Ładowanie strony

WŁOCHY AUTOKAROWO – SAMOLOTOWE („ZIELONY” – 8 DNI )

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

28.06.2022 - 05.07.2022

870 EUR Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników o godz. 5:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd  do Wiednia autostradą A1 przez Polskę, a następnie przez Czechy i Austrię. Wjazd na Kahlenberg – wzgórze w Lesie Wiedeńskim. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Msza św. w kościele św. Józefa.  Widok na Wiedeń z punktu widokowego imienia Stefanii na Kahlenbergu. Obiadokolacja, a po niej przejazd na nocleg do hotelu  pod Wiedniem.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa łodzią  do historycznego centrum miasta – Plac św. Marka. Wizyta w Bazylice św. Marka – Msza św. w kaplicy dla pielgrzymów. Spacer: Plac św. Marka, Pałac Dożów, Teatr la Fenice, czas wolny. Powrót spacerem  do autokaru: Wyspa Rialto, słynny Most Rialto,  Kanał Grande, do placu Roma. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Wizyta w Padwie. Msza św. w Bazylice św. Antoniego, spacer po centrum historycznym : Piazza delle Ebre, Palazzo Bo, Uniwersytet, Prato della Valle.  Przejazd do Asyżu. Spacer po mieście św. Franciszka: Bazylika św. Franciszka, Rynek,  Katedra św. Rufina, Bazylika św. Klary. Obiadokolacja. Nocleg w Asyżu.

Dzień 4.

Śniadanie. Msza św. w Bazylice, przy grobie św. Franciszka. Przejazd na Monte Cassino. Wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich poległych podczas II wojny światowej oraz w klasztorze benedyktyńskim – kolebce zakonu św. Benedykta (pierwsza reguła zakonna w Kościele Zachodnim). Następnie podróż do Rzymu, obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Wizyta w Muzeach Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską, w której zgromadzenie kardynałów dokonuje wyboru papieża. Bazylika św. Piotra, Plac św. Piotra. Czas wolny. Następnie spacer: zamek św. Anioła, Piazza Cavour, Ara Pacis, Mauzoleum Augusta, Piazza del Popolo, Piazza di Spagna. Obiadokolacja. Spacer do Fontanny di Trevi, a następnie do hotelu na nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską na Campo di Fiori, dalej spacer do Palazzo Farneze, kościół św. Andrzeja. Spotkanie z Ojcem Świętym  Franciszkiem na Modlitwie Anioł Pański. Następnie przejście na Piazza Navone, Palazzo Madama i do Panteonu. Czas wolny. Spacer na wzgórze Kwirynał, obok Pałacu Prezydenckiego,  do kościoła św. Andrzeja. Przejazd metrem do Bazyliki św. Pawła za Murami. Następnie przejazd do Bazyliki św. św. Janów na Lateranie. Obiadokolacja. Powrót do hotelu.

Dzień 7.

Śniadanie. Bazylika Matki Boskiej Większej. Msza św. w jednej z kaplic. Spacer: Bazylika św. Pawła w Okowach, Koloseum, Łuk Konstantyna, Palatyn, Forum Romanum, Fora Cesarskie, Kapitol, Plac Wenecki. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 8.

Śniadanie. Msza św. w kościele św. Alfonsa. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Rzymie. Odprawa biletowo bagażowa. Przelot do Gdańska i Bydgoszczy. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot czarterowym samolotem na trasie Rzym – Gdańsk/Bydgoszcz,
 • Przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania,
 • Obiadokolacje,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL i NNW – Signal Iduna
  (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid,
 • Msze św. zostaną uzgodnione z opiekunem duchowym grupy.