Ładowanie strony

WYPRAWA NA SYBERIĘ

IRKUCK, BAJKAŁ, WYSPA OLCHON, OGOJ, UŁAN-UDE, PODRÓŻ KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ, KRASNOJARSK, MOSKWA

18.07.2021 - 31.07.2021

Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot z lotniska Okęcie do Moskwy (lotnisko Szeremietiewo). Przylot, a następnie wylot z lotniska Moskwa Szeremietiewo do Irkucka.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot z lotniska Okęcie do Moskwy (lotnisko Szeremietiewo). Przylot, a następnie wylot z lotniska Moskwa Szeremietiewo do Irkucka.

Dzień 2.

Przylot do Irkucka. Transfer do hotelu, Śniadanie. Krótki wypoczynek.  Zwiedzanie Irkucka. Katedra katolicka – tablica pamięci polskich leśników, Sobór Objawienia Pańskiego, 130 dzielnica, specjalnie stworzona strefa turystyczna, obejmująca dziesiątki zabytków, sklepy z pamiątkami, kawiarnie, restauracje, czas wolny na zakupy. Muzeum Dekabrystów. Spacer bulwarem nad Angarą (jedyną rzeką wypływającą z Bajkału). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd autokarem przez Buriacki Okręg Autonomiczny na największą na Bajkale wyspę Olchon. (ok.8 godz.). Przeprawa promem przez cieśninę Olchońskie Wrota do wsi Chużyr. Przejazd marszrutkami do ośrodka (na wyspie drogi są szutrowe). Rekreacja w syberyjskiej bani, kąpiel w Bajkale (lub w basenie). Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Zwiedzanie wyspy Olchon, wyprawa marszrutkami na Półwysep Chaboj, najdalej wysunięty na północ skrawek wyspy, stąd roztacza się zapierający dech w piersi widok na Bajkał, półwysep Nos i góry. Degustacja omula bajkalskiej ryby endemicznej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Wycieczka całodniowa statkiem na wyspę Ogoj, święte buddyjskie miejsce. Możliwość uczestniczenia w obrzędach buddyjskich. Stąd widać całe „Małe Morze” i wschodni Olchon. Na wyspie 20 rodzajów roślin, które znajdują się w Czerwonej Księdze. Obiad na statku. Po drodze możliwość zobaczenia legowiska nerp-bajkalskich fok. Powrót na kolację. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Olchonu – wieś Chużyr, wyprawa do Szamanki, magicznej skały Bajkału (jedno z pięciu istniejących na świecie biegunów siły duchowej). Degustacja buriackiej kuchni podczas czasu wolnego w stolicy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd marszrutkami do promu, następnie autokarem na dworzec kolejowy w Irkucku. Przejazd pociągiem do Ułan-Ude (przedziały 4 osobowe).

Dzień 8.

Przyjazd od Ułan-Ude. Transfer do hotelu. Śniadanie. Następnie zwiedzanie Ułan-Ude, m.in. Sobór Matki Bożej „Odigritia” – najstarszy murowany budynek w Buriacji, Rynek, Teatr Opery i Baletu, oraz największa głowa Lenina na świecie (waży 42t) Muzeum Historii Buriacji. Wieczorem spotkanie z Autonomią Polaków „Nadzieja”. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wyjazd do Iwołginska – centrum buddyzmu w Rosji. Zwiedzanie tamtejszego dacanu, czyli kompleksu lamaistycznych świątyń, klasztoru i religijnej uczelni. Następnie przejazd do Tarbagataju – miejscowości zamieszkałej przez zabajkalskich starowierów. Wizyta w muzeum – lapidarium i cerkwi starowierców. Następnie obiad z typowymi regionalnymi potrawami, możliwy program folklorystyczny (śpiewy, tańce, obrządek weselny). Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy w Ułan-Ude. Przejazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Krasnojarska. Całodzienny przejazd koleją na trasie Ułan-Ude – Irkuck – Angarsk – Krasnojarsk. Nocleg w pociągu, w przedziałach sypialnych 4 osobowych).

Dzień 11.

Dalsza podróż Koleją Transsyberyjską. Jest to najdłuższa linia kolejowa na świecie, która przekracza 8 stref czasowych, a całkowita długość torów wynosi prawie 10 000 km. Podczas wyjazdu do pokonania będzie ponad 2300 km. Przyjazd do Krasnojarska. Obiadokolacja i nocleg. Wizyta w Krasnojarsku uzależniona od godziny przyjazdu pociągu.

Dzień 12.

Transfer na lotnisko w Krasnojarsku. Odprawa biletowo – bagażowa i wylot do Moskwy. Lądowanie w Moskwie Szeremietiewo.  Transfer do hotelu. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie i objazdówka środkami komunikacji miejskiej: Wzgórza Worobiowe, Uniwersytet Moskiewski, Góra Pokłonna, Sobór Chrystusa, Arbat. Przejazd do hotelu na obiadokolację. Wieczorem dla chętnych dalsze zapoznawanie się ze stolicą Rosji nocą. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 13.

Śniadanie. Zwiedzanie Moskwy: Plac Czerwony wraz z Kremlem. Rejs po rzece Moskwa i poznanie stolicy od strony rzeki. Czas wolny. Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 14.

Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot z Moskwy Szeremietiewo. Lądowanie w Warszawie. Zakończenie wyjazdu.

Cena zawiera
 • przeloty samolotami zgodnie z programem, bagaż podręczny – 8 kg, rejestrowany – 23 kg.
 • przejazdy autokarem zgodnie z programem,
 • przejazd pociągiem na trasie Irkuck – Ułan Ude (przedziały 4 osobowe),
 • przejazd koleją transsyberyjską na trasie Tanchoj-Irkuck – Angarsk – Krasnojarsk (przedziały 4 osobowe),
 • noclegi zgodnie z programem,
 • śniadania, obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – obejmuje choroby przewlekłe,
 • opieka pilota na całej trasie.
Cena nie zawiera
 • wizy rosyjskiej (przygotować aktualne zdjęcie 3,5 x 4,5 cm) – ok. 300 zł (dokładna cena zostanie ustalona po podaniu opłaty konsularnej na 2021 r. przez Konsulat Federacji Rosyjskiej),
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – cena zależy od zwiedzanych obiektów w stolicy Rosji,
 • biletów komunikacji miejskiej i metra w Moskwie,
 • indywidualnego nagłośnienia,
 • napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • ostateczna cena uzależniona od potwierdzenia terminu oraz od kursu walut i cen paliwa,
 • paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia wyjazdu i mieć dwie wolne strony (obok siebie).