Ładowanie strony

WŁOCHY: pielgrzymka lotniczo-autokarowa

Asyż, Monte Cassino, Rzym, Padwa, Wenecja, Wiedeń

24.04.2020 - 03.05.2020

700 EUR + 370 PLN bilet lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godzinie 4:45. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot z Gdańska o 6:45 i przylot do Pizy o 9:05. Przejazd do Sieny. Spacer po średniowiecznym mieście i zwiedzanie m.in. Piazza del Campo, Piazza del Duomo z sieneńską Katedrą. Msza św. w kościele św. Dominika, gdzie znajduje się głowa św. Katarzyny Sieneńskiej. Przejazd do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Wiecznego Miasta. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 1.

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godzinie 4:45. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot z Gdańska o 6:45 i przylot do Pizy o 9:05. Przejazd do Sieny. Spacer po średniowiecznym mieście i zwiedzanie m.in. Piazza del Campo, Piazza del Duomo z sieneńską Katedrą. Msza św. w kościele św. Dominika, gdzie znajduje się głowa św. Katarzyny Sieneńskiej. Przejazd do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Wiecznego Miasta. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd na Watykan. Msza św. przy grobie Jana Pawła II*. Następnie spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer trasą: Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika Santa Maria Maggiore i Bazylika św. Pawła za Murami oraz trasa Rzym starożytny: Koloseum z Łukiem Konstantyna, panorama na Forum Romanum, Fora Imperialne i Ołtarz Ojczyzny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Msza św. Przejazd na Watykan i Anioł Pański z papieżem Franciszkiem.** Czas wolny. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer trasą barokową: Zamek i Most św. Anioła, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Monte S’Angelo. Po drodze wizyta na Monte Cassino, gdzie znajduje się cmentarz żołnierzy polskich z czasów II wojny światowej walczących pod Monte Cassino oraz nawiedzenie górującego nad miastem Opactwa Benedyktynów. Przejazd do Neapolu. Msza św. w kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes, gdzie znajduję się grób ojca Dolindo. Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Wizyta w San Giovanni Rotondo. Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio i miejsc z nim związanych – Kościół Matki Bożej Łaskawej oraz nowoczesny Kościół pw. Świętego Ojca Pio. Przejazd do Sanktuarium w Manopello, gdzie znajduje się chusta z wizerunek twarzy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przejazd na nocleg do Loreto Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium św. Domku w Loreto – pierwszego sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym poświęconego Najświętszej Maryi Pannie. Przez wieki prawdziwe serce Maryjne chrześcijaństwa (Jan Paweł II). Przejazd do Asyżu – miasta związanego z życiem św. Franciszka i św. Klary, które zachowało swoją średniowieczną architekturę do dziś. Po drodze nawiedzenie sanktuarium w Rivotorto, kolebce franciszkańskiego zakonu. Msza św. Następnie wizyta w Bazylice Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Msza św. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka. Następnie wizyta w Katedrze św. Rufina oraz Bazylice Św. Klary – miejscu wiecznego spoczynku założycielki zakonu klarysek, a także kościele San Damiano. Przejście do Bosco di San Francesco. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd do Padwy – miasta, które słynie z kultu św. Antoniego Padewskiego. Msza św. Wizyta w Bazylice św. Antoniego. Następnie spacer po mieście m.in. Uniwersytet, Porto della Valle. Przejazd do hotelu w miejscowości Stra. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd przez Alpy do stolicy Austrii – Wiednia. Msza św. w kaplicy siedziby Zakonu Krzyżackiego we Wiedniu. Przejazd do Brna na nocleg do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Msza św. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie centrum miasta -szczycącego się wieloma cennymi zabytkami jak i historią współczesną, jako miasto uniwersyteckie i słynące z Targów brneńskich. Przejazd do miejsca rozpoczęcia pielgrzymki trasą przez Ostrawę, Częstochowę, Łódź i Toruń. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera
 • grupowy bilet lotniczy
 • bagaż osobisty o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm,
 • przejazd we Włoszech autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • napoje do obiadokolacji,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (kradzież) w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • indywidualnego nagłośnienia – 9 €,
 • bagażu rejestrowanego do biletu lotniczego.
Uwagi
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • * Msza przy Grobie św. JP II po potwierdzeniu przez Watykan,
 • ** Anioł Pański z papieżem Franciszkiem jest uzależniona od pobytu papieża Franciszka w
  Rzymie,
 • cena za bilety wstępu, komunikację miejską i indywidualne nagłośnienie – 55 €.