Ładowanie strony

WYCIECZKA NA MALTĘ, GOZO I COMINO

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

14.05.2023 - 21.05.2023

3650 PLN + Bilet lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku w Rębiechowie o godz. 03:15. Odprawa biletowo-bagażowa, przelot na Maltę o godz. 06:15. Lądowanie o godz. 09:25. Zwiedzanie malowniczego miasta Rabat, gdzie odwiedzimy katakumby, jaskinię gdzie więziony był święty Paweł, schrony z czasów II Wojny Światowej oraz kościół św. Pawła. Wizyta w dawnej stolicy Malty – Mdiny, nazywanej też „Cichym Miastem”. Spacer po tym urokliwym mieście, podczas którego będzie okazja zobaczenia jak mieszkały wielkie rody dawnej Malty. Przejazd do hotelu, po drodze wizyta w kościele w Mosta, gdzie miał miejsce pewien niezwykły cud. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do stolicy kraju – Valetty, Spacer po urokliwym starym mieście, m.in.: Kościół Matki Bożej Zwycięskiej, Górne Ogrody Barakka z doskonałym punktem widokowym na Wielki Port, kościół Rozbicia Statku św. Pawła, gdzie znajdują się relikwie tego świętego. Zwiedzanie imponującej Konkatedry św. Jana wraz z arcydziełami jednego z największych malarzy baroku – Caravaggio. Czas wolny. Po południu rejs tradycyjnymi, maltańskimi łodziami na drugą stronę Wielkiego Portu do jednego z Trzech Miast: Vittoriosa. Spacer po dawnej stolicy Zakonu św. Jana m.in.: kościół św. Wawrzyńca, Pałac Inkwizycji, imponujące mury obronne. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Rejs na rajską wysepkę Comino, po drodze widoki na malownicze jaskinie i formacje skalne. Relaksujący czas i kąpiele przy słynnej Błękitnej Lagunie. Dla chętnych możliwość spaceru do Wieży św. Marii (znanej z filmu „Hrabia Monte Christo”). Po drodze przepiękne widoki na lazurowe zatoki, majestatyczne klify i malownicze prześwity w skałach. Po południu powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, kolacja. Czas wolny na relaks, spacery i zakupy. Dla chętnych możliwość zorganizowania transportu na ładną plażę (ok. 10 EU/os) lub dodatkowa, opcjonalna wycieczka na Sycylię.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd na północ wyspy, przeprawa promowa na wyspę Gozo. Spacer po stolicy wyspy Viktorii oraz po cytadeli skąd rozpościera się piękny widok na całą wyspę. Zwiedzanie megalitycznej świątyni Ggantija – jednej z najstarszych świątyń na świecie oraz malowniczego młynu-wiatraka Ta’Kola, pochodzącego jeszcze z czasów Rycerzy Maltańskich. Wizyta w narodowym sanktuarium w Ta’Pinu – słynącym z cudownego obrazu Matki Bożej, miejsca które odwiedził święty Jan Paweł II. Relaks w urokliwej wiosce rybackiej Xlendi. Powrót promem na Maltę, przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie, przejazd wzdłuż malowniczego wybrzeża nowoczesnej części metropolii Valetty do Sliema. Rejs widokowy dookoła Valetty, podczas którego będzie okazja podziwiać imponujące fortyfikacje otaczające stolicę Malty. Przejazd do wioski rybackiej Marsaxlokk, która słynie z maltańskich łodzi rybackich „luzzu”, zdobionych wizerunkami oczu Ozyrysa. Przejazd na najwyższy punkt Malty – klify Dingli, krótki postój na punkcie widokowym. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie i kolacja. Dzień wolny. Dla chętnych możliwość zorganizowania transportu na ładną plażę (ok. 10 EU/os) lub dodatkowa, opcjonalna wycieczka na Sycylię.

Dzień 8.

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa o godz. 06:00 Wylot z Malty do Gdańska o godz. 09:50. Przylot do Polski o godz. 13:00, zakończenie wycieczki.

Cena zawiera
 • Przelot – bagaż rejestrowany 20 kg i podręczny – 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm,
 • Przejazd autokarem wg programu,
 • Noclegi w hotelu 4* w pokojach 2-osobowych,
 • Opłatę klimatyczną,
 • Śniadania wg programu,
 • Obiadokolacje,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna, (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Wyjazdu na plażę dla chętnych w wolne dni lub fakultatywnej wycieczki na Sycylię,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Rejsy uzależnione są od pogody i mogą się nie odbyć jeśli kapitanat portu zabroni rejsów
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Uwaga na zmieniające się  procedury i obostrzenia związane z obwiązującą pandemią.