Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO GRUZJI

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Przylot do Kutaisi, które opisane zostało w mitologii greckiej jako miasto Ai w Kolchidzie. To z tym miejscem wiąże się opowieść o czarodziejce  Medei i o wyprawie Jazona i Argonautów po złote runo,  w postaci skóry baranka, który był symbolem władzy. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Transfer do Batumi. Krótki spacer po mieście i panoramiczne zwiedzanie największych symboli miasta – nadmorski bulwar, rzeźba Ali i Nino,  wieża Czaczy, Latarnia morska, Wieża Alfabetu,  Plac Argonautów z posągiem Medei, Zegar astronomiczny. Czas wolny. Obiadokolacje w restauracji. Nocleg.

Dzień 3.

Po śniadaniu przejazd do Południowej Gruzji. Po drodze odwiedzimy Bordżomi: wizyta w parku zdrojowym i możliwość kosztowania słynnej  wody mineralnej. Miasto zostało założone w 1829 roku. W  XIX wieku odkryte zostały chlorkowo  – wodorowo – węglanowo – sodowo – wapniowe wody mineralne, mające leczniczy wpływ na drogi żółciowe i choroby przewodu pokarmowego. W czasach sowieckich miasto zyskało status modnego uzdrowiska. Przyjazd do Achalciche. Zwiedzanie twierdzy Rabat z X w. Obiadokolacje w hotelu. Nocleg.

Dzień 4.

Po śniadaniu przejazd do wydrążonego w skale, imponującego miasta-klasztoru Wardzia. Po drodze przystanek przy pochodzącej z X w. twierdzy Chertwisi, do której według legendy dotarł Aleksander Macedoński. Wardzia była ważnym centrum religijno-politycznym, była twierdzą nie do zdobycia i miastem ukrytym w skałach. Przejazd do Tbilisi.  Obiadokolacja  w restauracji. Nocleg.

Dzień 5.

Po śniadaniu  zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie: cerkiew Metechi z XIII w., tuż obok cerkwi usytuowany jest pomnik założyciela miasta – króla Wachtanga Gorgasali. Przejazd kolejką linową na punkt widokowy z pomnikiem Matki Gruzji, następnie spacer obok Twierdzę Narikala, aż do Abanotubani – tradycyjnych łaźni siarkowych. Zobaczymy cerkwie Sioni i Anczischati (VI – VII w.). Przejazd przez centrum miasta – Plac Wolności  ze złotym pomnikiem św. Jerzego – patrona Gruzji i aleją Szota Rustawelego, przy której znajduje się wiele ważnych budynków i urzędów. Kolacja w tradycyjnej restauracji  z pokazem gruzińskich tańców ludowych i śpiewów. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Ruszamy Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku północnym. Wizyta w duchowym centrum gruzińskiego prawosławia   Mcchecie – starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Mccheta jest jednym z najstarszych miast Gruzji, położona na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych.  Na miejscu zobaczymy wpisane na listę UNESCO: Monastyr Dżwari (VII w.) i katedrę Svetitskhoveli (XI w.), w której przechowywanych jest wiele skarbów wiary m. in. szaty Chrystusa. Czas wolny na zakupy na lokalnym bazarze. Dalsza droga wije się serpentynami, aż do Przełęczy Krzyżowej – 2395 m n.p.m. Przyjazd do Stepancminda (Kazbegi) – miasteczko jest najpopularniejszym celem wypraw na Gruzińskiej Drodze Wojennej. Wjazd jeepami do cerkwi Świętej Trójcy z XIV-w.,  położonej w pobliżu wioski Gergeti u stóp Góry Kazbek (5047m n.p.m.) na wysokości 2170 m n.p.m. Powrót do Gudauri. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Wyjazd do Kutaisi. Po drodze oglądamy wspaniałą twierdzę Ananuri (XVI-XVII w.), położoną nad ogromnym zbiornikiem wodnym Zhinvali. Następnie zwiedzamy najstarsze w Gruzji skalne miasto – Uplistsikhe (X w. p.n.e.). Przejazd przez Gori, znane jako miejsce urodzin Józefa Stalina (Iosifa Dżugaszwili). W drodze do Kutaisi zatrzymamy sie w zaglębiu ceramiki Szrosza. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie klasztoru Gelati z XII w. oraz katedry Bagrati z XI w. Transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Gdańska, a następnie zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Transfery i transport klimatyzowanym autokarem zgodnie z programem pielgrzymki,
 • Zakwaterowanie – w hotelach 3***/4****, pokoje 2/osobowe – 2 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Gudauri, 1 nocleg w Batumi, 1 nocleg w Achalciche i 2 noclegi w Kutaisi,
 • Wyżywienie według programu – śniadania – 7, kolacje – 6, Lunch-Box-y w dniu przylotu,
 • Bilety wstępu  – dojazd kolejką linową do twierdzy Narikala, Rabat, Wardzia, Borjomi,
 • Samochody terenowe 4×4 w Stepancminda (Kazbegi),
 • 1 butelka wody(o,5l)/dziennie/osoba,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika po całej trasie w Gruzji,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.
Cena nie zawiera
 • Grupowy bilet lotniczy linii Wizz Air,
 • Bagażu do biletu lotniczego,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego, zmieniających. się zabiegów  i procedur obostrzeń związanych z obwiązującą pandemią.