Ładowanie strony

WŁOCHY PÓŁNOCNE: pielgrzymka lotnicza (10 dni)

Mediolan, Padwa, Piza, Siena, Asyż, Orivieto

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku w Polsce. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Mediolanu. Lądowanie w Mediolanie (lotnisko Bergamo), przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku w Polsce. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Mediolanu. Lądowanie w Mediolanie (lotnisko Bergamo), przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu – stolicy Lombardii, gdzie znajduje się słynna Duomo – katedra gotycka Narodzin św. Maryi oraz Plac de La Scala z Teatrem – najsłynniejszą operową sceną świata. Przejazd do Werony: dom Juli z najsłynniejszym balkonem świata, panorama miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Padwy.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Padwy – znanego ośrodka pielgrzymkowego we Włoszech. Msza św. w jednej z kaplic Bazyliki św. Antoniego oraz wizyta w klasztorze franciszkańskim. Następnie spacer po centrum miasta. Przejazd do Wenecji – miasto na wodzie: Bazylika św. Marka, Plac św. Marka, Pałac Dożów, Teatr La Fenice, czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Padwy.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Pizy: Campo dei Miracoli (tzw. Pole cudów), Bazylika i słynna Krzywa Wieża. Następnie przejazd do Sieny: główny rynek Piazza del Campo, dom św. Katarzyny. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do Asyżu.

Dzień 5.

Śniadanie. Msza św. w jednej z kaplic Bazyliki, która jest jednym z największych zabytków XIII i XIV-wiecznej sztuki włoskiej. Wizyta w centrum historycznym miasta św. Franciszka. Wizyta w Kościele Santa Maria w Rivetorto oraz Bazylice Matki Bożej Anielskiej (Bazylika Santa Maria degli Angeli). Obiadokolacja i nocleg w Asyżu.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Orivieto, gdzie najcenniejszym zabytkiem miasta jest Katedra, z relikwiami płótna z ołtarza, na które spłynęła krew z hostii. W 1263 roku na polecenie papieża Urbana IV, płótno ze śladami krwi przeniesiono uroczyście przez miasto. W następnym roku ten sam papież ustanowił święto Bożego Ciała. Przejazd do Rzymu. Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Rzymie.

Dzień 7.

Przejazd na Watykan. Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II. Czas wolny. Spotkanie z Ojcem Świętym na modlitwie Anioł Pański. Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską, gdzie odbywa się Konklawe oraz Bazyliki św. Piotra. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Spacer po Rzymie z miejscowym przewodnikiem: Koloseum, Palatyn, Forum Romanum, Plac Wenecki, Parlament, Fontanna di Trevi, Panteon, Plac Navona. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wiecznego Miasta z przewodnikiem: Bazylika, Santa Maria Maggiore, Bazyliki św. Janów na Lateranie, Święte Schody. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Watykan. Spotkanie z Ojcem Świętym na Audiencji Generalnej. Wizyta na Monte Cassino. Transfer na lotnisko Fiumicino w Rzymie. Odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przelot samolotem (z małym bagażem podręcznym o wym. 42 x 32 x 25 cm)
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem
 • 9 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • 8 śniadań
 • 8 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opieka pilota na całej trasie
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem
Cena nie zawiera
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
 • biletów komunikacji miejskiej
 • napojów do obiadokolacji
 • indywidualnego nagłośnienia
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • możliwość dokupienia dużego bagażu podręcznego o wym. 56 x 45 x 25 cm lub bagażu rejestrowanego o wym. 1,4 x 1,1 x 1,7 m i do 32 kg. Na pokład samolotu można zabrać tylko jedną sztukę bagażu podręcznego.