Ładowanie strony

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

 

24.09.2023 - 03.10.2023

6850 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Rębiechowie o godz. 6:50. Wylot o 8:50 z Gdańska do Warszawy (przylot 9:50). Wylot z Warszawy do Madrytu 10:40, przylot do Madrytu 14:35. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer po starej stolicy Hiszpanii m.in.: Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, przejazd do hotelu na nocleg, kolacja.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Lizbony, po drodze postój w Almada pod pomnikiem Chrystusa Króla z doskonałym punktem widokowym na stolicę Portugalii. Przejazd przez Most 25 Kwietnia, wizyta w kościele Najświętszej Marii Panny z Belém, który jest częścią słynnego klasztoru św. Hieronima, Pomnik Odkrywców, rzut oka na Wieżę Belem, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Lizbony: Praça do Comércio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, zapoznanie się z sanktuarium fatimskim, które zostało wybudowane w miejscu objawień Matki Bożej m.in.: Bazylika Różańcowa, Kaplica Objawień, Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kościół Trójcy Przenajświętszej, muzeum. Czas wolny, kolacja. Udział w uroczystościach religijnych.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel  wiosce gdzie urodziły się fatimskie dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Spacer poprzez słynny Uniwersytet do Katedry a następnie do Praça do Comércio. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne  centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

Dzień 8.

Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i  jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą  św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Madrytu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 9.

Śniadanie. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim, spacer po słynnym Plaza Mayor, Plaza Puerta del Sol  i po bajecznej Gran Via. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalu w mieście. Przejazd panoramiczny po stolicy Hiszpanii m.in.: Stadion Santiago Bernabéu, Arena do walki byków, dzielnica biznesowa. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, wizyta w madryckiej Katedrze De Nuestra  Señora de la Almudena. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy o 15:30, przylot do Warszawy 19:10. Wylot do Gdańska o 19:50, przylot do Gdańska o 20:45. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem rejsowym LOT na trasie Gdańsk – Warszawa – Madryt – Warszawa – Gdańsk, (bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość)
 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • 9 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania zgodnie z programem,
 • Obiadokolacje zgodnie z programem,
 • Opieka pilota na całej trasie,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu (kradzież) w Signal Iduna (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid.