Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO KOWNA I WILNA

PARAFIA CHRYSTUSA MIŁOSIERNEGO GDYNIA
OPIEKA DUCHOWA KS. PROBOSZ WIESŁAW PHILIPP

09.10.2023 - 12.10.2023

1250 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 6:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd na Litwę trasą : Gdańsk, Elbląg, Ostróda, Olsztyn, Mrągowo, Giżycko, Suwałki na przejście graniczne polsko-litewskie w Budzisku ( 404 km ). Dalsza podróż do Kowna ( 100 km ). Po przyjeździe do Kowna położonego u zbiegu Willi i Niemna spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie centrum historycznego miasta. Miasta , które w roku 2022 stało się Europejską Stolicą Kultury 2022. Obiadokolacja i przejazd do hotelu w Wilnie na nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Spotkanie z wileńskim przewodnikiem i zwiedzanie stolicy Litwy : Katedra św. Stanisława – kościół wzniesionego z fundacji Władysława Jagiełły z jedenastoma kaplicami, z których największa to kaplica św. Kazimierza (patrona Litwy) z jego relikwiami, następnie  Plac Ratuszowy, siedziba Prezydenta Litwy, przejście zaułkiem Bernardyńskim pod pomnik A. Mickiewicza, zwiedzanie Muzeum poety, zaułek gotycki z kościołami św. Anny i Franciszkanów – Bernardynów, dziedziniec Uniwersytetu Wileńskiego, przejście ulicą Szklaną na Plac Ratuszowy. Przerwa na lancz , kościół św. Kazimierza, Cela Konrada na dziedzińcu Klasztoru Bazylianów, cerkiew św. Ducha, kościół św. Teresy, kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd autokarem do domu, gdzie mieszkała siostra Faustyna Kowalska, a dzięki której malarz Eugeniusz Kazimirowski namalował w 1934 r. obraz „Jezu, ufam Tobie”. Możliwość odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przejazd do kościoła św. Michała, a następnie do kościoła św. Piotra i Pawła (czas wolny na lancz), potem wizyta  na Górze Trzech Krzyży (oglądnie pięknej panoramy Wilna), następnie Cmentarz na Rossie i przejazd do kościoła Miłosierdzia Bożego. Czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wyjazd do Trok. Zwiedzanie zamku wielkiego księcia Kiejstuta i jego syna Witolda położonego na wyspie oraz zapoznanie się z kulturą karaimów (narodu pochodzenia tureckiego mieszkającego w Trokach), możliwość zjedzenia typowych pierogów tj. kibiny karaimskie. W drodze powrotnej przystanek w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Powrót w godzinach wieczornych do miejsca wyjazdu.  Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera
  • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
  • noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu „Panorama” Wilno
  • śniadania w formie bufetu
  • obiadokolacje,
  • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
  • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 

Cena nie zawiera
  • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • biletów komunikacji miejskiej,
  • indywidualnego nagłośnienia 5zł/dzień
  • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 5zł i Pomocowy 5zł
  • napojów do obiadokolacji,
Uwagi
  • Msza św. codziennie w miejscach uzgodnionych z Opiekunem Duchowym
  • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
  • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,