Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU, DO MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Przelot do miasta Meksyk przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w centrum miasta.

Dzień 2.

Śniadanie, wizyta na Placu Trzech Kultur, gdzie przenika się historia dawnego i współczesnego Meksyku. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, gdzie będzie okazja aby zapoznać się z religijnością  Meksykanów i poznać najważniejsze miejsce pielgrzymkowe obu Ameryk. Przejazd do Teotihuacan (UNESCO), słynącego z  ogromnych piramid sprzed dwóch tysięcy lat. Wizyta w manufakturze obsydianu aby poznać lokalne ciekawostki i sztukę obrabiania tego minerału. Obiadokolacja pod piramidami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, przejazd na główny plac stolicy – Zocalo (UNESCO), gdzie można podziwiać imponującą Katedrę Metropolitalną oraz Pałac Prezydencki, w którym znajdują się freski słynnego Diego Riviery. Rejs łodziami po kanałach kwiatowej dzielnicy Xochimilco (UNESCO) wraz z degustacją tequili i muzyką na żywo. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, przejazd malowniczą trasą obok ośnieżonych szczytów wulkanów do Cholula, gdzie wewnątrz tajemniczej góry znajduje się największa na świecie piramida. Wizyta w kościółku Tonantzintla, który zachwyca wnętrzem w stylu baroku ludowego. Przejazd do Puebla (UNESCO) – przepięknego, kolonialnego miasta. Spacer po centrum m.in.: Zocalo, kościół św. Dominika z jedną z najładniejszych w całym kraju, barokowych kaplic Matki Bożej Różańcowej. Kolacja, nocleg w historycznym centrum miasta.

Dzień 5.

Śniadanie, przejazd do Cacahuamilpa – jednych z największych w Meksyku jaskiń, swoim ogromem zapierających dech w piersiach. Przejazd do Taxco – miasta srebra, które zachwyca położeniem na zboczu góry i świetnie zachowaną, kolonialną architekturą. Zapoznanie się z metodą obróbki srebra i niezwykłą srebrną biżuterią, w jednej z lokalnych pracowni. Kolacja, nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie, przygoda w postaci rajdu po stromych uliczkach miasta klasycznymi Volkswagenami typu „Garbus”.  Spacer po centrum, wizyta w niezwykłym kościele św. Pryscyllii i św. Sebastiana. Przejazd do „Perły Pacyfiku” – Acapulco, słynnego kurortu. Wypoczynek „all inclusive” w eleganckim hotelu, położonym tuż przy plaży.

Dzień 7.

Wypoczynek all inclusive (śniadanie, obiad i kolacja), wieczorem wyjazd na mrożący krew w żyłach spektakl skoków do wody ze skały La Quebrada, potocznie nazywanej „skałą śmierci”.

Dzień 8.

Wypoczynek all inclusive lub dla chętnych wycieczka fakultatywna do rajskiej laguny Coyuca (ok. 70 USD/os) – miejsce gdzie kręcono film Rambo, niezwykła przyroda, rejs po lagunie, pyszny, lokalny obiad, poczęstunek „coco loco”.

Dzień 9.

Śniadanie, przejazd na obiad do niezwykłej hacjendy Vista Hermosa, która kiedyś należała do samego Cortesa a czas jakby zatrzymał się tam w miejscu. Przejazd do miasta Meksyk, nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie, wizyta w doskonałym Muzeum Antropologii, jednym z najciekawszych w całej Ameryce Północnej. Msza pożegnalna w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko wylot z Meksyku.

Dzień 11.

Przylot do Polski, zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem,
 • 9 noclegów w pokojach 2- os. W hotelach 4* i 5*,
 • Śniadania i obiadokolacje według programu (napoje dodatkowo płatne). W acapulco all inclusive (śniadania, obiady, kolacje, napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole),
 • Ubezpieczenie KL i NNW,
 • Opieka doświadczonego pilota na trasie,
 • Przewodnicy miejscowi, w miejscach wymaganych,
 • Codziennie msza święta,
 • Bilety wstępów,
 • Obowiązkowe / zwyczajowe napiwki.
Cena nie zawiera
 • Wycieczki fakultatywnej do Laguny Coyuca (ok. 70 USD/os – miejsce gdzie kręcono film Rambo, niezwykła przyroda, rejs po lagunie, pyszny, lokalny obiad, poczęstunek „coco loco”).
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Warto posiadać pełne szczepienie na Covid, osoby niezaszczepione mogą być zobowiązane do dodatkowych testów lub mogą zostać objęte kwarantanną na powrocie do Polski.