Ładowanie strony

WŁOCHY: pielgrzymka autokarowo-lotnicza

Asyż, Monte Cassino, Rzym, Padwa, Wenecja, Wiedeń

27.06.2021 - 05.07.2021

Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki przed kościołem w Lini. Przejazd  do Brna autostradą A1 przez Polskę, a następnie przez Czechy do stolicy Moraw. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Wizyta na starówce: między innymi Rynek, Katedra, a po niej przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki przed kościołem w Lini. Przejazd  do Brna autostradą A1 przez Polskę, a następnie przez Czechy do stolicy Moraw. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Wizyta na starówce: między innymi Rynek, Katedra, a po niej przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd przez Morawy, a następnie Austrię autostradą A2 do Włoch do hotelu w miejscowości Stra niedaleko Wenecji. Zakwaterowanie. Przejazd do Padwy. Wizyta w centrum historycznym miasta oraz nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd laguną do Wenecji – miasta na wodzie. Wizyta w Bazylice św. Marka. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer po historycznym centrum Wenecji. Powrót do autokaru. Dalsza podróż na południe Włoch między innymi słynną Autostradą Słońca. Nawiedzenie Orvieto, miejsca cudu Eucharystycznego, a zarazem urokliwego miasteczka włoskiego, wspaniałego pod każdym względem z jedną z najwspanialszych Katedr we Włoszech. Następnie przejazd do hotelu w centrum Wiecznego Miasta. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w restauracji poza hotelem. Nocleg.

Dzień 4.

Przejazd na Watykan. Msza przy Grobie św. JP II o godz. 7.00. Udział w Audiencji Generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem*. Następnie spacer trasą: Zamek Anioła, Plac Navona, Panteon,  Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Dalej przejście na Kwirynał do Kościoła św. Andrzeja przy którym znajduje się klasztor z celą św. Stanisława Kostki. Następnie przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu. Spacer trasą: Bazylika Matki Boskiej Większej, Kościół św. Piotra w Okowach, Koloseum, Forum Romanum, Fora Cesarskie, Kapitol, Plac Wenecki. Przejazd do Bazyliki św. Janów na Lateranie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Wizyta w Klasztorze – kolebce życia zakonnego w Kościele Katolickim, a następnie na cmentarzu żołnierzy polskich z okresu II wojny światowej. Przejazd do San Giovani Rotondo. Msza św. Wizyta w Sanktuarium Ojca Pio, a następnie przejazd do Monte Sant Angelo do hotelu. Obiadokolacja.  Nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Michała Archanioła. Przejazd do Lanciano – miejsca cudu eucharystycznego, a następnie do Manopello, gdzie znajduje się chusta z odbiciem twarzy Jezusa. Przejazd do Loreto. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 8.

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium św. Domku w Loreto – pierwszego sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym poświęconego Najświętszej Maryi Pannie. Przez wieki prawdziwe serce Maryjne chrześcijaństwa (Jan Paweł II). Przejazd do Asyżu, rodzinnego miasta św. Franciszka. Spacer po średniowiecznym Asyżu: Bazylika św. Franciszka, następnie dom rodzinny św. Franciszka i dalej do Bazyliki św. Klary. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z Porcjunkulą. Dalsza podróż na obiadokolację i nocleg w hotelu w Pizie.

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, odprawa bagażowo-biletowa i wylot. Po lądowaniu zakończenie wyjazdu.

Cena zawiera
 • przejazd autobusem turystycznym zgodnie z programem,
 • bilet lotniczy,
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania,
 • obiadokolacje,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (kradzież) w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • codziennie Msza św. w miejscach i terminach uzgodnionych z opiekunem duchowym.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • indywidualnego nagłośnienia,
 • bagażu rejestrowanego: 10 kg lub 20 kg.
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • możliwość dokupienia dużego bagażu podręcznego o wym. 56 x 45 x 25 cm lub bagażu rejestrowanego o wym. 1,4 x 1,1 x 1,7 m i do 32 kg. Na pokład samolotu można zabrać 1 sztukę bagażu podręcznego.
 • * Audiencja uzależniona od pobytu papieża Franciszka w Rzymie.