Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO WŁOCH – PERŁY TOSKANII

23.09.2019 - 30.09.2019

590 EUR + 850 PLN bilet lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie
Obejrzyj trasę

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 10:35. Odprawa biletowo-bagażowa, a następnie wylot do Włoch o godz. 12:35. Lądowanie w Pizie o godz. 14:55. Krótkie zwiedzanie miasta i spacer uliczkami i zaułkami historycznego centrum. Przejazd do miejscowości Montecatini Terme na obiadokolację i nocleg w hotelu (5 kolejnych nocy).

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 10:35. Odprawa biletowo-bagażowa, a następnie wylot do Włoch o godz. 12:35. Lądowanie w Pizie o godz. 14:55. Krótkie zwiedzanie miasta i spacer uliczkami i zaułkami historycznego centrum. Przejazd do miejscowości Montecatini Terme na obiadokolację i nocleg w hotelu (5 kolejnych nocy).

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Florencji – otoczonej wzgórzami stolicy regionu Toskania, leżącej nad rzeką Arno, która przepływa przez miasto. Zwiedzanie miasta: Kościół św. Krzyża, Plac Ratuszowy, urzekający Most Złotników, Baptysterium San Giovanni z prowadzącymi do niego Drzwiami Raju, a także Katedra Santa Maria del Fiore, której malowniczą kopułę zaprojektował florencki architekt i inżynier Filippo Brunelleschi. Następnie wizyta w Bazylice św. Wawrzyńca, w której znajduje się mauzoleum rodziny Medyceuszy, zaprojektowane przez Michała Anioła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości San Gimignano, zwanej średniowiecznym Manhattanem. Historyczne centrum miasteczka jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna oraz kościół kolegiacki Santa Maria Assunta z XII w. z freskami autorstwa m.in. Bartola di Frediego, (sceny ze Starego Testamentu) oraz Barna di Siena (ukazujące żywot Chrystusa). Następnie spacer ulicą San Giovanni – czas wolny z możliwością zakupu toskańskich smakołyków. Wyjazd do słynnego rejonu winnic Chianti na degustację lokalnych win i oliwy. Dalsza podróż do miejscowości Volterra – miasteczka o etruskich korzeniach, malowniczo położonego wśród gajów oliwnych. Od czasów średniowiecznych do dziś, jest ono centrum artystycznej obróbki alabastru. Zwiedzanie: brama etruska, ratusz, Katedra przy Piazza Priori, teatr rzymski. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Cinque Terre – malowniczych wiosek położonych na piętrowo na skałach i urwistych klifach. Niegdyś można było się tu dostać tylko drogą morską, która dziś jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miasteczka La Spezia – skąd rozpocznie się rejs do Portovenere*. Ten port jachtowy z kolorowymi kamienicami, zwany jest także bramą do Cinque Terre. Krótki spacer po miasteczku. Następnie kontynuacja rejsu przez Riomaggiore z popularną Via del Amore (Droga Miłości). Na nadbrzeżu podziwiać można wielobarwne kilkupiętrowe kamieniczki, prawie dotykające wody, nad którymi górują położone tarasowo winnice. Rejs kończy się w położonym wśród pięknych zatoczek miasteczku Manarola, z portem rybackim i skalistym wybrzeżem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Lukki zwanej małą Szwajcarią. To tutaj urodził się jeden z największych kompozytorów operowych 2 poł. XIX w. – Giacomo Puccini. Zwiedzanie: Katedra San Martino – zdobiona fasadą z charakterystycznymi trzema „balkonami” – loggiami, Kościół San Michele in Foro wzniesiony na miejscu dawnego rzymskiego Forum w XIII/XIV w., amfiteatr rzymski, spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż fortyfikacji, a na koniec wejście na Torre Guinigi – wieżę, ze szczytu której rozpościera się widok na czerwone dachy zabudowań miejskich i dalej na połacie zielonych winorośli – kwintesencja toskańskiego krajobrazu. Powrót do Montecatini Terme. Spacer po mieście oraz wjazd kolejką do położonej na wzgórzu starówki – Montecatini Alto, skąd podziwiać można panoramę okolicy. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Po drodze krótka wizyta w Monteriggioni – zwanym toskańskim Carcassonne. Przyjazd do Sieny – miasta św. Katarzyny. To toskańskie miasto znane jest z pięknej starówki i Katedry. Zwiedzanie m.in.: Piazza Salimbeni, Piazza Tolomei, Katedra zwana „szkatułką z klejnotami”, w której znajdują się rzeźby Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freski Pinturicchia. Dalej kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej oraz Piazza del Campo – na którym dwa razy do roku odbywa się znane Palio – końskie igrzyska. Przejazd do miejscowości Chianciano Terme na obiadokolację i nocleg w hotelu (2 kolejne noce).

Dzień 7.

Śniadanie. Panoramiczny przejazd malowniczą doliną Val d’Orcia – stąd pochodzi większość słynnych widoków będących wizytówką regionu. Możliwość podziwiania cyprysowych dróg Toskanii wraz ze słynącą z filmu Ridleya Scotta – drogą Gladiatora. Przejazd do Pienzy – przepięknego, renesansowego miasteczka. Zwiedzanie: Palazzo Pubblico, Palazzo Piccolomini (z zewnątrz), katedra, a następnie spacer wzdłuż murów obronnych z widokiem na okolicę. Przejazd na wschodni kraniec Toskanii do miasteczka Arezzo. Zwiedzanie: Piazza Liberta, romański kościół Santa Maria della Pieve, Piazza Grande oraz kościół San Francesco, w którym podziwiać można cykl fresków Piero della Francesca – „Historia Krzyża Świętego”. Dalsza podróż do Cortony, w której rozgrywa się akcja filmu „Pod słońcem Toskanii”. Spacer labiryntem urokliwych, średniowiecznych uliczek na Piazza della Repubblica z XIII-wiecznym ratuszem, a dalej na pobliski Piazza Signorelli. Ponadto zwiedzanie katedry, kościoła San Francesco oraz gotyckiego kościoła San Domenico. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8.

Wczesny wyjazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa o godz. 07:50. Wylot do Polski o godz. 09:50. Lądowanie w Gdańsku o godz. 12:10. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • grupowy bilet lotniczy linii Ryanair na trasie Gdańsk – Piza – Gdańsk,
 • bagaż osobisty o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm,
 • przejazd we Włoszech autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagażu (kradzież) w Signal Iduna,
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz rejsów,
 • indywidualnego nagłośnienia – 8 euro,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • napojów do obiadokolacji,
 • bagażu na przelot samolotem
  • mały bagaż rejestrowany o wymiarach 55x40x20 cm i wadze 10 kg – 80 zł / w obie strony
  • duży bagaż rejestrowany o wadze 20 kg – 220 zł / w obie strony3

ZGŁASZANIE BAGAŻU REJESTROWANEGO (+ OPŁATA) DO 10.09.2019 – do biura pod nr tel. 58 686 55 29 lub mailowo biuro@kaszubtravel.pl. Po tym terminie nie będzie możliwości dokupienia bagażu!

Uwagi
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

*rejs Cinque Terre uzależniony od warunków pogodowych.