Ładowanie strony

UKRAINA-POLSKA: pielgrzymka do Lwowa i Krakowa

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach porannych w ustalonym wcześniej miejscu. Przejazd do Lwowa przez przejście graniczne Korczowa – Krakowiec. Obiadokolacja i nocleg w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Lwowskiej w Brzuchowicach.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach porannych w ustalonym wcześniej miejscu. Przejazd do Lwowa przez przejście graniczne Korczowa – Krakowiec. Obiadokolacja i nocleg w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Lwowskiej w Brzuchowicach.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Spotkanie z Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim – sekretarzem papieża św. Jana Pawła II*. Następnie spotkanie z miejscowym przewodnikiem na zwiedzanie miasta: Stare Miasto z trzema katedrami łacińskiego, greckokatolickiego i ormiańskiego obrządku, Prospekt Swobody – m.in. Pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację. *spotkanie z Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim uzależnione od harmonogramu Arcybiskupa – dokładne informacje zostaną podane w późniejszym terminie,

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem na dalsze zwiedzanie Lwowa: Kopiec Unii Lubelskiej na Wysokim Zamku, Cmentarz Łyczakowski – spoczywają tutaj m.in. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Artur Grottger. Powrót do hotelu. Przygotowanie do koncertu. Następnie przejazd do Opery Lwowskiej na spektakl. Po koncercie czas wolny na lwowskiej starówce. W późnych godzinach wieczornych powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Krakowa. Po południu zwiedzanie Krakowa, miasta związanego z życiem św. Janem Pawłem oraz szlakiem św. Faustyny Kowalskiej. Spacer trasą: Pałac Arcybiskupów Krakowskich – miejsce słynnych spotkań papieża Polaka z wiernymi w oknie przy ul. Franciszkańskiej 3, Bazylika św. Franciszka, Muzeum Archidiecezji Krakowskiej, Katedra na Wawelu, Sanktuarium na Skałce pw. św. Stanisława, Kościół Mariacki, Błonie Krakowskie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Msza. św. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – STOLICY KULTU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Tu znajdują się relikwie św. Faustyny oraz słynący łaskami obraz Chrystusa Miłosiernego, który został namalowany przez krakowskiego malarza Adolfa Hyłę jako wotum dziękczynne. To właśnie ten obraz, z podpisem „Jezu Ufam Tobie”, zasłynął łaskami i jest znany na całym świecie. Wizyta w Centrum Jana Pawła II – zgodnie z postanowieniem Metropolity Krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza zostało wyznaczone jako miejsce, w którym 12.12.2015 r. otwarto Drzwi Miłosierdzia. Dzięki tej decyzji, o której Papież Franciszek pisze w Bulli Misericordiae Vultus, wierni, którzy nawiedzą Sanktuarium mogą zawsze doznać miłosiernego objęcia ramionami Ojca w sakramencie pokuty i pojednania. Wyjazd do miejsca rozpoczęcia. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem
 • 4 noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienką i WC
 • 4 śniadania
 • 4 obiadokolacje
 • ubezpieczenie KL i NNW i bagażu w Signal Iduna– wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opieka pilota na całej trasie pielgrzymki
 • miejscowi przewodnicy zgodnie z programem
 • Msza św. każdego dnia
Cena nie zawiera
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i Opery
Uwagi
 • *spotkanie z Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim uzależnione od harmonogramu Arcybiskupa – dokładne informacje zostaną podane w późniejszym terminie
 • realizacja i cena koncertu w Operze Lwowskiej uzależniona od aktualnego repertuaru i dostępności biletów
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki