Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO JORDANII

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

14.05.2023 - 21.05.2023

4200 PLN + Bilet lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Spotkanie pielgrzymów na lotnisku Warszawa-Modlin o godz. 7:25. Po wylądowaniu na lotnisku Queen Alia w Jordanii o godz. 14:25, przejazd  do Ammanu i rozpoczęcie wizyty w stolicy Jordanii, od zwiedzania starego miasta Ammanu, odkrywając Cytadelę i Teatr Rzymski, dwa najpopularniejsze stanowiska archeologiczne w mieście. Podczas tej rozszerzonej wycieczki po mieście przewodnik poprowadzi nas przez niektóre boczne uliczki, rynki i sklepy starego miasta. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 2.

Po śniadaniu przejazd do Jerash, najlepiej zachowanego miasta z czasów rzymskich; teatry, świątynie i ulice kolumnadowe. Następnie odwiedzimy Mar Elias, wczesny chrześcijanin, który zbudował klasztor w okresie bizantyjskim, z którego zidentyfikowaliśmy dwa kościoły. Powiązany z Prorokiem Eliaszem, Tall Mar Elias znajduje się bardzo blisko ruin wioski znanej jako Listib. Uważa się, że to miejsce było dawniej Tishbi, domem Eliasza, rodem z Gilias w Tranjordanii (2 Krl 17: I). Fakt, że jest to miejsce kultu religijnego, potwierdzają dwa kościoły, które zostały zbudowane na Wysokim (szczycie wzgórza) pod koniec okresu bizantyjskiego. Wizyta w starożytnym mieście Anjarah, Biblia wspomina o tym mieście jako miejscu, przez które przechodził Jezus, jego matka Maria i jego uczniowie i odpoczywali w pobliskiej jaskini. Jaskinia, która przez długi czas była miejscem świętym dla pielgrzymów, została teraz upamiętniona kościołem Matki Boskiej Górskiej. Powrót do Ammanu na obiadokolację i nocleg

Dzień 3.

Śniadanie. Pojedziemy na północ do starożytnego zamku krzyżowców w Karak, odkrywając labirynt kamiennych sklepionych sal i przejść. Miasto Karak było stolicą Moabu, a zamek góruje nad horyzontem. Zamek o imponującym wglądzie o dużych walorach architektonicznych i wojskowych Crusaders. Przejazd do Wadi Rum. Wadi Rum znana również jako Dolina Księżyca to dolina wykuta w piaskowcu i granitowej skale w południowej Jordanii, 60 km na wschód od Akaby; jest to największe wadi w Jordanii. Enoy 2 godziny jazdy jeepem. Kolacja i nocleg w obozie Beduinów.

Dzień 4.

Po śniadaniu Jeep Tour safari w Wadi Rum 2 godziny Transfer do Akaby, gdzie można zwiedzać śródmiejskie rynki, spędzić wolny czas w jednym z kurortów, spróbować snorkelingu lub nurkowania i zobaczyć wielobarwne rafy koralowe pod czystymi, błękitnymi wodami . Nocleg w hotelu Aqaba.

Dzień 5.

Po śniadaniu przejazd do Petry i podziwianie piękna Zaginionego Miasta, Miasta Czerwonej Róży Petra, odkrywając jego liczne jaskinie i grobowce. Przejdź się przez kanion i zachwyć się wspaniałym Skarbcem, wejściem strzegącym starożytnego miasta Nabatyjczyków, obecnie jednego z 7 współczesnych cudów świata. Udamy się nad Morze Martwe na kolację i nocleg.

Dzień 6.

Wolny dzień. W czasie wolnym, najniższy punkt na ziemi; Morze Martwe. Spędzimy  dzień pływając i relaksując się nad Morzem Martwym w jednym z hoteli wypoczynkowych.  Będziemy się ciesz  czasem w najniższym punkcie na ziemi, wypróbowując orzeźwiającą kąpiel błotną, aby oczyścić skórę. Oglądać zachód słońca nad wzgórzami Zachodniego Brzegu z Jerozolimą w oddali. Nocleg nad Morzem Martwym

Dzień 7.

Po śniadaniu udaj się na stronę chrztu wokół rzeki Jordan. Następnie jedź na górę Nebo i podziwiaj widok, z którego Mojżesz patrzył na Ziemię Obiecaną, a później umarł i został pochowany. Zwiedź miasto Madaba i odkryj niesamowite bizantyjskie mozaiki wydobyte z całego miasta. Zobaczymy mapę Madaby, najstarszą zachowaną mozaikową mapę Ziemi Świętej. Odwiedzamy Machaerus, dramatyczne wzgórze i fort znany dziś jako Mukawir, gdzie Salome tańczyła i żądała głowy Jana Chrzciciela na półmisku. Przejazd do Ammanu i nocleg

Dzień 8.

Po śniadaniu transfer na lotnisko Queen Alia  w Ammanie. Odlot do Polski o godz.14:55. Lądowanie na lotnisku w Modlinie koło Warszawy o godz. 18:15.

Cena zawiera
 • Przelot  liniami Ryanair na trasie Warszawa – Amman – Warszawa
 • Wiza jordańska
 • Przejazd autokarem wg programu
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych  
 • Opłatę klimatyczną,
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Safari Jeepem w Wadi Rum – 2 godziny
 • 1 mała butelka wody dziennie
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnik miejscowi zgodnie z programem.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna. (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 
Cena nie zawiera
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • Napojów do obiadokolacji.
 • Testu PCR w dniu przyjazdu lub wyjazdu
 • Wszelkich fakultatywnych wycieczek podczas dnia wolnego nad Morzem Martwym

Napiwków dla kierowcy, przewodnika, hoteli, restauracji, jeepów itp

Uwagi

Msza św. codziennie –  miejsca sprawowania Mszy uzgodnione z Opiekunem Duchowym

 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Uwaga na zmieniające się  procedury i obostrzenia związane z obwiązującą pandemią.