Ładowanie strony

PIELGRZYMKA NA MALTĘ – ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAWŁA

PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w GDAŃSKU

OPIEKA DUCHOWA KS. PROBOSZCZ KRZYSZTOF NOWAK

07.05.2024 - 14.05.2024

3850 PLN + PRZELOT 1750 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 3:50. Odprawa biletowo-bagażowa. wylot na Maltę o godz. 5:50. Lądowanie na Malcie o godz. 9:00. Wizyta w przepięknym mieście Rabat, gdzie odwiedzimy katakumby, jaskinię, gdzie więziony był święty Paweł, schrony z czasów II Wojny Światowej oraz kościół św. Pawła. Przejście do dawnej stolicy Malty – Mdiny, nazywanej też „Cichym Miastem”. Spacer po tym urokliwym mieście, podczas którego będzie okazja zobaczenia jak mieszkały wielkie rody dawnej Malty. Wizyta w kościele w Mosta, słynącym z jednej z największych kopuł w Europie oraz z pewnego cudu, który miał się tu wydarzyć podczas II Wojny Światowej. Po południu przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do stolicy kraju – Valetty, Spacer po urokliwym starym mieście, m.in.: Kościół Matki Bożej Zwycięskiej, Oberża Kastylii, Górne Ogrody Barakka z doskonałym punktem widokowym na Wielki Port, Pałac Parisio gdzie kilka nocy spędził sam Napoleon Bonaparte, kościół Rozbicia Statku św. Pawła, gdzie znajdują się relikwie tego świętego. Zwiedzanie imponującej Konkatedry św. Jana wraz z arcydziełami jednego z największych malarzy baroku – Caravaggio. Czas wolny. Po południu dalsza część spaceru aż do Dolnych Ogrodów Barakka, rejs tradycyjnymi, maltańskimi łodziami na drugą stronę Wielkiego Portu do jednego z Trzech Miast: Vittoriosa. Spacer po dawnej stolicy Zakonu św. Jana m.in.: kościół św. Wawrzyńca, Pałac Inkwizycji, imponujące mury obronne. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Rejs na Wyspę św. Pawła, u brzegów której, zgodnie z tradycją w 60 roku n.e. rozbił się statek wiozący św. Pawła. Spacer pod pomnik tego świętego, możliwość odprawienia mszy polowej w niecodziennej scenerii. Dalszy rejs na wysepkę Comino, po drodze widoki na malownicze jaskinie i formacje skalne. Jeśli pogoda pozwoli, relaksujący czas i kąpiele przy słynnej Błękitnej Lagunie. Dla chętnych możliwość spaceru do Wieży św. Marii (znanej z filmu „Hrabia Monte Christo”) – jednej z wież strażniczych, powstałych w czasach Joannitów. Po drodze przepiękne widoki na lazurowe zatoki, majestatyczne klify i malownicze prześwity w skałach. Późnym popołudniem powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wizyta w sanktuarium w Melieha, gdzie znajduje się wyjątkowy obraz Matki Bożej, uważany przez miejscowych za dzieło św. Łukasza. Przejazd na punkt widokowy, z którego widać bajkową wioskę słynnego z kreskówek „marynarza co jadł szpinak” – Popeye. Przejazd do wioski rękodzieła Ta’Qali oraz do fabryki szkła, gdzie zobaczymy, jak powstaje przepiękne, tradycyjne, maltańskie rękodzieło. Czas wolny na ewentualne zakupy. Spacer po ogrodach San Anton, które rozpościerają się tuż obok rezydencji prezydenta Malty. Po południu powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd na północ wyspy, przeprawa promowa na wyspę Gozo. Spacer po stolicy wyspy Viktorii oraz po cytadeli skąd rozpościera się piękny widok na całą wyspę. Zwiedzanie megalitycznej świątyni Ggantija – jednej z najstarszych świątyń na świecie oraz malowniczego młynu-wiatraka Ta’Kola, pochodzącego jeszcze z czasów Rycerzy Maltańskich. Wizyta w narodowym sanktuarium w Ta’Pinu – słynącym z cudownego obrazu Matki Bożej, miejsca które odwiedził święty Jan Paweł II. Relaks w urokliwej wiosce rybackiej Xlendi. Powrót promem na Maltę, przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie, przejazd wzdłuż malowniczego wybrzeża nowoczesnej części metropolii Valetty do Sliema. Rejs widokowy dookoła Valetty, podczas którego będzie okazja podziwiać imponujące fortyfikacje otaczające stolicę Malty. Przejazd do wioski rybackiej Marsaxlokk, która słynie z maltańskich łodzi rybackich „luzzu”, zdobionych wizerunkami oczu Ozyrysa. Przejazd na najwyższy punkt Malty – klify Dingli, krótki postój na punkcie widokowym. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7.

Wypoczynek, wycieczki fakultatywne. Śniadanie i kolacja. Dzień wolny.  Dla chętnych możliwość zorganizowania transportu na ładną plażę (ok. 10 EU/os) lub dodatkowa, opcjonalna wycieczka na Sycylię.

Dzień 8.

Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa o godz. 7:25. wylot do Gdańska o godz. 9:25. Lądowanie na gdańskim lotnisku o godz. 12:30. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem liniami RYANAIR Gdańsk – Malta – Gdańsk z bagażem rejestrowanym 20 kg + bagaż podręczny 40 x 20 x 25 cm
 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • Noclegi w hotelu 4* w pokojach 2-osobowych z klimatyzacją i łazienką
 • Śniadania,
 • Obiadokolacje,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

Ubezpieczenie KL, NNW w Signal Iduna (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe). Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).

Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i rejsów łodziami (60 EU, zbierane na miejscu po przylocie),
 • Wyjazdu na plażę dla chętnych (ok. 10 EU/os) lub fakultatywnej wycieczki na Sycylię
 • Indywidualnego nagłośnienia 5zł/dzień
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (15zł+15zł)
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych miejsc,
 • Rejsy uzależnione są od pogody i mogą się nie odbyć, jeśli kapitanat portu zabroni rejsów.