Ładowanie strony

JAPONIA – KRAJ KWITNĄCEJ WIŚN

08.05.2024 - 19.05.2024

19 000 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o 16:20. Odprawa bagażowo biletowa. Przelot do Warszawy o 18.20, lądowanie o 19.20. Wylot do Tokio o godz. 22:50.

Dzień 2.

Lądowanie o 18:30 na międzynarodowym lotnisku Narita. Przejazd do największego miasta Japonii, a zarazem stolicy kraju – Tokio.  Przejazd do hotelu,  kolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Zwiedzanie dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, wjazd na 45 piętro ratusza Tocho – widok na metropolię Tokio. Następnie przejazd do świątyni Meiji Jingu wzniesionej ku czci cesarza Meiji. Spacer po dzielnicy Harajuku, miejsca gdzie spotykają się wielbiciele Cosplay w kolorowych i przerysowanych strojach z japońskich animowanych filmów (mange i anime). Znajduje się tu również słynna ulica Omotesando, słynąca ze sklepów najbardziej znanych marek na świecie, a także sklep z rękodziełem japońskim na Oriental Bazar. Przejazd autokarem w okolice Pałacu Cesarskiego (po drodze zobaczyć można Pałac Akasaka oraz Parlament). Spacer wokół Pałacu Cesarskiego. Następnie rytualna ceremonia parzenia herbaty przez Japończyków. Przejazd do dzielnicy Ginza, słynącej z modnych oraz markowych zakupów. Obiadokolacja w restauracji serwującej tradycyjne japońskie potrawy. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Nikko, zwiedzanie świątyń będących mauzoleum Shoguna Tokugawa Iemitsu oraz słynnego wodospadu Kegon w Parku Narodowym Nikko. Powrót do Tokio, kolacja, nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Hakone. Rejs po jeziorze Ashinoko. Przejazd kolejką linową do Owakudani – Doliny Piekła – ze szczelin skalnych wydobywają się wyziewy wulkaniczne oraz wrząca woda. Przejazd do Hakone (okolice góry Fuji) na obiadokolację i nocleg w hotelu w stylu japońskim – ryokan (pokoje czteroosobowe).

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd na stację w Odawara, skąd nastąpi transfer do Kioto superszybkim pociągiem Shinkansen, który rozwija prędkość do 300 km/h. Zwiedzanie letniego Pałacu Cesarskiego Gosho. Następnie zamek Shoguna Nijo-jo oraz świątynia Kinkakuji – Złoty Pawilon. Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie świątyni Kiyomizu-dera. Niedaleko znajdują się liczne stragany z pamiątkami oraz lokalnymi potrawami. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji, w której obsługują Gejsze oraz Maiko. Powrót do hotelu w Kioto na nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Transfer do miasta Nara, gdzie znajduje się Todaiji – najwspanialszy zabytek kultury japońskiej z największym posągiem Buddy wykonanym z brązu. Spacer do świątyni KasugaTaisha, do której prowadzi droga z tysiącem kamiennych latarni. Powrót do Kioto na pokaz Kimon – możliwość przebrania się w Kimono oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd pociągiem Shinkansen do Hiroszimy, na którą 6 sierpnia 1945 została zrzucona bomba atomowa. Wizyta w imponującym Muzeum Mazdy, której historia jest nieodłącznie związana z japońskim dziedzictwem. Następnie wizyta w Parku Pokoju, gdzie znajduje się Pomnik Pokoju, nazywany też Kopułą Bomby Atomowej. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 9.

Śniadanie. Rejs promem na świętą wyspę Miyajima – jeden z trzech najsłynniejszych widoków Japonii z pływającym mostem, gdzie znajduje się świątynia Itsukushima ze słynną „pływającą bramą”. Później wjazd kolejką linową na Górę Misen. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd pociągiem Shinkansen do Tokio. Dalsze zwiedzanie stolicy Japonii, a następnie czas wolny. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 11.

Śniadanie. Przejazd do starej dzielnicy Asakusa (Kaminarimon – brama grzmotów, Nakamise – targ, świątynia Sensoji). Następnie przejazd najsłynniejszym tokijskim mostem – Rainbow Bridge – na wyspę Odaiba, spacer przez plażę w mieście, obok kopii Statuy Wolności. Obiadokolacja, przejazd na lotnisko.  O godz. 21:50 wylot do Warszawy.

Dzień 12.

O godz. 5:40 Przylot do Warszawy, a następnie o godz. 7:10 wylot do Gdańska. Lądowanie na lotnisku im. Lecha Wałęsy o 8:10. Zakończenie wyjazdu.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem linii lotniczych PLL LOT na trasie: Gdańsk – Warszawa – Tokio – Warszawa – Gdańsk,
 • Transport autokarem (dostosowanym do wielkości grupy) zgodnie z programem,
 • Noclegi w hotelach w pokojach 2–osobowych z WC i łazienką oraz jeden nocleg w hotelu w stylu japońskim w pokojach 4–osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania,
 • Obiadokolacje,
 • Opieka pilota-przewodnika w języku polskim
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna

(Ubezpieczenie obejmuje choroby przewlekłe. Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).

Cena nie zawiera
 • Ewentualnego indywidualnego nagłośnienia, 5 PLN/dzień,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (15 PLN) i Pomocowy (15 PLN),
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Należy posiadać ważny paszport – minimum 6 miesięcy od daty powrotu!
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Istnieje możliwość ubezpieczenia wyjazdu od kosztów rezygnacji (około 5% wartości całkowitej)