Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO WŁOCH – PERŁY TOSKANII

23.09.2019 - 30.09.2019

4745 PLN + grupowy bilet lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 10:35. Odprawa biletowo-bagażowa, a następnie wylot do Włoch o godz. 12:35. Lądowanie w Pizie o godz. 14:55. Krótkie zwiedzanie miasta i spacer uliczkami i zaułkami historycznego centrum. Przejazd do miejscowości Montecatini Terme na obiadokolację i nocleg w hotelu (5 kolejnych nocy).

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 10:35. Odprawa biletowo-bagażowa, a następnie wylot do Włoch o godz. 12:35. Lądowanie w Pizie o godz. 14:55. Krótkie zwiedzanie miasta i spacer uliczkami i zaułkami historycznego centrum. Przejazd do miejscowości Montecatini Terme na obiadokolację i nocleg w hotelu (5 kolejnych nocy).

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Florencji – otoczonej wzgórzami stolicy regionu Toskania, leżącej nad rzeką Arno, która przepływa przez miasto. Zwiedzanie miasta: Kościół św. Krzyża, Plac Ratuszowy, urzekający Most Złotników, Baptysterium San Giovanni z prowadzącymi do niego Drzwiami Raju, a także Katedra Santa Maria del Fiore, której malowniczą kopułę zaprojektował florencki architekt i inżynier Filippo Brunelleschi. Następnie wizyta w Bazylice św. Wawrzyńca, w której znajduje się mauzoleum rodziny Medyceuszy, zaprojektowane przez Michała Anioła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości San Gimignano, zwanej średniowiecznym Manhattanem. Historyczne centrum miasteczka jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna oraz kościół kolegiacki Santa Maria Assunta z XII w. z freskami autorstwa m.in. Bartola di Frediego, (sceny ze Starego Testamentu) oraz Barna di Siena (ukazujące żywot Chrystusa). Następnie spacer ulicą San Giovanni – czas wolny z możliwością zakupu toskańskich smakołyków. Wyjazd do słynnego rejonu winnic Chianti na degustację lokalnych win i oliwy. Dalsza podróż do miejscowości Volterra – miasteczka o etruskich korzeniach, malowniczo położonego wśród gajów oliwnych. Od czasów średniowiecznych do dziś, jest ono centrum artystycznej obróbki alabastru. Zwiedzanie: brama etruska, ratusz, Katedra przy Piazza Priori, teatr rzymski. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Cinque Terre – malowniczych wiosek położonych na piętrowo na skałach i urwistych klifach. Niegdyś można było się tu dostać tylko drogą morską, która dziś jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miasteczka La Spezia – skąd rozpocznie się rejs do Portovenere*. Ten port jachtowy z kolorowymi kamienicami, zwany jest także bramą do Cinque Terre. Krótki spacer po miasteczku. Następnie kontynuacja rejsu przez Riomaggiore z popularną Via del Amore (Droga Miłości). Na nadbrzeżu podziwiać można wielobarwne kilkupiętrowe kamieniczki, prawie dotykające wody, nad którymi górują położone tarasowo winnice. Rejs kończy się w położonym wśród pięknych zatoczek miasteczku Manarola, z portem rybackim i skalistym wybrzeżem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Lukki zwanej małą Szwajcarią. To tutaj urodził się jeden z największych kompozytorów operowych 2 poł. XIX w. – Giacomo Puccini. Zwiedzanie: Katedra San Martino – zdobiona fasadą z charakterystycznymi trzema „balkonami” – loggiami, Kościół San Michele in Foro wzniesiony na miejscu dawnego rzymskiego Forum w XIII/XIV w., amfiteatr rzymski, spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż fortyfikacji, a na koniec wejście na Torre Guinigi – wieżę, ze szczytu której rozpościera się widok na czerwone dachy zabudowań miejskich i dalej na połacie zielonych winorośli – kwintesencja toskańskiego krajobrazu. Powrót do Montecatini Terme. Spacer po mieście oraz wjazd kolejką do położonej na wzgórzu starówki – Montecatini Alto, skąd podziwiać można panoramę okolicy. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Po drodze krótka wizyta w Monteriggioni – zwanym toskańskim Carcassonne. Przyjazd do Sieny – miasta św. Katarzyny. To toskańskie miasto znane jest z pięknej starówki i Katedry. Zwiedzanie m.in.: Piazza Salimbeni, Piazza Tolomei, Katedra zwana „szkatułką z klejnotami”, w której znajdują się rzeźby Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freski Pinturicchia. Dalej kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej oraz Piazza del Campo – na którym dwa razy do roku odbywa się znane Palio – końskie igrzyska. Przejazd do miejscowości Chianciano Terme na obiadokolację i nocleg w hotelu (2 kolejne noce).

Dzień 7.

Śniadanie. Panoramiczny przejazd malowniczą doliną Val d’Orcia – stąd pochodzi większość słynnych widoków będących wizytówką regionu. Możliwość podziwiania cyprysowych dróg Toskanii wraz ze słynącą z filmu Ridleya Scotta – drogą Gladiatora. Przejazd do Pienzy – przepięknego, renesansowego miasteczka. Zwiedzanie: Palazzo Pubblico, Palazzo Piccolomini (z zewnątrz), katedra, a następnie spacer wzdłuż murów obronnych z widokiem na okolicę. Przejazd na wschodni kraniec Toskanii do miasteczka Arezzo. Zwiedzanie: Piazza Liberta, romański kościół Santa Maria della Pieve, Piazza Grande oraz kościół San Francesco, w którym podziwiać można cykl fresków Piero della Francesca – „Historia Krzyża Świętego”. Dalsza podróż do Cortony, w której rozgrywa się akcja filmu „Pod słońcem Toskanii”. Spacer labiryntem urokliwych, średniowiecznych uliczek na Piazza della Repubblica z XIII-wiecznym ratuszem, a dalej na pobliski Piazza Signorelli. Ponadto zwiedzanie katedry, kościoła San Francesco oraz gotyckiego kościoła San Domenico. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd do Werony – miasta Romea i Julii. Zwiedzanie: amfiteatr, dom szekspirowskiej Julii – Casa di Giulietta, plac delle Erbe, kościół Santa Maria Antica, kościół Santa Anastasia, Katedra Santa Maria Matricolare, Castelvecchio, most Ponte Scaligero. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Jeziora Garda na obiadokolację i nocleg (2 kolejne noce).

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd do Malcesine – średniowiecznego miasteczka położonego na wschodnim brzegu Jeziora Garda, którego symbolem jest leżący na skałach zamek – Castello Scaligero. Spacer po centrum. Następnie wjazd kolejką linową na szczyt Monte Baldo. Podczas dwuetapowej podróży, można podziwiać zarówno górskie szczyty, jak i panoramę jeziora. Następnie przejazd do Sirmione – kurortu leżącego na wysuniętym w głąb jeziora wąskim cyplu. Na stare miasto prowadzi historyczna brama zamku Scaligerich z XIII w. Rejs statkiem po jeziorze. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Przejazd do Augsburga. Wizyta w kościele św. Piotra, w którym znajduje się słynny obraz Maryi Rozwiązującej Węzły. Następnie spacer po historycznym centrum. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11.

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie stolicy Czech: praska Loreta, Hradczany m.in.: katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, Złota Brama, ogrody królewskie, śpiewająca fontanna, Belweder (pałac królowej Anny). Zejście na Małą Stronę – kościół św. Mikołaja na Małej Stronie. Następnie Most Karola z rzeźbą św. Jana Nepomucena, Rynek Starego Miasta z Orlojem, Stare Żydowskie Miasto, plac Wacława, Lucerna, Teatr Narodowy, Narodni Trida – symbol aksamitnej rewolucji, kaplica betlejemska, Brama Prochowa, Miejski Dom Reprezentacyjny, Uniwersytet Karola, Ungelt, Kościół Tyński. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12.

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Na trasie przerwa na obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • napoje do kolacji: woda i wino (1 butelka/4 os.)
 • degustacji win i oliwy,
 • kolacja regionalna,
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów:
  • Florencja – Kościół Św. Krzyża
  • San Gimignano – Kościół Santa Maria Assunta
  • Lukka – Katedra san Martino, Wieża Torre Guinigi
  • Siena – Kościół Św. Dominika
  • Pienza – katedra
  • Arezzo – Kościół San Francesco
  • Cortona – kościoły
  • Werona – Katedra Santa Maria Matricolare i balkon Julii
  • Praga – Hradczany, Złota Uliczka
 • rejs po Jeziorze Garda, rejsu Cinque Terre
 • kolejka linowa na Monte Baldo, kolejka linowa w Lukka
 • obiad na powrocie do Polski,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • indywidualnego nagłośnienia,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
Cena nie zawiera
 • przelot samolotem na trasie Gdańsk – Piza,
 • małego bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm – 80 pln
 • dużego bagażu rejestrowanego o wadze 20 kg – 220 pln
Uwagi
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

*rejs Cinque Terre uzależniony od warunków pogodowych.