Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU DO MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

Miasto Meksyk, Bazylika, Piramidy w Teotihuacan, Cholula, Puebla, groty Cacahuamilpa, Taxco, Acapulco, Hacienda Vista Hermosa

21.11.2024 - 01.12.2024

11 500 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Spotkanie o godz. 04:15 na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie. 6:30 wylot do Amsterdamu. 08:20 lądowanie w Amsterdamie. 14.30 wylot do Meksyku, przylot do miasta Meksyk o 17:59. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w centrum miasta.

Dzień 2.

Śniadanie, wizyta na Placu Trzech Kultur, gdzie przenika się historia dawnego i współczesnego Meksyku. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, gdzie będzie okazja aby zapoznać się z religijnością  Meksykanów i poznać najważniejsze miejsce pielgrzymkowe obu Ameryk. Przejazd do Teotihuacan (UNESCO), słynącego z  ogromnych piramid sprzed dwóch tysięcy lat. Wizyta w manufakturze obsydianu aby poznać lokalne ciekawostki i sztukę obrabiania tego minerału. Obiadokolacja pod piramidami. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, przejazd na główny plac stolicy – Zocalo (UNESCO), gdzie można podziwiać imponującą Katedrę Metropolitalną oraz Pałac Prezydencki. Rejs łodziami po kanałach kwiatowej dzielnicy Xochimilco (UNESCO) wraz z degustacją tequili i muzyką na żywo. Na łodziach pyszna, meksykańska obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, przejazd malowniczą trasą obok ośnieżonych szczytów wulkanów do Cholula, gdzie wewnątrz tajemniczej góry znajduje się największa na świecie piramida. Wizyta w kościółku Tonantzintla, który zachwyca wnętrzem w stylu baroku ludowego. Przejazd do Puebla (UNESCO) – przepięknego, kolonialnego miasta. Spacer po centrum m.in.: Zocalo, kościół św. Dominika z jedną z najładniejszych w całym kraju, barokowych kaplic Matki Bożej Różańcowej. Kolacja, nocleg w historycznym centrum miasta.

Dzień 5.

Śniadanie, przejazd do Cacahuamilpa – jednych z największych w Meksyku jaskiń, swoim ogromem zapierających dech w piersiach. Przejazd do Taxco – miasta srebra, które zachwyca położeniem na zboczu góry i świetnie zachowaną, kolonialną architekturą. Zapoznanie się z metodą obróbki srebra i niezwykłą srebrną biżuterią, w jednej z lokalnych pracowni. Kolacja, nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie, przygoda w postaci rajdu po stromych uliczkach miasta klasycznymi Volkswagenami typu „Garbus”. Spacer po centrum, wizyta w niezwykłym kościele św. Pryscyllii i św. Sebastiana. Przejazd do „Perły Pacyfiku” – Acapulco, słynnego kurortu. Wypoczynek „all inclusive” w hotelu, położonym tuż przy plaży.

Dzień 7.

Wypoczynek all inclusive (śniadanie, obiad i kolacja), wieczorem wyjazd na mrożący krew w żyłach spektakl skoków do wody ze skały La Quebrada, potocznie nazywanej „skałą śmierci”.

Dzień 8.

Wypoczynek all inclusive lub dla chętnych wycieczka fakultatywna do rajskiej laguny Coyuca (ok. 70 USD/os) – miejsce gdzie kręcono film Rambo, niezwykła przyroda, rejs po lagunie, pyszny, lokalny obiad, poczęstunek „coco loco”.

Dzień 9.

Śniadanie, przejazd na obiad do niezwykłej hacjendy Vista Hermosa, która kiedyś należała do samego Cortesa a czas jakby zatrzymał się tam w miejscu. Przejazd do miasta Meksyk, nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie, wizyta w doskonałym Muzeum Antropologii, jednym z najciekawszych w całej Ameryce Północnej. Msza pożegnalna w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko, o godz. 21.55 wylot z Meksyku.

Dzień 11.

Przylot do Amsterdamu o 15:05, o godz. 20:40 przelot do Polski, lądowanie w Gdańsku o godz.22:20, zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot rejsowymi liniami KLM – bagaż rejestrowany 23 kg (suma wymiarów: długość, szerokość i wysokość do 158 cm, łącznie z kółkami i uchwytami) i podręczny – o wymiarach 55 x 35 x 25 cm + 1 akcesorium np. torebkę, aktówkę lub laptop (oba łącznie do 12 kg)),
 • Przejazdy autokarem wg programu,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach z łazienką
 • Śniadania wg programu,
 • Obiadokolacje,
 • W Acapuclo all inclusive (śniadania, obiady, kolacje, napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole),
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Obowiązkowe, zwyczajowe napiwki,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 

Cena nie zawiera
 • Indywidualnego nagłośnienia
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • Napojów do obiadokolacji
 • Wycieczki fakultatywnej w Acapulco (ok. 70 USD)
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Paszport powinien być ważny przez pół roku od daty powrotu
 • Istnieje możliwość indywidualnego UBEZPIECZENIA wyjazdu od KOSZTÓW REZYGNACJI.(ok. 5% kosztów całości)