Ładowanie strony

UKRAINA: pielgrzymka autokarowa do świętych miejsc

Poczajowo, Krzemieniec, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim, Lwów

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu i godzinie. Msza Św., a następnie przejazd do Lublina. Zakwaterowanie w hotelu pomiędzy Lublinem, a granica ukraińską. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu i godzinie. Msza Św., a następnie przejazd do Lublina. Zakwaterowanie w hotelu pomiędzy Lublinem, a granica ukraińską. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy z Ukrainą. Po przekroczeniu i zabraniu przewodnika z obwodnicy lwowskiej, dojazd do Poczajowa. Zwiedzanie Ławry Poczajowskiej – sanktuarium prawosławnego. Przejazd do Krzemieńca i zwiedzanie: Muzeum Juliusza Słowackiego, kościół św. Stanisława, grób matki Wieszcza Salomei Słowackiej-Becu. Zakwaterowanie w hotelu w Krzemieńcu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Wyjazd do Zbaraża, zwiedzanie zamku Wiśniowieckich i kościoła Bernardynów. W drodze do Kamieńca Podolskiego przejazd przez Trembowlę i położoną nad Zbruczem Skałę Podolską – graniczną miejscowość II Rzeczypospolitej z przedwojennym Związkiem Radzieckim. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – twierdza, katedra pw. Św. Piotra i Pawła, dawne Rynki: Polski, Ormiański i Ruski, kanion rzeki Smotrycza. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wyjazd do Chocimia – zwiedzanie twierdzy, a następnie Okopów Św. Trójcy – dawnej twierdzy pomiędzy rzekami Zbrucz i Dniestr, miejsca akcji „Nie-Boskiej komedii” Krasińskiego. Przejazd przez Krzywcze i Buczacz. Zwiedzanie sanktuarium Maryjnego grekokatolików – Zarwanicy. Dojazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa: Stare Miasto z trzema katedrami łacińskiego, greckokatolickiego i ormiańskiego obrządku, Cmentarz Łyczakowski, Kopiec Unii Lubelskiej na Wysokim Zamku. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera
  • przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem
  • 5 noclegów w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką
  • 5 śniadań i 5 obiadokolacji
  • ubezpieczenie KL i NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
  • opiekę pilota na trasie objazdu Ukrainy
Cena nie zawiera
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Uwagi
  • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
  • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany nie zależne od niego.
  • należy posiadać ważny paszport minimum 3 miesiące od daty powrotu!!!