Ładowanie strony

WŁOCHY: pielgrzymka autokarowa

Wiedeń, Asyż, San Maria di Angelli, Rzym, Lanciano, Loreto, Hodonin, Velehrad

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki wyznaczonym miejscu i godzinie, a następnie przejazd drogą A1 na przejście graniczne w Cieszynie i dalej do hotelu w Brnie na obiadokolację i nocleg (po kolacji dla chętnych możliwość spaceru na starówkę i rynek).

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki wyznaczonym miejscu i godzinie, a następnie przejazd drogą A1 na przejście graniczne w Cieszynie i dalej do hotelu w Brnie na obiadokolację i nocleg (po kolacji dla chętnych możliwość spaceru na starówkę i rynek).

Dzień 2.

Śniadanie, przejazd do Wiednia, Msza św. w Kościele św. Józefa na Kahlenbergu, panorama Wiednia, dalsza podróż na południe do Padwy, wizyta w Bazylice św. Antoniego i w klasztorze franciszkańskim, przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Padwy.

Dzień 3.

Śniadanie, dalsza podróż na południe półwyspu Apenińskiego do miasta św. Franciszka, Msza św. w jednej z kaplic Bazyliki. Wizyta w centrum historycznego Asyżu, obiadokolacja i nocleg w Asyżu.

Dzień 4.

Śniadanie, przejazd do Santa Maria di Angelli, Msza św. w jednej z kaplic Bazyliki, następnie przejazd do Rzymu, wizyta w Katakumbach św. Kaliksta, Kościele Quo Vadis i w Bazylice św. Pawła za Murami, przejazd na obiadokolację i nocleg w jednym z rzymskich hoteli.

Dzień 5.

Przejazd na Watykanu, Msza św. przy grobie Sługi Bożego Św. Jana Pawła II i wizyta w Bazylice św. Piotra, czas wolny na Watykanie, o godz. 12:00 spotkanie z Ojcem Świętym na Modlitwie Anioł Pański, następnie spacer trasą: Zamek Anioła, Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie, spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie Wiecznego Miasta trasą: Bazylika M. B. Większej, Bazylika św. Piotra w Okowach, Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, Kapitol, Plac Wenecki, czas wolny, przejazd na Lateran, wizyta w Bazylice św. Janów na Lateranie, Kościół Schodów św., Baptysterium, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie, przejazd na Monte Cassino, wizyta na cmentarzu polskim i w kolebce zakonu benedyktyńskiego u grobu św. Benedykta i św. Scholastyki, przejazd do San Giovani Rotundo, Msza św. w Kościele Antycznym, wizyta w sanktuarium Ojca Pio, przejazd do Monte San Angelo na obiadokolację i nocleg w Domu Pielgrzyma.

Dzień 8.

Śniadanie, przejazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z VIII w. w Lanciano, a następnie wizyta w Manopello – Sanktuarium św. Oblicza i dalsza podróż na obiadokolacja i nocleg w hotelu w Loreto.

Dzień 9.

Śniadanie, Msza św. w Domku św. Rodziny z Nazaretu w Sanktuarium w Loreto, następnie wizyta na cmentarzu polskim, przejazd do Wenecji, wizyta w mieście na wodzie: Bazylika św. Marka, Plac św. Marka, Pałac Dożów, wyspa Rialto, Teatr La Fenicce, czas wolny i przejazd na obiadokolację nocleg w hotelu w okolicach Wenecji.

Dzień 10.

Śniadanie, przejazd północne Włochy (przejście graniczne w Tarvizio) i dalej przez Austrię (trasą A-2 przez Graz) na obiadokolację i nocleg w Hodoninie.

Dzień 11.

Śniadanie, przejazd do Velehradu, Msza św. w Bazylice św. Cyryla i Metodego patronów Europy, następnie dalsza podróż do miejsca rozpoczęcia wyjazdu, zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • 10 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • 9 śniadań
 • 10 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opieka pilota na całej trasie
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem
Cena nie zawiera
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
 • biletów komunikacji miejskiej
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego