Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII

PARAFIA ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA

OPIEKA DUCHOWA KS. PROBOSZCZ DR IRENEUSZ BARYŁA

13.05.2024 - 22.05.2024

5950 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Rębiechowie o godz. 6:50. Wylot o 8:50 z Gdańska do Warszawy (przylot 9:50). Wylot z Warszawy do Madrytu 10:40, przylot do Madrytu 14:35. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer po starej stolicy Hiszpanii m.in.: Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg, kolacja.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Lizbony, po drodze postój w Almada pod pomnikiem Chrystusa Króla z doskonałym punktem widokowym na stolicę Portugalii. Przejazd przez Most 25 Kwietnia, wizyta w kościele Najświętszej Marii Panny z Belém, który jest częścią słynnego klasztoru św. Hieronima, Pomnik Odkrywców, rzut oka na Wieżę Belem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Lizbony: Praça do Comércio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie
w hotelu, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, zapoznanie się z Sanktuarium Fatimskim, które zostało wybudowane
w miejscu objawień Matki Bożej m.in.: Bazylika Różańcowa, Kaplica Objawień, Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kościół Trójcy Przenajświętszej, muzeum. Czas wolny, kolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel  wiosce, gdzie urodziły się fatimskie dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd do Coimbry – pierwszej stolicy Portugalii. Spacer poprzez słynny Uniwersytet do Katedry, a następnie do Praça do Comércio. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne  centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację
i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

Dzień 8.

Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i  jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą  św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Avila miasta położonego w regionie Kastylia i Leon. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wizyta w Avila – najwyżej położonej stolicy prowincji w Hiszpanii, ważnego miasta dawnego Królestwa Kastylii. Spacer po starówce (UNESCO) wzdłuż XII-wiecznych murów obronnych, jednych z najlepiej zachowanych na świecie, podczas którego zobaczymy: Katedrę Zbawiciela, pierwszą gotycką katedrę w Hiszpanii, główne place miasta: Mercado Grande i Mercado Chico, bazylikę św. Wincentego i kościoły św. Jana Chrzciciela i św. Piotra. Wizyta w kościele w miejscu domu rodzinnego św. Teresy z Avila wraz z salą z jej relikwiami oraz w klasztorze Wcielenia, w którym przebywała święta. Przejazd do Madrytu. Wizyta na głównych placach stolicy Hiszpani : Plaza Mayor , Puerta del Sol i słynna Gran Via. Obiadokolacja i nocleg w Madrycie.

Dzień 10.

Śniadanie. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim i wizyta w madryckiej Katedrze De Nuestra  Señora de la Almudena, wylot do Warszawy o 15:30, przylot do Warszawy 19:10. Wylot do Gdańska o 23:05, przylot do Gdańska o  godz. 00:05 +1. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem rejsowym LOT na trasie Gdańsk – Warszawa – Madryt – Warszawa – Gdańsk, (bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość),
 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • 9 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania zgodnie z programem,
 • Obiadokolacje zgodnie z programem,
 • Opieka pilota na całej trasie,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu (kradzież) w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe. Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).

Cena nie zawiera
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 60 euro
 • Indywidualnego nagłośnienia 5 zł/dzień
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (15 zł + 15 zł).
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.