Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO RZYMU I POŁUDNIOWYCH WŁOCH

PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY W GDYNI OPIEKA DUCHOWA KS. PROBOSZCZ KRZYSZTOF BOROWSKI-KRAĆ

29.04.2024 - 04.05.2024

5770 PLN (Rzym: hotel Cardinale) Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki do Włoch o godz. 3:40 na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie. O godzinie 5:40 wylot do Warszawy, a następnie o godz. 7:15 wylot do Rzymu. Lądowanie na lotnisku Fiumicino o godz. 9:25. Przejazd autokarem do hotelu w Rzymie. Pozostawienie bagaży. Rozpoczniemy zwiedzanie Rzymu od Bazyliki św. Jana na Lateranie – głowa i matka wszystkich kościołów miasta i świata. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej Większej. Spacer: Kościół św. Alfonsa z oryginałem obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Bazylika św. Pawła w Okowach i dalej do Koloseum. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Koloseum, spacer ulicą imperatorów z widokiem na Forum Romanum i fora cesarskie, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny,  Kapitol. Wizyta na Campo di Fiori – barwny ryneczek rzymski  z warzywami i kwiatami, plac Largo di Torre Argentina – miejsce najsłynniejszego zamachu w historii i dalej na Zatybrze, kolorową awangardową dzielnicę artystyczną z piękną Bazyliką Św. Marii na Zatybrzu. . Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Przejazd na Watykan. Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II. Czas wolny w okolicach Placu św. Piotra.  Audiencja Generalna z Ojcem Św. Franciszkiem. Następnie po krótkiej przerwie zapoznanie się z Bazyliką św. Piotra oraz wizyta na Placu Św. Piotra. Spacer trasą: Zamek Anioła, Plac Navona, Gmach Senatu, Panteon, Fontanna di Trevi i na zakończenie spaceru Plac Hiszpański. Powrót do hotelu na  obiadokolację i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Monte Sant Angelo. Po drodze przystanek w sanktuarium w Manoppello, gdzie znajduje się chusta z wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego. Dalsza podróż do Lanciano. Czas wolny. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, gdzie przechowywane są relikwie Ciała i Krwi Chrystusa, tam odbędzie się Msza św. Przyjazd na obiadokolacje i nocleg w MSA.

Dzień 5.

Śniadanie. Msza św. w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo. Przejazd do Sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo – Kościół Matki Bożej Łaskawej oraz nowoczesny Kościół  pw. Św. Ojca Pio.  Czas wolny. Przejazd do Neapolu. Przejście przez  historyczne centrum Neapolu do Katedry św. Januarego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 6.

Śniadanie. Neapol wizyta w kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes z grobowcem Ojca Dolindo – Msza św. Przejazd na Monte Casino, wizyta w Klasztorze Benedyktynów z grobem św. Benedykta i św. Scholastyki, przejazd na Cmentarz Polski z okresu II wojny światowej.  Przejazd na lotnisko Fiumicino w Rzymie. O godz. 19:40 wylot do Warszawy i o godz. 22:55 wylot do Gdańska Lądowanie na lotnisku w Rębiechowie po północy dnia następnego. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przelot na trasie Gdańsk – Warszawa – Rzym – Warszawa -Gdańsk liniami lotniczymi LOT  (bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm : długość + szerokość + głębokość; + bagaż personalny
 • przejazd włoskim autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych
 • opłaty klimatyczne,
 • śniadania wg programu,
 • obiadokolacje wg programu,
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 

Cena nie zawiera
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • indywidualnego nagłośnienia – 5 zł/dzień,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy ( 15+15 zł),
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany, niezależne od niego,
 • Trzeba przygotować około 50€ na bilety wstępów i komunikację miejską.