Ładowanie strony

WIEDEŃ I OKOLICE

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

22.09.2022 - 25.09.2022

1550 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników o godz. 5:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd  do Wiednia autostradą A1 przez Polskę, a następnie przez Czechy i Austrię. Wjazd na Kahlenberg – wzgórze w Lesie Wiedeńskim. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Wizyta w kościele polskim św. Józefa z salą pamięci poświęconej temu wydarzeniu. Panorama Wiednia z punktu widokowego imienia Stefanii na Kahlenbergu. Obiadokolacja, a po niej przejazd na nocleg do hotelu  we Wiedniu.

Dzień 2.

Śniadanie. Spotkanie na Schwedenpl z polskojęzycznym przewodnikiem. Objazd Ringstr. z monumentalną zabudową: Parlament, Uniwersytet, Opera, Ratusz, Hofburg, Park Miejski z Pomnikiem J. Straussa. Dalej przejazd do Domu Hundertwassera -bajkowa architektura oraz do Belvederu z spacerem przez ogród i skąd rozpościera się panorama miasta. Na starówce zobaczymy kompleks Hofburgu – pałaców zimowej rezydencji Habsburgów i przejdziemy eleganckim deptakiem Graben z Kolumna Morowa do Katedry św. Szczepana. W okolicy zajrzymy do Kościoła Krzyżakowe i pod Dom Mozarta. Po przerwie na starówce na kawę lub kupno pamiątek (ok 45min-1h) przejazd do Schönbrunn na zwiedzanie komnat pałacowych oraz ogrodów.  Obiadokolację w restauracji w centrum Wiednia. Przejazd na nocleg w hotelu.

Dzień 3.

Śniadanie. Wyjazd  do Wachau. Jest to malowniczy przełom Dunaju oddalony ok 65km od Wiednia z wieloma atrakcjami: winnice na stokach nadbrzeża Dunaju, ruiny zamków i urocze pięknie zachowane miasteczka oraz wspaniale opactwo Benedyktynów Melk. Rejs statkiem na odcinku Krems-Dürnstein.  Spacer w Dürnstein i zwiedzanie Opactwa. Powrót do hotelu we Wiedniu. Przygotowanie do koncertu. Obiadokolacja w restauracji w centrum. Przejście do Złotej Sali Musikvereinu na Koncert o godzinie 20:15 (ta sama sala i orkiestra, jak na koncertach noworocznych) . Po koncercie o godz. 22:00 powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Brna – stolicy Moraw. Spotkanie z miejscowym polskojęzycznym przewodnikiem i zwiedzanie, między innymi: pozostałości dawnych murów miejskich, Katedry św. Piotra i Pawła, Kościoła św. Jakuba, Teatru- Mahenove Divadło, Starego Ratusza, Rynku z jego zabudową i wizyta na Targu Zielnym. Przejazd powrotny przez Ostrawę do Polski i dalej autostradą A1 do miejsca zakończenia wyjazdu.

Cena zawiera
 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania,
 • Obiadokolacje,
 • Opieka pilota na trasie wycieczki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna. (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU)  
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid.