Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO WŁOCH SAMOLOTOWO – AUTOKAROWA

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA I OJCA PIO GRUDZIĄDZ

NEAPOL, SAN GOVANI ROTONDO, MONTE SANT ANGELO, RZYM, WATYKAN, CASCIA,  ASYŻ, LORETO, RAVENNA, WENECJA, PADWA, WIEDEŃ

01.10.2023 - 10.10.2023

965 EUR + bilet lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz.16:30. Odprawa biletowo – bagażowa o godz. 16:50. Wylot do Neapolu o godz.18:50. Lądowanie w Neapolu o 21:25. Transfer autokarowy do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Wizyta w kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes z grobowcem Ojca Dolindo, gdzie odbędzie się Msza św. Przejście do historycznego centrum Neapolu. Czas wolny. Następnie spacer po najważniejszych zabytkach Neapolu. Następnie przejazd do San Giovani Rotondo wizyta w sanktuarium Ojca Pio , po niej przejazd do Monte San Angelo na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Msza św. w Grocie św. Michała Archanioła w MSA w miejscu jego największego kultu. Śniadanie. Przejazd do Lanciano. W Lanciano w VIII stuleciu w kościele pod wezwaniem św. Legoncjana miał miejsce pierwszy i najważniejszy dla kościoła katolickiego Cud Eucharystyczny, kiedy hostia stała się ciałem, a wino krwią. Cudownie przemienioną hostię i zakrzepłą krew otoczono w Lanciano wyjątkową czcią. Jest ona przechowywana w artystycznie wykonanej przez neapolitańskich jubilerów srebrnej monstrancji, a badania naukowe dowiodły prawdziwości, że jest to ciało człowieka i krew grupy AB (ciekawostką jest, że jest to taka sama grupa krwi jak na Całunie Turyńskim). Przejazd do Manoppello. Dalsza podróż do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd na Watykan. Udział w Audiencji Generalnej* z Ojcem Świętym Franciszkiem. Czas wolny. Przejazd na Lateran, gdzie znajduje się Bazylika św. Jana na Lateranie – jedna z Czterech Bazylik Większych. Nawiedzenie Świętych Schodów, po których Jezus szedł do Piłata. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami, gdzie odbędzie się Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie na wynos. Msza św. przy grobie JP II**. Czas na modlitwę w Bazylice i przy grobie papieża. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, Groty Watykańskie i Plac św. Piotra. Czas wolny. Spacer po antycznym Rzymie – Koloseum, panorama na Forum Romanum, Fora Imperialne, Kolumna Trajana, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny. Następnie przejście pod Panteon i czas wolny. Dalsza część spaceru po nowożytnym Rzymie – Fontanna di Trevi i Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do miejsc związanych ze św. RitąRoccaporena, gdzie odbędzie Msza św. i Cascia. Następnie przejazd do miasta św. Franciszka z Asyżu i nawiedzenie Bazyliki Santa Maria degli Angeli, miejsce życia pierwszych braci i śmierci Biedaczyny z Asyżu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Msza św. w Bazylice św. Franciszka i zwiedzanie jej. Następnie spacer po historycznym centrum – m.in. Bazylika św. Klary i Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się grób bł. Carlo Acutis. Przejazd do Loreto i nawiedzenie sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym, poświęcone Najświętszej Maryi Pannie. Czas wolny. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolice Rimini.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd do Rawenny, jednej z dawnych  stolic Cesarstwa Zachodniego. Wizyta w Bazylice San Vitale, gdzie znajdują się najsłynniejsze bizantyńskie mozaiki, wpisane na listę UNESCO. Następnie przejazd do Padwy i nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego, gdzie odbędzie się Msza św. Przejazd do Wenecji. Przeprawa łodzią  do historycznego centrum miasta – Plac św. Marka. Spacer po historycznym centrum – m.in. Pałac Dożów, słynny Most Rialto, Kanał Grande. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Krótka wizyta w centrum historycznym miasta, a następnie nawiedzenie Bazylki św. Antoniego. Dalsza podróż do Wiednia. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu pod Wiedniem. Nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Wjazd na Kahlenberg – wzgórze w Lesie Wiedeńskim rozsławione przez głośne zwycięstwo Króla  Jana III Sobieskiego nad Turkami. Punkt widokowy z panoramą stolicy Austrii. Przejazd do Polski i następnie autostradą A1 na północ, zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych w miejscu rozpoczęcia.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem na trasie Gdańsk–Neapol liniami Ryanair + mały bagaż ( 40cmx20cmx25cm) + bagaż rejestrowany 20kg
 • Przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • Opieka pilota,
 • Miejscowi przewodnicy zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL, NNW, w Signal Iduna

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 

Cena nie zawiera
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Wydatków osobistych,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. ustalona z Opiekunem Duchowym i po potwierdzeniu przez kościół/sanktuarium,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • * Audiencja Generalna z papieżem Franciszkiem zależna od jego pobycie w Watykanie,
 • **Msza św. przy grobie Jana Pawła II po potwierdzeniu przez Watykan.