Ładowanie strony

SANKTUARIA MARYJNE EUROPY: pielgrzymka lotnicza

TRASA: MEDIOLAN – TIRANO – ST. MORITZ – ZERMATT – WIELKA PRZEŁĘCZ ŚW. BERNARDA – LA SALETTE – CANNES – NICEA – MONAKO – MEDIOLAN

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Spotkanie uczestników pielgrzymki na lotnisku. Odprawa biletowo – bagażowa. Następnie wylot do Włoch. Lądowanie w Bergamo. Przejazd na nocleg do hotelu w Tirano.

Dzień 2.

Śniadanie. Wizyta w Tirano otoczonym starymi, średniowiecznymi murami z trzema bramami i wspaniałym zabytkiem miasta bazyliką p.w. NMP z 1505 r., ciekawą zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Przejazd kolejką Bernina Express – panoramicznym pociągiem do St. Moritz. Po drodze imponująco poprowadzone mosty i tunele wydrążone w skałach oraz alpejskie lasy i łąki. Następnie przejazd autokarem na obiadokolację i nocleg do hotelu w Zermatt.

Dzień 3.

Śniadanie. Podczas pobytu w Zermatt wjazd najwyżej w Europie poprowadzoną na wolnym powietrzu kolejką na szczyt Gornergrat. Stąd rozciąga się przepiękny widok na szczyt Matterhorn (4478 m n.p.m.). Obiadokolacja. Następnie przejazd na Wielką Przełęcz Św. Bernarda. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wielka Przełęcz Świętego Bernarda – to położona na wysokości 2469 m n.p.m. przełęcz w Alpach Zachodnich, stanowiąca największe obniżenie w głównej grani Alp między dwoma najwyższymi alpejskimi szczytami – Mont Blanc i Monte Rosa. Przełęcz, będąca historycznie jednym z najważniejszych przejść przez Alpy, znana jest ze stojącego na niej klasztoru kanoników regularnych i zbudowanego przez nich w XI wieku schroniska. Czas wolny. Następnie przejazd do Włoch, do miejscowości Courmayeur. Stąd wyrusza kolejka panoramiczna Skyway Monte Bianco, zwana ósmym cudem świata, prowadząca na punkt widokowy Punta Helbronner (3462 m n.p.m), z którego można podziwiać najwyższy szczyt Alp i Europy – Mont Blanc (4810 m n.p.m.). Następnie przejazd do La Salette. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Dzień wolny w La Salette – sanktuarium związanym z objawieniami Matki Bożej w otoczeniu pięknych gór, majestacie przyrody, urzekającej ciszy i kojącego szumu płynącego potoku. Czas przeznaczony na modlitwę. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Cannes – miasta znanego z festiwalu filmowego. Następnie przejazd do Nicei. Spacer po Promenade des Anglais – długim bulwarze wysadzanym palmami prowadzącym wzdłuż wybrzeża zatoki, następnie promenada Quai des États-Unis z ogromnym pomnikiem w centralnej części, która prowadzi do Vieux Nice – starej dzielnicy Nicei, pełnej urokliwych wąskich uliczek i malowniczych domków. Wizyta w kościołach: Cathédrale Ste-Réparate przy placu Rossettiego z charakterystyczną kopułą pokrytą kolorowymi dachówkami, Chapelle de la Miséricorde (Kaplica Miłosierdzia Boskiego) i église St-Jacques le Majeur przy Place du Gésu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Nicei – spacer na wzgórzu zamkowym – La Colline du Chateau, na którym zachowały się jeszcze resztki dawnego zamku i katedry, ale główną atrakcją jest tam park kwiatowy i sztuczny wodospad. Dalej wizyta na Placu Massena z przepięknymi starymi kamieniczkami i licznymi fontannami. Następnie przejazd do Księstwa Monako – niewielkiego państwa-miasta położonego w obrębie Riwiery francuskiej. Zwiedzanie miasta – Pałac Książęcy, Katedra, Kasyno Monte Carlo, Ogród Egzotyczny, Opera oraz Teatr Księżnej Grace. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża francuskiego do Mediolanu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Lombardii: Plac Katedralny z gotycką Katedrą Narodzin Maryi zwaną „poematem w marmurze”, Galeria Vitorrio Emanuele II – elegancki wielopiętrowy pasaż prowadzący do najsłynniejszej opery świata – La Scala, Pałac Sforzów, a także Certosa di Pavia – monumentalne opactwo dawnej siedziby rodu Viscontich. Czas wolny. Przejazd na lotnisko w Bergamo. Odprawa biletowo-bagażowa, a następnie wylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Cena zawiera
 • przelot samolotem z małym bagażem podręcznym (o wym. 42 x 32 x 25 cm)
 • noclegi w pokojach 2-os. z łazienką i WC
 • śniadania i obiadokolacje według programu
 • ubezpieczenie KL i NNW i bagażu w Signal Iduna– wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • przewodnik miejscowy zgodnie z programem
Cena nie zawiera
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • indywidualnego nagłośnienia
 • napojów do obiadokolacji
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • możliwość dokupienia dużego bagażu podręcznego o wym. 56 x 45 x 25 cm lub bagażu rejestrowanego o wym. 1,4 x 1,1 x 1,7 m i do 32 kg