Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO JORDANII

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku w Okęcie Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa i wylot. Lądowanie na lotnisku Queen Alia w Ammanie. Przejazd na starym miejscu miasta i zwiedzając Cytadelę i Teatr Rzymski, dwa najpopularniejsze stanowiska archeologiczne w mieście. Przejazd do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Po śniadaniu przejazd do Jerash, najlepiej zachowanego miasta z czasów rzymskich; teatry, świątynie i ulice z kolumnadami. Następnie zwiedzanie Mar Elias, związany z prorokiem Eliaszem, Tall Mar Elias znajduje się bardzo blisko ruin wioski zwanej Listib. Uważa się, że to miejsce było dawniej Tishbi, domem Eliasza, pochodzącego z Gilias w Tranjordan. Wizyta w starożytnym mieście Anjarah, Biblia wspomina o tym mieście jako miejscu, w którym Jezus, jego matka Maria i jego uczniowie przeszli i odpoczywali w pobliskiej jaskini. Jaskinia, która od dawna była miejscem świętym dla pielgrzymów, została teraz upamiętniona kościołem Matki Bożej Górskiej. Powrót do Ammanu na kolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Jazda na północ do starożytnego zamku krzyżowców w Karak, odkrywając labirynt korytarzy z kamiennymi sklepieniami. Miasto Karak było stolicą Moabu, a zamek dominuje w panoramie miasta. Zamek zapewnia imponujący wgląd w umiejętności architektoniczne i wojskowe krzyżowców. Przejazd do Wadi Rum, który jest znany również jako Dolina Księżyca to dolina wykuta w piaskowcu i granitowej skale w południowej Jordanii 60 km na wschód od Akaby. Następnie dwugodzinna jazda jeepem, a późnej przejazd do Akaby na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 4.

Po śniadaniu wolny dzień w Akabie wypoczynku i relaksu. Wspaniały kurort nad Morzem Czerwonym w Jordanii ma wiele innych atrakcji, oprócz tego, że jest wspaniałym miejscem na odpoczynek na plaży; jest to właściwie świetna baza wypadowa do odkrywania różnych interesujących miejsc w południowej Jordanii. Akaba to zabawne miejsce i mikrokosmos wszystkich dobrych rzeczy, które Jordania ma do zaoferowania, w tym fascynująca historia z kilkoma wyjątkowymi miejscami i wspaniałymi zajęciami, wspaniałymi obiektami dla odwiedzających, dobrymi zakupami i gościnnymi, przyjaznymi ludźmi, którzy nie lubią niczego poza upewnianiem się ich goście dobrze się bawią. Nocleg w Akabie.

Dzień 5.

Po śniadaniu przejazd do Petry. Będziesz podziwiać piękno Zaginionego Miasta, Miasta Czerwonej Róży Petry, odkrywając jego liczne jaskinie i grobowce. Przejazd przez kanion i zachwyć się wspaniałym skarbcem, wejściem strzegącym starożytnego miasta Nabatejczyków, obecnie jednego z 7 współczesnych cudów świata. Nocleg w hotelu Petra.

Dzień 6.

Po śniadaniu przejazd do miejsca chrztu nad rzeką Jordan – Al Maghtas. Następnie przejazd do hotelu nad Morzem Martwym. Po męczącej podróży, spędzeniu dnia na pływaniu i relaksie nad Morzem Martwym w jednym z hoteli w kurorcie. Cieszyć się słońcem w najniższym punkcie ziemi, jednocześnie wypróbowując orzeźwiającą kąpiel błotną, która oczyszcza i leczy skórę. Oglądanie zachodu słońca nad wzgórzami Zachodniego Brzegu z Jerozolimą w oddali. Obiadokolacje i nocleg nad Morzem Martwym.

Dzień 7.

Po śniadaniu przejazd na Górę Nebo i podziwianie widoku, z którego Mojżesz patrzył na Ziemię Obiecaną, a później zmarł i został pochowany. Poznanie miasto Madaba – odkrycie niesamowitych bizantyjskich mozaik wydobytych z całego miasta oraz najstarszą zachowaną mozaikową mapę Ziemi Świętej. Następnie odwiedzamy Machaerusa. Następnie przejazd do Ammanu i nocleg.

Dzień 8.

Po śniadaniu czas wolny. Do transferu na lotnisko Queen Alia w Ammanie. Odprawa biletowo – bagażowa, a następnie wylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • Przeloty samolotowe Warszawa – Amman – Warszawa,
 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • 7 noclegów
 • 7 obiadokolacji,
 • 7 śniadań
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Zmieniających się zabiegów i procedur obostrzeń związanych z obwiązującą pandemią.
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.