Ładowanie strony

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO MEDZIUGORIE

OPIEKA DUCHOWA KS. LANGOWSKI

23.04.2024 - 30.04.2024

około 4500 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie o godz. 03:50. Odprawa biletowo-bagażowa. O godz. 05:50 wylot do Czarnogóry . Lądowanie na lotnisku w Podgoricy o godz. 09:00. Przepakowanie do autokaru. Transfer do Medziugorie  (Bośnia i Hercegowina – 222 km). Zakwaterowanie w hotelu  Notre Dame ( w pobliżu  kościoła parafialnego). Wizyta w Sanktuarium i miejscu objawień  Matki Bożej.  Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 2.

Śniadanie. Wyprawa na Drogę Krzyżową na górę Kriżevac. Powrót do hotelu. Wizyta w ośrodku Cenacolo w Medziugorie. Powrót do hotelu. Czas na indywidualne modlitewne skupienie. W godzinach popołudniowych wyjazd na zwiedzanie Mostaru – zapoznanie z historią miasta i wizyta w kościele Franciszkanów. Przejazd do Sarajewa – wizyta w historycznym centrum. Powrót do Medziugorie. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Poranne wejście na Górę Objawień (Podbrodo), gdzie po raz pierwszy Matka Boża się objawiła.  Wspólna modlitwa. Powrót do hotelu. Przejazd do Kravicy  słynącej z przepięknych wodospadów. Odpoczynek na łonie natury. Powrót do hotelu w Medziugorie. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, Przejazd autokarem nad Morze Adriatyckie do turystycznej miejscowości Gradac. Udział w rejsie na wyspę Havr do rybackiej wioski Sućuraj. Wizyta w miejscowym kościele. Następnie cas na plażowanie i kąpiel na wyspie. W rejsie powrotnym do portu w Gradacu obiad na statku (fish-picnic). Przejazd do Medziugorje. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd autokarem do Dubrownika perły architektury Dalmacji. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Wizyta w centrum historycznym miasta i Katedrze. Czas wolny w centrum Dubrownika, w trakcie którego można skorzystać z rejsu dookoła miasta lub wjechać kolejką na punkt widokowy, bądź odbyć piękny spacer po murach starego miasta. Powrót do Medziugorie. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Msza św. Pożegnanie z Medziugorią. Przejazd na granicę z Czarną Górą – Bielica ( 99 km ). Po przekroczeniu granicy dalsza podróż do Kotoru (92 km), najatrakcyjniejszego miasta Czarnej Góry. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 7.

Śniadanie. Zwiedzanie kotorskiej starówki. Msza św. w Katedrze w Kotorze. Czas wolny. Przejazd do wyciągu kolejki linowej Kotor Cable Car na przepiękny nowy punkt widokowy, następnie posiłek – szkoderski karp w restauracji Belveder.   Powrót do hotelu na nocleg w hotelu.

Dzień 8.

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Podgoricy.  Odprawa bagażowo – biletowa o godz. 06:30, o godz. 08:30 wylot do Gdańska. Lądowanie na lotnisku w Rębiechowie o godz. 10:45. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przeloty samolotowe na trasie Gdańsk – Podgorica – Gdańsk (bagaż rejestrowany 20 kg + podręczny  55 x 40 x 20 cm) Rayner,
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • 7 noclegów
 • 7 obiadokolacji,
 • 7 śniadań
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW, w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU. 

Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Kolejki linowej na Kotor Cable Car
 • Fish-picnic
 • Indywidualnego nagłośnienia 5 zł/dzień
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 zł i Pomocowy 15 zl,
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.