Ładowanie strony

SANKTUARIA MARYJNE EUROPY – PIELGRZYMKA LOTNICZO – AUTOKAROWA

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

29.08.2023 - 09.09.2023

5600 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 10:55. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot o godz. 12:55. Lądowanie w Lizbonie o godz. 16:00, przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii, m.in.: wizyta w kościele Najświętszej Marii Panny z Belém, który jest częścią słynnego klasztoru św. Hieronima, Pomnik Odkrywców, rzut oka na Wieżę Belem. Praça do Comércio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej. Nocleg w Fatimie.

Dzień 3.

Śniadanie. Msza św. w Bazylice różańcowej przy grobach pastuszków (świętych Franciszka oraz Hiacynty Marto oraz siostry Łucji). Droga krzyżowa w Aljustrel. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej, nocleg.

Dzień 4.

Msza Św., śniadanie. Wyjazd do Nazaré – miasta położonego u brzegu Atlantyku, możliwość kąpieli w Oceanie Atlantyckim. Wizyta w Batalha – miejscu gdzie znajduje się przepiękna, gotycka katedra wotywna. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej, nocleg.

Dzień 5.

Msza św. w kaplicy objawień. Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie miasta: Katedra – miejsce spoczynku Św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów i uczniów Jezusa Chrystusa, Plac Obradoiro (dawny Plac Hiszpański). Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Msza św. przy grobie św. Jakuba Apostoła. Wyjazd do Burgos miasta z przepiękną hiszpańską Katedrą. Wizyta w Katedrze i w centrum historycznym miasta. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

Dzień 7.

Śniadanie. Msza św. w Katedrze w Burgos. Przejazd do Lourdes z postojem w San Sebastian (nad zatoką Biskajską – możliwość kąpieli). Zakwaterowanie w hotelu w Lourdes. To właśnie tutaj, w 1858 roku, świętej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadetą: Le Cachot, Młyn Boly, sanktuarium: muzeum Notre Dame, bazylika podziemna Piusa XII, Grota Masabielska, Krypta gdzie sprawowana była pierwsza Eucharystia, bazylika różańcowa, kościół górny. Udział w drodze krzyżowej. Możliwość kąpieli w basenach. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w procesji różańcowej, nocleg.

Dzień 9.

Msza św. w Grocie Masabielskiej. śniadanie.  Przejazd do położonego najwyżej na świecie, sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette, zapoznanie się z sanktuarium maryjnym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10.

Msza św. w Grocie Masabielskiej. śniadanie.  Przejazd do położonego najwyżej na świecie, sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette, zapoznanie się z sanktuarium maryjnym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11.

Msza św. Śniadanie. Następnie przejazd do Altőtting w Bawarii. Nawiedzenie  Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Królowej Bawarii – głównego sanktuarium Niemiec. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12.

Śniadanie. Msza św. w sanktuarium w Altotteing u stóp Naszej Drogiej Pani. Przejazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki w wyznaczonym miejscu w godzinach nocnych.

Cena zawiera
 • Przelot liniami TAP na trasie  Warszawa – Lizbona , bilet lotniczy z bagażem podręcznym i bagażem głównym
 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych  
 • Śniadania wg programu
 • Obiadokolacje zgodnie z programem
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu (kradzież) w Signal Iduna (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid.