Ładowanie strony

SANKTUARIA MARYJNE EUROPY – PIELGRZYMKA AUTOKAROWO – LOTNICZA

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

18.08.2023 - 29.08.2023

5600 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników w godzinach porannych w wyznaczonym miejscu. Przejazd do Altotteing w Bawarii trasą Kołbaskowo-Berlin-Monachium do Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Królowej Bawarii. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2.

Śniadanie. Msza św. w sanktuarium w Altotteing u stóp Naszej Drogiej Pani. Następnie przejazd do Einsiedeln z postojem w miejscach związanych z Ojcem Świętym Benedyktem XVI (Marktl Am Inn -miejsce urodzenia Benedykta XVI). Przyjazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Msza św. w kościele klasztornym w Einsiedeln. Zwiedzanie klasztoru. Śniadanie. Przejazd do, położonego najwyżej na świecie, sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w La Salette, zapoznanie się z sanktuarium maryjnym. Droga krzyżowa. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Msza św. w Bazylice w La Salette. Śniadanie. Przejazd do miejscowości Lourdes. To właśnie tutaj, w 1858 roku, świętej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadetą: Le Cachot, Młyn Boly, sanktuarium: muzeum Notre Dame, bazylika podziemna Piusa XII, Grota Masabielska; Krypta gdzie sprawowana była pierwsza Eucharystia, bazylika różańcowa, kościół górny, udział w drodze krzyżowej. Możliwość kąpieli w basenach. Uczestnictwo w procesji Eucharystycznej połączonej z błogosławieństwem chorych. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w procesji różańcowej, nocleg.

Dzień 6.

Msza św. w Grocie Masabielskiej. Śniadanie, przejazd do San Sebastian (nad zatoką Biskajską –możliwość kąpieli). Dalszy przejazd do Burgos miasta z przepiękną hiszpańską Katedrą. Wizyta w Katedrze oraz w centrum historycznym miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 7.

Śniadanie. Msza św. w Katedrze w Burgos. Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie miasta: Katedra – miejsce spoczynku Św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów i uczniów Jezusa Chrystusa, Plac Obradoiro (dawny Plac Hiszpański). Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Msza św. przy grobie św. Jakuba Apostoła. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie się z sanktuarium fatimskim, które zostało wybudowane w miejscu objawień Matki Bożej. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej, nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Msza Św. w Bazylice Różańcowej przy grobach pastuszków (świętych Franciszka oraz Hiacynty Marto oraz siostry Łucji). Droga krzyżowa w Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków Łucji oraz Franciszka. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej, nocleg.

Dzień 10.

Msza Św., śniadanie. Wyjazd do Nazaré – miasta położonego u brzegu Atlantyku, możliwość kąpieli w Oceanie Atlantyckim. Wizyta w Batalha – miejscu gdzie znajduje się przepiękna, gotycka katedra wotywna. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej, nocleg.

Dzień 11.

Msza św. w kaplicy objawień. Śniadanie, przejazd do stolicy Portugalii – Lizbony. Zwiedzanie, m.in.: wizyta w kościele Najświętszej Marii Panny z Belém, który jest częścią słynnego klasztoru św. Hieronima, Pomnik Odkrywców, rzut oka na Wieżę Belem. Praça do Comércio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 12.

Śniadanie, przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo-bagażowa. 13:15 Wylot do Polski liniami TAP. Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie o godzinie 18:15. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przelot liniami TAP na trasie Lizbona – Warszawa, bilet lotniczy z bagażem podręcznym i bagażem głównym
 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych  
 • Śniadania wg programu
 • Obiadokolacje zgodnie z programem
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu (kradzież) w Signal Iduna (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid.