Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU: ŚWIĘTO M. BOŻEJ Z GUADALUPE

ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE Miasto Meksyk, Bazylika Matki Bożej z Guadalupe, Puebla, Tonantzintla, groty Cacahuamilpa, Taxco, Acapulco, Hacienda Vista Hermosa, Piramidy w Teotihuacan,

05.12.2024 - 16.12.2024

12 000 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Spotkanie o godz. 04:15 na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie. 6:30 wylot do Amsterdamu. 08:20 lądowanie w Amsterdamie. 14.30 wylot do Meksyku, przylot do miasta Meksyk o 19:35. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w centrum miasta.

Dzień 2.

Śniadanie, przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, gdzie będzie okazja aby zapoznać się z religijnością  Meksykanów i poznać najważniejsze miejsce pielgrzymkowe obu Ameryk. Przejazd malowniczą trasą obok ośnieżonych szczytów wulkanów do Puebla (UNESCO) – przepięknego, kolonialnego miasta. Spacer po centrum m.in.: Zocalo, kościół św. Dominika z jedną z najładniejszych w całym kraju, barokowych kaplic Matki Bożej Różańcowej. Kolacja, nocleg w historycznym centrum miasta.

Dzień 3.

Śniadanie, wizyta w kościółku Tonantzintla, który szczyci się wnętrzem w stylu baroku ludowego. Przejazd do Cacahuamilpa – jednych z największych w Meksyku jaskiń, swoim ogromem zapierających dech w piersiach. Przejazd do Taxco – miasta srebra, które zachwyca położeniem na zboczu góry i świetnie zachowaną, kolonialną architekturą. Zapoznanie się z metodą obróbki srebra i niezwykłą srebrną biżuterią, w jednej z lokalnych pracowni. Kolacja, nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, przygoda w postaci rajdu po stromych uliczkach miasta klasycznymi Volkswagenami typu „Garbus”. Spacer po centrum, wizyta w niezwykłym kościele św. Pryscyllii i św. Sebastiana. Przejazd do „Perły Pacyfiku” – Acapulco, słynnego kurortu. Wypoczynek „all inclusive” w hotelu, położonym tuż przy plaży.

Dzień 5.

Wypoczynek all inclusive lub dla chętnych wycieczka fakultatywna do rajskiej laguny Coyuca (ok. 70 USD/os) – miejsce gdzie kręcono film Rambo, niezwykła przyroda, rejs po lagunie, pyszny, lokalny obiad, poczęstunek „coco loco”.

Dzień 6.

Wypoczynek all inclusive (śniadanie, obiad i kolacja), wieczorem wyjazd na mrożący krew w żyłach spektakl skoków do wody ze skały La Quebrada, potocznie nazywanej „skałą śmierci”.

Dzień 7.

Śniadanie, przejazd na obiad do niezwykłej hacjendy Vista Hermosa, która kiedyś należała do samego Cortesa a czas jakby zatrzymał się tam w miejscu. Przejazd do miasta Meksyk, nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie, wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, gdzie co roku odbywa się tego dnia wielkie święto Matki Bożej. Uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej, która rozpoczyna się o godz. 12.00. Spacer po sanktuarium, czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie, Przejazd na główny plac stolicy – Zocalo (UNESCO), gdzie można podziwiać imponującą Katedrę Metropolitalną oraz Pałac Prezydencki.  Po południu przejazd do dzielnicy Xochimilco (UNESCO). Rejs łodziami po kanałach dawnego jeziora  wraz z degustacją tequili i muzyką na żywo. Na łodziach pyszna, meksykańska obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie, wizyta na Placu Trzech Kultur, gdzie przenika się historia dawnego i współczesnego Meksyku. Przejazd do Teotihuacan (UNESCO), słynącego z  ogromnych piramid sprzed dwóch tysięcy lat. Wizyta w manufakturze obsydianu aby poznać lokalne ciekawostki i sztukę obrabiania tego minerału. Obiadokolacja pod piramidami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 11.

Śniadanie, wizyta w doskonałym Muzeum Antropologii, jednym z najciekawszych w całej Ameryce Północnej.  Msza pożegnalna w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko, o godz. 21.55 wylot z Meksyku.

Dzień 12.

Przylot do Amsterdamu o 15:10, o godz. 20:40 przelot do Polski, lądowanie w Gdańsku o godz.22:20, zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot rejsowymi liniami KLM – bagaż rejestrowany 23 kg (suma wymiarów: długość, szerokość i wysokość do 158 cm, łącznie z kółkami i uchwytami) i podręczny – o wymiarach 55 x 35 x 25 cm

+ 1 akcesorium np. torebkę, aktówkę lub laptop (oba łącznie do 12 kg)),

 • Przejazdy autokarem wg programu,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach,
 • Śniadania wg programu,
 • Obiadokolacje,
 • W Acapulco all inclusive (śniadania, obiady, kolacje, napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole),
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Obowiązkowe, zwyczajowe napiwki,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 

Cena nie zawiera
 • Indywidualnego nagłośnienia
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Ewentualnej wycieczki fakultatywnej w Zihuatanejo (ok 70 USD)
Uwagi
 • Msza św. codziennie –  miejsca sprawowania Mszy uzgodnione z Opiekunem Duchowym
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Paszport powinien być ważny przez pół roku od daty powrotu
 • Istnieje możliwość indywidualnego UBEZPIECZENIA wyjazdu od KOSZTÓW REZYGNACJI.