Ładowanie strony

HISZPANIA I PORTUGALIA: pielgrzymka samolotowa do sanktuariów

TRASA: MADRYT-TOLEDO-LIZBONA-FATIMA-NAZARE-OBIDOS-BATALHA-ALCOBACA-COIMBRA-PORTO-SANTIAGO DE COMPOSTELA-MADRYT

26.04.2019 - 04.05.2019

660 EUR +1630 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku o g. 6:50, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Gdańska o g. 8:50. Lądowanie w Warszawie o g. 9:50. Wylot do Madrytu o g. 10:50. Lądowanie w stolicy Hiszpanii o g. 14:45. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie starej stolicy Hiszpanii: Casa Museo El Greco, Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku o g. 6:50, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Gdańska o g. 8:50. Lądowanie w Warszawie o g. 9:50. Wylot do Madrytu o g. 10:50. Lądowanie w stolicy Hiszpanii o g. 14:45. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie starej stolicy Hiszpanii: Casa Museo El Greco, Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie: klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, Praca do Comercio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Almady pod pomnik Chrystusa Króla – punkt widokowy na Lizbonę. Msza św., a następnie przejazd do Fatimy. Po drodze wizyta w Obidos mieście z zamkiem i murami obronnymi z czasów panowania Maurów na półwyspie iberyjskim. Dalszy przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie z Sanktuarium Fatimskim, czas wolny, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Następnie przejazd do Alcobaca i wizyta w klasztorze Santa Maria de Alcobasa. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Powrót do hotelu na obiadokolacje. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Msza św. Nawiedzenie sanktuarium i nowej bazyliki. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel  wiosce urodzin fatimskich dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Msza św. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Katedry i słynnego Uniwersytetu. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

Dzień 7.

Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i  jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą  św. Jakuba (patrona Hiszpanii) – Msza św. Następnie spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Madrytu na obiadokolację.  Przyjazd do hotelu na nocleg w hotelu.

Dzień 8.

Śniadanie. Msza św. Tur autokarowy po stolicy Hiszpanii. Spacer po słynnym Plaza Mayor, Plaza Puerta del Sol i po bajecznej Gran Via. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalu w mieście. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w madryckiej Katedrze De Nuestra Senora De La Almudena oraz Msza św., a następnie wizyta Pałacu Królewskim. Transfer na lotnisko i wylot Z Madrytu do Polski o g. 15:35. Lądowanie w Warszawie o g. 19:10. Wylot do Gdańska o g. 19:40. Lądowanie w Gdańsku o g. 20:35. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przelot samolotem PLL LOT na trasie Gdańsk – Warszawa – Madryt – Warszawa – Gdańsk,
  (bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość),
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • 8 noclegów w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania zgodnie z programem,
 • obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – obejmuje choroby przewlekłe,
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • indywidualnego nagłośnienie – 9 €.
Cena nie zawiera
 • napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.