Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO JORDANII

PARAFIA ŚWIĘTEGO MARCINA W SIERAKOWICACH

OPIEKA DUCHOWA KS.SŁAWOMIR OSSOWICKI
PRZEWODNIK BIBLISTA KS. PROF. MIROSŁAW JASIŃSKI

21.09.2023 - 28.09.2023

6625 PLN Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Dzień 1.

Przejazd autokarem na lotnisko w Modlinie. Odprawa biletowo – bagażowa o godz. 4:55 Wylot do Ammanu o godz.6:55. Lądowanie na lotnisku królowej Alii w Ammanie (Jordania) o godz. 11:50 . Przejazd na  stare miasto w celu zwiedzenia Cytadeli i Teatru typu Greckiego, najpopularniejszych obiektów archeologicznych w mieście. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Po śniadaniu przejazd do miasta Jerash, najlepiej zachowanego miasta z czasów rzymskich; teatry, świątynie i ulice z kolumnadami. Następnie zwiedzanie Mar Elias, związanego z prorokiem Eliaszem. Uważa się, że Tall Mar Elias było dawnym Tiszbe w Gileadzie na terenie Zajordanii. Wizyta w starożytnym mieście Anjarah, Według tradycji miejscowej, Pan Jezus, Jego Najświętsza Matka oraz uczniowie w drodze do w Dekapolu odpoczywali w pobliskiej jaskini. Jaskinia, która od dawna była uznawana przez pielgrzymów za miejsce święte, została otoczona kościołem Matki Bożej Górskiej. Powrót do Ammanu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd w kierunku południowym drogą Królów do starożytnego zamku krzyżowców w Al-Karak majestatycznie panującego nad całym okolicznym terenem. Zbudowany na wysokim wzgórzu z trzech stron otoczony jest bardzo stromymi i głębokimi przepaściami. Od strony miasta wejdziemy do średniowiecznej twierdzy odkrywając wysokie baszty, mury zawieszone nad przepaściami, labirynty korytarzy i pomieszczeń z kamiennymi sklepieniami. Po zwiedzeniu zamku nastąpi przejazd do Wadi Rum. Wadi Rum jest nie tylko pustynią ale także największą doliną w Jordanii. Otoczona najwyższymi górami bogata w kaniony górskie, ukryte źródła, wydmy i jaskinie. Zwiedzimy ją w czasie dwugodzinnej jazdy jeepem. Następnie kolacja i nocleg w obozie Beduinów.

Dzień 4.

Po śniadaniu przejazd do Akaby, wolny czas w Akabie. Cały dzień możemy przeznaczyć na wypoczynek i relaks. Akaba jest wspaniałym kurortem położonym nad morzem Czerwonym. Ciepły klimat zapewnia doskonały odpoczynek na plaży. W wolnym czasie jest także możliwość oglądania rafy koralowej przed szklane dno statków pływających po zatoce Akabskiej. Strefa wolnocłowa daje możliwość zrobienia dobrych zakupów. Akaba to także spotkania z gościnnymi i przyjaznymi ludźmi, którzy lubią upewniać się że ich goście dobrze się bawią. Obiadokolacja i nocleg w Akabie.

Dzień 5.

Po śniadaniu przejazd do Petry. Będziemy podziwiać piękno zaginionego przez wieki miasta Petry. Odkryte na nowo i opisane w XIX wieku, przyciąga turystów, zadziwiając swoimi niezwykłymi skarbami. Przemierzając długi na 1,8 km kanion pełen kolorów różowego granitu na tle błękitnego nieba, zachwyć się będziemy pozostałościami starożytnego miasta. Zobaczymy grobowiec Aretasa IV, tak zwany „Skarbiec”. Następnie zwiedzając Wadi Musa zobaczymy wykute w skale wspaniale grobowce strzegące tajemnicy starożytnego miasta Nabatejczyków, które obecnie uznane jest za jeden z 7 cudów świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Petrze.

Dzień 6.

Po śniadaniu przejazd do miejsca chrztu Pana Jezusa nad rzeką Jordan. Następnie przejazd do hotelu nad Morzem Martwym. Po podróży spędzimy czas na pływaniu i relaksie nad Morzem Martwym. Cieszyć się będziemy słońcem w najniższym punkcie ziemi (depresja 429 m. pod poziomem morza), jednocześnie doświadczając unikatowej, leczniczej kąpieli błotnej w najbardziej zasolonym morzu świata. Na pewno zauroczy nas zachód słońca nad wzgórzami Zachodniego Brzegu z Jerozolimą w oddali. Obiadokolacja i nocleg nad Morzem Martwym.

Dzień 7.

Po śniadaniu przejazd na Górę Nebo i podziwianie widoku, z którego Mojżesz patrzył na Ziemię Obiecaną. W tym też miejscu zmarł i został pochowany. Na górze Nebo w klasztorze Ojców Franciszkanów zobaczymy zachwycające mozaiki z dawnych kościołów z czasów bizantyjskich. Później udamy się by  zwiedzić miasto Madaba. W tym chrześcijańskim mieście w XIX w. w kościele św. Jerzego odkryto najstarszą zachowaną wykonaną z mozaiki mapę Ziemi Świętej. Jest to tak zwana mozaika z Madaby. Następnie odwiedzamy Macheront miejsce męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Przejazd do Ammanu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8.

Po śniadaniu transfer na lotnisko królowej Alii w Ammanie. Odprawa biletowo – bagażowa o godz.9:25 , a następnie wylot do Warszawy o godz. 12:25. Lądowanie na lotnisku w Modlinie  o godz. 15:45. Transfer autokarowy do Sierakowic. Zakończenie pielgrzymki przy Kościele św. Marcina w Sierakowicach.

Cena zawiera
 • Transfery autokarowe Sierakowice – Lotnisko Modlin – Sierakowice
 • Przelot Warszawa – Amman – Warszawa liniami RYANAIR – bagaż rejestrowany 20 kg i podręczny o wymiarach max 40 x 20 x 25 cm
 • Bezpłatna wiza do Jordanii
 • Przejazd autokarem wg programu
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • Opłata klimatyczna,
 • Śniadania wg programu
 • Obiadokolacje
 • Opłaty za wstępy zgodnie z programem
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Indywidualne nagłośnienie
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.
 • Safari Jeepem Wadi Rum przez 2 godziny
 • Woda ( 1 mała kutelka wody na osobę dziennie
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).

Cena nie zawiera
Uwagi
 • Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.