Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO MIEJSC INTERNOWANIA BŁ. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

 

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz.6:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd do Warszawy,  do parafii Św. Stanisława Kostki i grobu Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Msza św. , wizyta na warszawskiej starówce i nawiedzenie grobu Prymasa Wyszyńskiego w warszawskiej Katedrze. Czas wolny na rynku. Dalsza podróż do Kazimierza Dolnego  (155 km). Obiadokolacja. Nocleg w hotelu Kazimierzu Dolnym.

Dzień 2.

Śniadanie. Spotkanie  z miejscowym przewodnikiem – zwiedzanie miasta z jego świątyniami i głównymi atrakcjami. Czas wolny.  Następnie przejazd do Leska (284 km). Spotkanie z bieszczadzkim przewodnikiem. Zwiedzanie: Myczkowce –  Centrum Ekumenicznego – miniatury bieszczadzkich cerkwi, Ogród Biblijny, salka wystawowa z przedstawicielami bieszczadzkiej fauny, zwierzyniec, zapora i jezioro w Myczkowcach,  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, spacer po koronie zapory wodnej w Solinie     ( czas wolny na „bieszczadzkich Krupówkach”), rejs po Jeziorze Solińskim statkiem spacerowym w miarę możliwości,  wyjazd do Polańczyka Zdroju – punk widokowy. Powrót do Soliny na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd trasą tzw. Trzeciej Pętli Bieszczadzkiej i Dużej Obwodnicy, z postojami w najciekawszych miejscach. Zagórz – spacer na malownicze wzgórze Marymont do monumentalnych ruin warownego klasztoru, Komańcza – miejsce internowania Prymasa Wyszyńskiego, przerwa na kawę w Cisnej przy słynnej karczmie „Siekierezada”, później piesza wędrówka – spacer do schroniska pod Małą Rawką (jako najmniej męczący a gwarantujący piękne widoki lub jedynie postój na najwyższej przełęczy z najpiękniejszym widokiem na Połoniny, przejazd przez maleńką turystyczną wieś Ustrzyki Górne z placówką straży granicznej z serialu „Wataha”, Smolnik – wysiedlona wieś z jedyną ocalałą cerkiewką w typie Bojkowskim (tzn. bieszczadzkim) lub cerkwi w Czarnej,  powrót przez Ustrzyki Dolne – miasteczko powiatowe, zimowa stolica Bieszczadów do Leska. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd uzgodniony z opiekunem duchowym.

Cena zawiera
  • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
  • Noclegi ze śniadaniami
  • Obiadokolacje,
  • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
  • Pilot,
Cena nie zawiera
  • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i rejsu statkiem po Zalewie Solińskim)
  • Indywidualnego nagłośnienia
Uwagi
  • Każdego dnia Msza św. Zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
  • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.