Ładowanie strony

JAPONIA: wycieczka lotnicza

Tokio, Nikko, Hakone, Owakudani, Mishima, Kioto, Nava, Hiroszima, Osaka

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Frankfurtu a następnie do Tokio.

Dzień 2.

Przylot do stolicy Japonii. Następnie spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do starej dzielnicy Asakusa (Kaminarimon – brama grzmotów, Nakamise – targ, świątynia Sensoji). Następnie przejazd najsłynniejszym tokijskim mostem – Rainbow Bridge – na wyspę Odaiba, spacer przez plażę w mieście, obok kopii Statuły Wolności. Obiadokolacja w restauracji z widokiem na Tokio. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Zwiedzanie dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, wjazd na 45 piętro ratusza Tocho – widok na metropolię Tokio. Następnie przejazd do świątyni Meiji Jingu wzniesionej ku czci cesarza Meiji. Spacer po dzielnicy Harajuku, miejsca gdzie spotykają się wielbiciele Cosplay w kolorowych i przerysowanych strojach z japońskich animowanych filmów (mange i anime). Znajduje się tu również słynna ulica Omotesando, słynąca ze sklepów najbardziej znanych marek na świecie, a także sklep z rękodziełem japońskim na Oriental Bazar. Następnie przejazd autokarem w okolice Pałacu Cesarskiego (po drodze zobaczyć można Pałac Akasaka oraz Parlament). Spacer wokół Pałacu Cesarskiego. Następnie rytualna ceremonia parzenia herbaty przez Japończyków. Przejazd do dzielnicy Ginza, słynącej z modnych oraz markowych zakupów. Obiadokolacja w restauracji serwującej tradycyjne japońskie potrawy wraz z występem tanecznym. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Nikko, zwiedzanie świątyń będących mauzoleum Shoguna Tokugawa Iemitsu oraz słynnego wodospadu Kegon w Parku Narodowym Nikko. Obiadokolacja w drodze powrotnej do Tokio. Wjazd na taras wieży Tokio Tower o wysokości 250m – nocna panorama stolicy. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Hakone (okolice góry Fuji). Rejs po jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową do Owakudani – Doliny Piekła – ze szczelin skalnych wydobywają się wyziewy wulkaniczne oraz wrząca woda. Obiadokolacja na trasie do miasta Mishima, skąd nastąpi transfer superszybkim pociągiem Shinkansen do Kioto, który rozwija prędkość do 300 km/h. Przejazd do hotelu w okolicach Kioto na nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Zwiedzanie letniego Pałacu Cesarskiego Gosho. Następnie zamek Shoguna Nijo-jo oraz świątynia Kinkakuji – Złoty Pawilon. Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie świątyni Kiyomizu-dera. Niedaleko znajdują się liczne stragany z pamiątkami oraz lokalnymi potrawami. Czas wolny.. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Transfer do miasta Nara, gdzie znajduje się Todaiji – najwspanialszy zabytek kultury japońskiej z największym posągiem Buddy wykonanym z brązu. Spacer do świątyni KasugaTaisha, do której prowadzi droga z tysiącem kamiennych latarni. Powrót do Kioto na pokaz Kimon – możliwość przebrania się w Kimono oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd do Hiroszimy, na którą 6 sierpnia 1945 została zrzucona bomba atomowa. Po drodze wizyta w fabryce Sake – zapoznanie się z metodami produkcji oraz degustacja wyrobów. Wjazd autokarem na świętą wyspę Miyajima, gdzie znajduje się Itsukushima ze słynną „pływającą bramą”. Po zwiedzaniu powrót do Hiroshimy. Zwiedzanie muzeum poświęcone wybuchowi pierwszej bomby atomowej oraz wizyta w Parku Pokoju. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 9.

Śniadanie. Wyjazd do leżącego w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu miasta Osaka. Zwiedzanie zamku Osakajo oraz wjazd na punkt widokowy na szczycie wieżowca Sky Umeda Building. Budowla ta ma 173 metry wysokości. Następnie obiadokolacja oraz nocleg w hotelu w Osace.

Dzień 10.

Transfer autokarowy na lotnisko w Osace. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Frankfurtu a następnie do Polski. Zakończenie wyjazdu.

Cena zawiera
 • przelot samolotem na trasie: Polska – Tokio, Osaka – Polska
 • transport klimatyzowanym autokarem zgodnie z programem
 • nocleg w hotelach w pokojach 2 – osobowych z WC i łazienką
 • śniadania i obiadokolacje według programu
 • przejazd szybkim pociągiem Shinkansen na trasie Mishima – Kioto
 • opieka pilota przewodnika z językiem polskim
 • ubezpieczenie NW i Kl i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
Cena nie zawiera
 • napojów do obiadokolacji
 • napiwków dla kierowców i przewodników lokalnych (standardy lokalne)
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • należy posiadać ważny paszport – minimum 6 miesięcy od daty powrotu
 • W Japonii obowiązuje inne napięcie w gniazdkach elektrycznych (110 V) – proszę zaopatrzyć się w adapter typu A (posiada dwa płaskie, równoległe bolce)
 • Linie Lotnicze Lufthansa: Bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg – wymiary: 55 x 40 x 23 cm; Bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg – suma 3 wymiarów (szerokość + wysokość + głębokość) nie mogą przekroczyć 158 cm