Ładowanie strony

WŁOCHY AUTOKAROWO – SAMOLOTOWE („BIAŁY” – 9 DNI )

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

27.06.2022 - 05.07.2022

970 EUR Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników o godz. 5:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd  do Wiednia autostradą A1 przez Polskę, a następnie przez Czechy i Austrię. Wjazd na Kahlenberg – wzgórze w Lesie Wiedeńskim. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Msza św. w kościele św. Józefa. Panorama Wiednia z punktu widokowego imienia Stefanii na Kahlenbergu. Obiadokolacja, a po niej przejazd na nocleg do hotelu  pod Wiedniem.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa łodzią  do historycznego centrum miasta – Plac św. Marka. Wizyta w Bazylice św. Marka – Msza św. w kaplicy dla pielgrzymów. Spacer: Pałac Dożów, Teatr la Fenice, czas wolny. Powrót spacerem  do autokaru: Wyspa Rialto, słynny Most Rialto, Kanał Grande, do placu Roma. Przejazd autokarem do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Wizyta w centrum historycznym miasta oraz nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza św. w jednej z kaplic Klasztoru, specjalnie przygotowanej dla pielgrzymów. Przejazd do Rawenny, jednej z dawnych  stolic Cesarstwa Zachodniego. Wizyta w centrum miasta wraz z Katedrą. Dalsza podróż na obiadokolację i nocleg w Loreto.

Dzień 4.

Śniadanie. Wizyta i Msza św. w Sanktuarium Świętego Domku w Loreto – pierwszego sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym, poświęconego Najświętszej Maryi Pannie. Według słów św. Jana Pawla II: „Przez wieki prawdziwe serce Maryjne chrześcijaństwa”. Przejazd do San Giovanni Rotondo, a następnie wizyta w sanktuarium św. o. Pio. Spotkanie z miejscowym zakonnikiem i zwiedzanie sanktuarium, rozpoczynając od antycznego kościoła, w którym przez cztery dekady posługiwał święty ojciec. Zwiedzanie zakończymy na nowym kościele, który zaprojektował i wykonał jezuita – o. Marko Rupnik. Tamże znajduje się ciało św. o. Pio. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Pompei. Wizyta i Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańcowej z Pompei. Następnie przejazd do Neapolu, który słynie z powiedzenia: „zobaczyć Neapol i umrzeć”. Czas wolny w okolicy Piazza Plebiscito. Spacer historyczną ulicą Via Toledo aż do kościoła San Giuseppe dei Vecchi, gdzie znajduje się grobowiec ojca Dolindo Ruotolo. Dla chętnych degustacja jednych z najlepszych lodów włoskich. Dalszy spacer do Katedry św. Januarego, patrona miasta. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Msza św., podróż na Monte Cassino, cmentarz żołnierzy polskich poległych podczas II wojny światowej oraz w klasztorze benedyktyńskim – kolebce zakonu św. Benedykta (pierwsza reguła zakonna w Kościele Zachodnim). Przejazd do Rzymu, od starożytności nazywanego „Wiecznym Miastem”, a także „Stolicą Świata”. Obiadokolacja na mieście, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer, nocleg.

Dzień 7.

Msza św. przy grobie Świętego Jana Pawła II. Bazylika i Plac  św. Piotra. Czas wolny. Modlitwa anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem. Spacer trasą barokowego Rzymu od Watykanu do Piazza di Spagna, podziwiając Fontanny di Trevi. Wizyta w Bazylice św. św. Janów na Lateranie. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Powrót do starożytnej części Rzymu. Spacer historyczną trasą od Bazyliki św. Piotra w Okowach, Koloseum, Palatyn, Forum Romanum, Fora Cesarskie, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wizyta i Msza św. w Bazylice Matki Boskiej Większej. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Rzymie. Przelot do Gdańska / Bydgoszczy. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot czarterowym samolotem na trasie Rzym – Gdańsk/Bydgoszcz,
 • Przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania,
 • Obiadokolacje,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL i NNW – Signal Iduna
  (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid,
 • Msze św. zostaną uzgodnione z opiekunem duchowym grupy.