Ładowanie strony

WŁOCHY AUTOKAROWO – SAMOLOTOWE („CZERWONY” – 10 DNI )

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

26.06.2022 - 05.07.2022

1100 EUR Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników o godz. 5:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd  do Wiednia autostradą A1 przez Polskę, a następnie przez Czechy i Austrię. Wiedeń w pigułce: Katedra św. Stefana, Hofburg, wiedeński Ring i jego budowle. Obiadokolacja, przejazd na nocleg do hotelu  pod Wiedniem.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Salzburga. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i wizyta w centrum historycznym miasta Mozarta, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie dalsza podróż w okolice Bolzano na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 3.

Śniadanie. Zwiedzanie zabytkowej starówki stolicy Południowego Tyrolu. Bolzano to najcieplejsze miasto  Włoch, jest też położone najbliżej Polski. Charakteryzuje się specyficzną kulturą i architekturą. Dalsza podróż do sanktuarium Madonna della Corona położonego w malowniczej, górskiej okolicy nad jeziorem Garda. Przejazd do Sirmione. Rejs po jeziorze, czas wolny – możliwość kąpieli. Następnie przejazd do Modeny (UNESCO), jednego z najpiękniejszych miast włoskiego regionu Emilia-Romania. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na trasie  między Modeną, a Bolonią.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Bolonii (UNESCO). Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie centrum stolicy regionu Emilia-Romania pełnej ciepłych i czerwonych kolorów. Następnie przejazd do stolicy Toskanii. Florencja (UNESCO) to perła renesansu. Miasto zachwycające bogactwem architektury i historii w którym narzeka się na hałas, upał i turystów, a jednak mimo to zachwyca. Jej mieszkańcy są przekonani, że tak jak we Florencji nie żyje się nigdzie na świecie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Florencji.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd na wschodni kraniec Toskanii  do miasteczka Arezzo. Zwiedzanie: Piazza Liberta, romański kościół Santa Maria della Pieve, Piazza Grande oraz kościół San Francesco, w którym podziwiać można  słynny cykl fresków „Historia Krzyża Świętego”.  Dalsza podróż do Cortony, w której rozgrywała się akcja filmu „ Pod słońcem Toskanii”. Spacer labiryntem urokliwych, średniowiecznych uliczek na Piazza della Repubblica z XIII-wiecznym Ratuszem i dalej na pobliski Piazza Signorelli. Wizyta w Katedrze, kościele San Francesco i gotyckim San Domenico. Dalej przejazd do Pienzy – przepięknego, renesansowego miasteczka. Zwiedzanie: Palazzo Pubblico, Palazzo Piccolomini (z zewnątrz), Katedra, a następnie spacer wzdłuż murów obronnych z widokiem na okolicę. Następnie będziemy kierować się w stronę doliny Val d’Orcia  z której  pochodzi większość słynnych widoków, będących wizytówkami regionu. Obiadokolację i nocleg w hotelu w Chianciano Terme.

Dzień 6.

Śniadanie. Wizyta w Chianciano Terme. Przejazd na Monte Cassino: cmentarz żołnierzy polskich poległych podczas II wojny światowej oraz w klasztorze benedyktyńskim – kolebce zakonu. Następnie podróż do Rzymu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Wizyta w Muzeach Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską, w której zgromadzenie kardynałów dokonuje wyboru papieża. Bazylika św. Piotra, Plac św. Piotra. Czas wolny. Następnie spacer: zamek św. Anioła, Piazza Cavour, Ara Pacis, Mauzoleum Augusta, Piazza del Popolo, Piazza di Spagna. Obiadokolacja. Spacer do fontanny di Trevi, a następnie do hotelu na nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską na Campo di Fiori, dalej spacer do Palazzo Farneze, kościół św. Andrzeja. Spotkanie z Ojcem Świętym  Franciszkiem na Modlitwie Anioł Pański. Następnie przejście na Piazza Navone, Palazzo Madama i do Panteonu. Czas wolny. Spacer na wzgórze Kwirynał, obok Pałacu Prezydenckiego,  do kościoła św. Andrzeja. Przejazd metrem do Bazyliki św. Pawła za Murami. Następnie przejazd do Bazyliki św. św. Janów na Lateranie. Obiadokolacja. Powrót do hotelu.

Dzień 9.

Śniadanie. Bazylika Matki Boskiej Większej. Spacer: Bazylika św. Pawła w Okowach, Koloseum, Łuk Konstantyna, Palatyn, Forum Romanum, Fora Cesarskie, Kapitol, Plac Wenecki. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 10.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Rzymie. Odprawa biletowo bagażowa. Przelot do Gdańska / Bydgoszczy.

Cena zawiera
 • Przelot czarterowym samolotem na trasie Rzym – Gdańsk/Bydgoszcz,
 • Przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania,
 • Obiadokolacje,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL i NNW – Signal Iduna
  (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid,
 • Msze św. zostaną uzgodnione z opiekunem duchowym grupy.