Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

 

23.09.2022 - 01.10.2022

750 EUR + 1300 PLN (bilet lotniczy) Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Warszawie, odprawa bagażowo-biletowa. Przelot do Madrytu. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie starej stolicy Hiszpanii: Casa Museo El Greco, Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie: klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, Praca do Comercio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Almady pod pomnik Chrystusa Króla – punkt widokowy na Lizbonę, następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie z Sanktuarium Fatimskim, czas wolny, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Obidos miasta z zamkiem i murami obronnymi z czasów panowania Maurów na półwyspie iberyjskim. Następnie przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Następnie przejazd do Alcobaca i wizyta w klasztorze Santa Maria de Alcobasa. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Powrót do hotelu na obiadokolacje. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium i nowej bazyliki. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel  wiosce urodzin fatimskich dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Katedry i słynnego Uniwersytetu. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne  centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

Dzień 7.

Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i  jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą  św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Madrytu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 8.

Śniadanie. Tur autokarowy po stolicy Hiszpanii. Spacer po słynnym Plaza Mayor, Plaza Puerta del Sol i po bajecznej Gran Via . Czas wolny. Obiadokolacja w lokalu w mieście. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim, a następnie w Madryckiej Katedrze De Nuestra  Senora De La Almudena. Transfer na lotnisko i przelot w drogę powrotną do Polski. Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem LOT na trasie Warszawa– Madryt – Warszawa (bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość)     
 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania zgodnie z programem,
 • Obiadokolacje zgodnie z programem,
 • Opieka pilota na całej trasie,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu (kradzież) w Signal Iduna (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid.