedziba Prezydenta Litwy, przejście zaułkiem Bernardyńskim pod pomnik A. Mickiewicza, zwiedzanie Muzeum poety, zaułek gotycki z kościołami św. Anny i Franciszkanów Bernardynów, dziedziniec Uniwersytetu Wileńskiego, przejście ulicą Szklaną na Plac Ratuszowy, kościół św. Kazimierza, Cela Konrada na dziedzińcu Klasztoru Bazylianów, cerkiew św. Ducha, kościół św. Teresy, kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu PANORAMA na obiadokolację  i nocleg.

Dzień 6.

Msza św. w Ostrej Bramie. Śniadanie, wyjazd do Trok,  wizyta na wyspie , zapoznanie się z kulturą karaimów (narodu pochodzenia tureckiego), możliwość zjedzenia typowych pierogów tj. kibiny karaimskiej. Wyjazd  do Polski. W drodze powrotnej przystanek w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Powrót w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem,
 • 1 nocleg w Białymstoku w hotelu Leśnym
 • 1 nocleg w hotelu MERCURE RIGA CENTRE
 • 1 nocleg w hotelu IBIS TALIN CENTRE
 • 2 noclegi w hotelu PANORAMA w Wilnie,
 • 5 śniadań i obiadokolacji,
 • Opieka pilota na całej trasie,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Indywidualnego nagłośnienia
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.