Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Z JORDANIĄ

Petra - Jerozolima - Morze Martwe - Betlejem - Nazaret - Jezioro Genezaret - Plaże Telawiwu

08.03.2020 - 15.03.2020

4600 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie o godz. 19:15. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Izraela o godz. 22:15.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie o godz. 19:15. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Izraela o godz. 22:15.

Dzień 2.

Lądowanie w Tel Awiwie na lotnisku Ben Guriona o godz. 2:50. Przejazd autobusem do Nazaret – rodzinne miasto Jezusa, Bazylika Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, grota stanowiąca część domu Marii, Kościół św. Józefa oraz źródełko Marii. Przejazd nad jezioro Galilejskie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim oraz lunch – ryba św. Piotra. Zwiedzanie miejsc położonych nad brzegiem jeziora Galilejskiego. Następnie Góra Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające kazanie na górze, przejazd do Tabghy. Wizyta w Kafarnaum – ośrodku działalności Jezusa w Galilei. Przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd na granicę izraelsko-jordańską. Przekroczenie granicy. Przejazd do biblijnej Gerazy, wizyta w rzymskim mieście, w którym zachowały się budowle z czasów Chrystusa Pana. Przejazd do Ammanu miast Starego Testamentu pod którego murami zginął Uriasz Hetyta wysłany na śmierć przez króla Dawida z powodu jego pięknej żony Betszeby. Objazd autokarowy po stolicy Jordanii, a następnie cytadela i wspaniały widok na teatr typu greckiego oraz panorama Amanu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Madaby. W kościele św. Jerzego zwiedzanie starożytnej mozaiki na posadzce kościoła – jest to mapa przedstawiająca Ziemię Św. w czasach panowania cesarstwa Bizantyjskiego. Na niej widoczna jest mozaika przedstawiająca Jerozolimę z Bazyliką Bożego Grobu zbudowaną przez cesarza Konstantyna Wielkiego. Następnie nawiedzimy klasztor OO. Franciszkanów na górze Nebo, gdzie Mojżesz przed swoją śmiercią zobaczył Ziemię Obiecaną. Staniemy na miejscu starożytnego Kościoła, w którym przebywał w czasie swojej pielgrzymki Św. Jan Paweł II. Przejazd do Petry. Zwiedzanie starożytnego miasta wykutego w skale – stolicy Nabatejczyków. Jest to jeden z 7 cudów świata. Wspaniały, bardzo wąski wąwóz pomiędzy niebotycznymi górami prowadzi do różowego miasta. A na końcu jego odkrywamy widoki zapierające dech w piersi. Po zwiedzeniu Petry zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd na granicę jordańsko-izraelską przy morzu Martwym. Przekroczenie granicy. Udamy się do miejsca chrztu Pana Jezusa. Następnie w najniżej położonym miejscu na ziemi 430 metrów pod poziomem morza będziemy korzystać z wyjątkowej kąpieli w Morzu Martwym. Z powodu wysokiego zasolenia wody będziemy mieli przyjemność leżenia na wodzie. Podczas kąpieli skorzystamy z leczniczego błota które jak świadczą pielgrzymi – pomaga na wszelkiego rodzaju boleści stawów np.: barku, rąk, nóg czy też problemy skórne. Przejazd do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy. Następnie zwiedzanie Betlejem, miasta, w którym narodził się Jezus: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, Grota Mleczna. Przejazd do Jerozolimy. Góra Oliwna, panorama Starego Miasta. Następnie wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, Kościół Pater Noster, wzniesiony nad grotą znaną jako miejsce, gdzie Chrystus nauczył swych uczniów modlitwy „Ojcze Nasz”, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Dzielnica Żydowska Cardo, Syjon Chrześcijański – Wieczernik, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra „In Gallicantu” znajdujący się zgodnie z tradycją w miejscu, w którym Apostoł Piotr zaparł się Jezusa. Ściana Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu. Zwiedzanie Kościoła Św. Anny tradycyjnego miejsca narodzenia Marii. Następnie wędrówka śladami Chrystusa – Drogą Krzyżową wzdłuż Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8.

Przejaz do Telawiwu będącego nowoczesną metropolią oraz pobyt na terenie starożytnej Jaffy, w której znajduje się kościół Św. Piotra apostoła. Przecudna panorama na morze Śródziemne i wspaniale rozłożone wzdłuż bulwarów nadmorskich miasto. Najpiękniejsza plaża na Bliskim Wschodzie to plaża w Telawiwie. Następnie przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Tel Awiwu do Polski o godz. 18:15. Lądowanie na lotnisku w Warszawie o godz. 21:10. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • bezpośredni przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw – Warszawa,
 • bagaż podręczny do 8 kg (wym. 40 x 55x 20 cm), bagaż rejestrowany do 23 kg (całkowity wymiar nie może przekroczyć 158 cm tzn. długość + szerokość + wysokość = 158 cm),
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania,
 • obiadokolacje,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opieka kwalifikowanego przewodnika na trasie pielgrzymki,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w Izraelu zgodnie z programem,
 • rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim,
 • lunch: tradycyjna ryba Św. Piotra,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w Jordanii zgodnie z programem,
 • indywidualne nagłośnienie.
Cena nie zawiera
 • zwyczajowych napiwków w kwocie 60 USD, płatnych u przewodnika,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł,
 • opłaty granicznej na przejściu izraelsko – jordańskim – 35 USD,
 • napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • codzienna Msza św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią i Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • godziny lotów podane są w czasach lokalnych,
 • ze względów religijnych nie ma wizyty na Wzgórzu Świątynnym (jednym z ważniejszych miejsc dla islamu),
 • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki.