Ładowanie strony

CHINY: wycieczka lotnicza

Pekin – Wielki Mur Chiński – Xi’an – Szanghaj

Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa bagażowo-biletowa, a następnie wylot do Pekinu.

Dzień 2.

Lądowanie w stolicy Chin. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, przejście do autokaru. Widok na obiekty olimpijskie: stadion narodowy zwany „Ptasim Gniazdem” oraz pływalnię olimpijską zwaną „Kostką Wody”. Zwiedzanie Świątyni Nieba – 500 letniej budowli, sięgającej czasów dynastii Ming. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd autokarem i zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego. Mur w swojej głównej części ma długość 2450 km., a całość wraz z bocznymi odgałęzieniami liczy co najmniej 6000 km. Następnie przejście „Drogą Duchów”, zwiedzanie jednego z grobowców – Ding Tomb. Zwiedzanie kompleksu sklepów z wyrobami z nefrytu. Obiadokolacja – kaczka po pekińsku. Powrót autokarem do hotelu.

Dzień 4.

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tianmen, na którym mieści się mauzoleum Mao Tse Tunga. Zwiedzanie Zakazanego Miasta, czyli zespołu pałaców na tle górskiego krajobrazu. Wzniesiono tu około 800 pałaców i wiele mniejszych budowli. Zwiedzanie Pałacu Letniego – to miejsce, w którym odpoczywali członkowie dynastii Xing. Unikalna architektura, wspaniały krajobraz oraz ogrody należące do najpiękniejszych w Chinach. Zwiedzanie Hutongów, czyli starych tradycyjnych chińskich zespołów szczelnie połączonych ze sobą parterowych budynków. Hutongi pojawiły się w Chinach w XII wieku i szybko upowszechniły się, gdyż stwarzały dobre warunki do obrony w przypadku oblężenia miasta. Obiadokolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Xi’an.

Dzień 5.

Przyjazd do Xi’an. Śniadanie. Muzeum „Terakotowej Armii” – armia 7500 figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny), przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Muzeum Banpo, w którym eksponowane są wykopaliska archeologiczne związane z kulturą Yangshao. Wizyta w fabryce ceramiki. Obiadokolacja – chińskie pierożki. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Pagoda Dzikiej Gęsi (Dayanta), Mur Miejski, Wielki Meczet. Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko, przelot do Szanghaju chińskimi liniami lotniczymi. Transfer autokarem z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Zwiedzanie Szanghaju – wieża Telewizyjna zwana „Perłą Orientu”, widok na Wieżę Jinmao. Spacer po ogrodach YuYuan, gdzie znajdują się liczne jeziora z małymi wysepkami połączone ze sobą mostami. Bazar Chenghuang. Słynna promenada Szanghaju, czyli The Bund – obszar nabrzeża, gdzie znajdują się dziesiątki zabytków rozmieszczonych wzdłuż rzeki. Rejs rzeką Huangpu. Zwiedzanie ulicy Xintiandi, najbardziej rozrywkowej ulicy Szanghaju, gdzie mieści się wiele barów i restauracji. Obiadokolacja. Powrót autokarem do hotelu.

Dzień 8.

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego oraz Świątyni Nefrytowego Buddy. Jest to jedna z niewielu buddyjskich świątyń w Szanghaju. W świątyni znajduje się wysoki na 2 metry posąg Buddy bogato zdobiony złotem i klejnotami. Wizyta w sklepie z wyrobami z jedwabiu – Jiangnan. Tianzifang – ośrodek, gdzie można zobaczyć, jak Szanghaj wyglądał kiedyś: wąskie urokliwe uliczki, sklepy, restauracje, herbaciarnie a wszystko mieszczące się w niesamowitych, starych chińskich budynkach. Zwiedzanie i zakupy na słynnej ulicy Nankińskiej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja w stylu mongolskim.

Dzień 9.

Śniadanie. Transfer autokarowy na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Polski. Zakończenie wyjazdu.

Cena zawiera
 • przelot samolotem w obie strony
 • transport autokarem klimatyzowanym
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • noclegi w hotelach **** wg norm lokalnych, pokoje 2 – osobowe z WC i łazienką
 • śniadania (szwedzki stół)
 • obiadokolacje (poza hotelem, serwowane)
 • opieka pilota i przewodnika
 • ubezpieczenie NW i KL i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • bilety na pociąg na trasie: Pekin-Xi’an
 • przelot samolotem na trasie: Xi’an-Szanghaj
Cena nie zawiera
 • kosztu wizy chińskiej
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • cena nie obejmuje wizy, napiwków dla kierowcy i przewodników lokalnych (standardy lokalne – 4 $/dzień)
 • należy posiadać ważny paszport – minimum 6 miesięcy od daty powrotu!
 • cena uzależniona od kursu dolara