Ładowanie strony

SANKTUARIA FRANCJI Z OKAZJI 160 ROCZNICY OBJAWIEŃ W LOURDES

TRASA: LOTNISKO PARYŻ-BEAUVAIS – LISIEUX – MONT SAINT MICHEL – NANTES – LOURDES – LA SALETTE – NEVERS – LOTNISKO PARYŻ-BEAUVAIS

Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku o godz. 16:20, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Gdańska o godz. 18:20, lądowanie na lotnisku Paryż-Beauvais o godz. 20:35. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku o godz. 16:20, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Gdańska o godz. 18:20, lądowanie na lotnisku Paryż-Beauvais o godz. 20:35. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Lisieux przez Rouen, stolicę Normandii – krótka wizyta w mieście. Dalsza podróż do miasta św. Tereski (Mała Święta). Wizyta w Katedrze Św. Piotra, domu rodziny Teresy Martin les Buissonnets, Klasztorze Karmelitek, Bazylice i Dioramie. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Caen, wizyta w mieście, a po niej przejazd do Mont Saint Michel. Zwiedzanie miasteczka i słynnego klasztoru na szczycie wyspy, którego sylwetka stanowi jeden z najbardziej ujmujących widoków we Francji i jest symbolem Normandii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do stolicy Bretanii. Zwiedzanie Rennes: Katedra św. Piotra, starówka z osiemnastowiecznymi budynkami o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Dalsza podróż do Nantes. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Lourdes – miejsca pielgrzymkowego u podnóża Pirenejów, poświęconemu Matce Boskiej. To właśnie tutaj, w 1858 roku, objawiła się Ona świętej Bernadecie Soubirous. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadetą: Le Cachot, kościół parafialny, Młyn Boly, Sanktuarium: muzeum Notre Dame, Bazylika podziemna Piusa XII, Grota Masabielska – Krypta gdzie sprawowana była pierwsza Eucharystia, Bazylika Różańcowa, udział w drodze krzyżowej. Możliwość kąpieli w basenach. Uczestnictwo w procesji Eucharystycznej połączonej z błogosławieństwem chorych. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w procesji różańcowej, nocleg w hotelu.

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd do Rodez – wizyta katedrze Notre-Dame de Rodez, której budowę ukończył biskup François z Estaing. Zwiedzanie miasta: Pałac Biskupi, Kościół Saint-Amans, Kościół Sacré-Cœur oraz Kaplica byłego Kolegium Jezuitów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd do położonego najwyżej na świecie Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w La Salette. Zapoznanie się z Sanktuarium Maryjnym. Droga krzyżowa. Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Rekolekcje w Alpach. Dzień wolny w La Salette – sanktuarium związanym z objawieniami Matki Bożej w otoczeniu pięknych gór, majestacie przyrody, urzekającej ciszy i kojącego szumu płynącego potoku. Czas przeznaczony na modlitwę. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Przejazd do Nevers. Wizyta w Sanktuarium św. Bernadety, która w Lourdes 18 razy dostąpiła przywileju objawień Matki Bożej. Po śmierci jej ciało wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie uległo procesowi rozkładu, a obecnie jest umieszczone w przezroczystym sarkofagu, ustawionym w kaplicy klasztornej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko Paryż-Beauvais. Odprawa biletowo-bagażowa o godz. 19:10, a następnie wylot do Gdańska o godz. 21:10. Lądowanie w Gdańsku o godz. 23:15. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przeloty samolotem na trasie Gdańsk – Paryż-Beauvais – Gdańsk
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – obejmuje choroby przewlekłe
 • opieka pilota na całej trasie
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem
Cena nie zawiera
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • indywidualnego nagłośnienia – 11 €
 • napojów do obiadokolacji
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł
Uwagi
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego