Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO LA SALETTE

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

16.08.2022 - 25.08.2022

4440 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu o godz. 04:45. Wyjazd o godz. 05:00 w kierunku Altötteing w Bawarii do Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Królowej Bawarii. Na trasie Msza św. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

Dzień 2.

Śniadanie. Msza św. w Sanktuarium w Altötteing u stóp Naszej Drogiej Pani. Następnie przejazd do Einsiedeln z postojem w miejscach związanych z Ojcem Świętym Benedyktem XVI (Marktl Am Inn – miejsce urodzenia Benedykta XVI). Przyjazd na obiadokolację oraz nocleg w hotelu w Einsiedeln.

Dzień 3.

Śniadanie. Msza św. w kościele klasztornym w Einsiedeln. Zwiedzanie klasztoru. Przejazd do położonego najwyżej na świecie Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w La Salette. Zapoznanie się z Sanktuarium Maryjnym. Droga krzyżowa. Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Rekolekcje w Alpach. Dzień wolny w La Salette – sanktuarium związanym z objawieniami Matki Bożej w otoczeniu pięknych gór, majestacie przyrody, urzekającej ciszy i kojącego szumu płynącego potoku. Czas przeznaczony na modlitwę. Obiadokolacja i nocleg La Salette.

Dzień 5.

Śniadanie. przejazd do Włoch, do miejscowości Courmayeur, gdzie wyrusza kolejka panoramiczna Skyway Monte Bianco, zwana ósmym cudem świata, prowadząca na punkt widokowy Punta Helbronner (3462 m n.p.m.), z którego można podziwiać najwyższy szczyt Alp i Europy – Mont Blanc (4810 m n.p.m.). Następnie przejazd do Aosty – stolicy regionu, w której znajdują się liczne zabytki sięgające czasów rzymskich, a wśród nich siedem wież rozmieszczonych w całej miejscowości. Dalsza podróż na obiadokolację i nocleg w okolicy Mediolanu.

Dzień 6.

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Lombardii – Mediolanu: Plac Katedralny z gotycką Katedrą Narodzin Maryi zwaną „poematem w marmurze”, Galeria Vitorrio Emanuele II – elegancki wielopiętrowy pasaż prowadzący do najsłynniejszej opery świata – La Scala, Pałac Sforzów. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Mediolanu.

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Petronell-Carnuntum w Austri trasą : Werona, Wenecja, Udine, Graz, Wiedeń. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja z niespodzianką. Nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Wizyta w Carnuntum – ruinach obozu rzymskiego nad Dunajem, stolicy rzymskiej prowincji Panonia, a od II wieku Górnej Panonii. Przejazd do Budapesztu przez Gyor. Spotkanie z budapesztańskim przewodnikiem : Plac Bohaterów, Wzgórze Gelerta, Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka i kościół św. Macieja. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd od Katedry św. Stefana na Mszę św., Parlament z zewnątrz. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Podróż do Krakowa. Wizyta na krakowskiej starówce, spacer Plantami do franciszkańskiego kościoła ze słynnym Oknem Papieskim. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Spotkanie z krakowskim przewodnikiem. Spacer na Wawel; Katedra, Zamek Królewski z zewnątrz  i następnie Drogą Królewską na krakowski Rynek – Bazylika Mariacka – Sukiennice. Czas wolny. Przejazd do Wielkiego Klińcza. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późnych wieczornych.

Cena zawiera
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagażu w Signal Iduna, (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
Cena nie zawiera
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • przejazdu kolejką Skyway Monte Bianco,
 • indywidualnego nagłośnienia – 9 euro,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny–10 zł i Turystyczny Fundusz Pomocowy –10zł
 • napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.