Ładowanie strony

Włochy: pielgrzymka autokarowo-lotnicza

15.04.2020 - 24.04.2020

650 EUR + 320 PLN bilet lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 5:00. Przejazd autostradą A1 przez Polskę i Czechy do Wiednia. Wjazd na Kahlenberg, następnie Msza św. w Kościele św. Józefa z Kaplicą Sobieskiego. Panorama Wiednia. Obiadokolacja na Grinzingu (jedna z nieformalnych dzielnic stolicy Austrii, położona na stokach lasku wiedeńskiego). Przejazd na nocleg do hotelu pod miastem.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 5:00. Przejazd autostradą A1 przez Polskę i Czechy do Wiednia. Wjazd na Kahlenberg, następnie Msza św. w Kościele św. Józefa z Kaplicą Sobieskiego. Panorama Wiednia. Obiadokolacja na Grinzingu (jedna z nieformalnych dzielnic stolicy Austrii, położona na stokach lasku wiedeńskiego). Przejazd na nocleg do hotelu pod miastem.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Wenecji – miasta na wodzie z przepiękną laguną. Msza św. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer po historycznym centrum Wenecji, m.in. plac św. Marka z bizantyńską Bazyliką św. Marka, Pałac Dożów oraz klimatyczne uliczki z mostami nad kanałami. Przejazd do hotelu w miejscowości Stra. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka. Następnie wizyta w Katedrze św. Rufina oraz Bazylice Św. Klary – miejscu wiecznego spoczynku założycielki zakonu klarysek. Wizyta w Bazylice Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo Po drodze przystanek Sanktuarium w Manopello, w którym na chuście znajduje się wizerunek twarzy Chrystusa Zmartwychwstałego. Następnie przejazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano, gdzie przechowywane są relikwie uznane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 5.

Śniadanie. Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio i miejsc z nim związanych – Kościół Matki Bożej Łaskawej oraz nowoczesny Kościół pw. Świętego Ojca Pio. Powrót do Monte San’Angelo. Wizyta w Sanktuarium św. Michała Archanioła. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Po drodze wjazd na Monte Cassino. Wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich z czasów II wojny światowej walczących pod Monte Cassino oraz nawiedzenie górującego nad miastem Opactwa Benedyktynów. Następnie wizyta w Mentorelli – sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – jednego z najstarszych sanktuariów maryjnych w Europie. Było to ukochane miejsce Jana Pawła II, w którym człowiek szczególnie doświadcza obecności Boga. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Msza św. Następnie spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer trasą: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Janów na Lateranie i Bazylika św. Pawła za Murami. Czas wolny. Spacer trasą starożytną: Koloseum, Łuk Konstantyna, panorama Forum Romanum, Fora Imperialne z kolumną Trajana, Kapitol oraz Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd na Watykan. Audiencja Generalna z papieżem Franciszkiem*. Następnie spacer trasą: Zamek i Most św. Anioła, Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Msza św. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

* Audiencja Generalna z papieżem Franciszkiem jest uzależniony od pobytu papieża Franciszka w Rzymie.

Dzień 9.

Śniadanie. Msza św. przy grobie Jana Pawła II* Pożegnanie z Rzymem. Przejazd do Pizy. Krótki spacer po Placu Cudów, na którym znajduje się jednym z symboli Włoch – Krzywa Wieża. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

* Msza przy Grobie św. JP II po potwierdzeniu przez Watykan.

Dzień 10.

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Pizie w godzinach porannych. Odprawa biletowo-biletowa. Wylot o godzinie 9:20 i przylot do Gdańska o godzinie 11:45. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • grupowy bilet lotniczy
 • bagaż osobisty o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm,
 • przejazd we Włoszech autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (kradzież) w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • indywidualnego nagłośnienia – 10 €,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • napojów do obiadokolacji,
 • bagażu do biletu lotniczego:
Uwagi
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Audiencja Generalna z papieżem Franciszkiem jest uzależniony od pobytu papieża Franciszka w Rzymie,
 • Msza przy Grobie św. JP II po potwierdzeniu przez Watykan.