Ładowanie strony

PIELGRZYMKA DO FATIMY PRZEZ ANDALUZJĘ, LIZBONĘ I MADRYT

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

 

PARAFIA p.w. NMP z LOURDES w OTOMINIE

OPIEKA DUCHOWA KS. PROBOSZCZ ANDRZEJ SIEG

 

15.09.2022 - 24.09.2022

890 EUR + Bilet Lotniczy Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Przelot z Gdańska do Alicante. Przejazd do Bazyliki Świętego Krzyża w Caravaca de la Cruz – jednego z pięciu świętych miast katolickich, którym dekretami papieskimi przyznano przywilej wieczystego odpustu. Wizyta w sanktuarium w którym znajduje się relikwiarz z krzyżem zawierającym fragment krzyża świętego, na którym umarł Jezus Chrystus. Krzyż ten popularnie zwany „karawaka” stał się amuletem chroniącym m.in. przed wypadkami, nagłymi zgonami a w dawnej Polsce również przed zarazami. Przejazd do Granady, kolacja, nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Andaluzji, słynącego z Alhambry (UNESCO) – kompleksu niezwykłych pałaców, ogrodów, fontann i murów obronnych, będących niezwykłym połączeniem stylów chrześcijańskiego i arabskiego. Spacer po klimatycznej, najstarszej dzielnicy miasta: Albaicín, dziś słynącej z herbaciarni i restauracji z tradycyjnymi przekąskami „tapas”. Po drodze postój przy punkcie widokowym, z którego rozpościera się imponująca panorama Alhambry z górami Sierra Nevada w tle. Wizyta w centrum miasta, gdzie znajdziemy barwne stragany z ciekawymi pamiątkami. Czas wolny a dla chętnych wizyta w Kaplicy Królewskiej. Przejazd do Kordoby, kolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, wizyta na starym mieście gdzie zobaczymy m.in. przepiękną Mesquitę – meczet zamieniony na chrześcijańską katedrę, jedno z niewielu takich miejsc na świecie. Rzut oka na słynny most rzymski oraz spacer po dzielnicy żydowskiej i dzielnicy kwiatowej. Przejazd do Sewilli – zachwycającej stolicy Andaluzji. Spacer przez labirynt kolorowych uliczek dzielnicy Santa Cruz, w pobliżu których kryje się wiele ciekawych zabytków, m.in. Katedra Najświętszej Maryi Panny (UNESCO) wraz z grobowcem Krzysztofa Kolumba i królewski Pałac Alkazar (UNESCO). Kolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Sewilli: poranny spacer po najważniejszym w mieście Parku Marii Luizy, podziwiając budynki wzniesione z okazji wystawy iberyjsko-amerykańskiej w 1929 r., począwszy od Placu Amerykańskiego aż po słynny Plac Hiszpański. Przejazd panoramiczny nad rzeką Gwadalkiwir podczas którego zobaczymy m.in.  Złotą Wieżę i Arenę korridy. Spacer w okolicy Alkazar i czas wolny. Przejazd do Lizbony, kolacja, nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie, zwiedzanie Lizbony: wizyta w kościele św. Antoniego który znajduje się w miejscu narodzin świętego Antoniego Padewskiego. Spacer z muzyką fado w tle, po najbardziej kolorowej i tradycyjnej dzielnicy Alfama, pełnej wąskich i urokliwych uliczek, gdzie znajdują się m.in. Katedra Se i punkty widokowe. Spacer po reprezentacyjnej dzielnicy Baixa: Praça do Comércio (Plac Handlowy), Ulica Augusta, Winda Santa Justa, Plac Dom Pedro IV (Plac Rossio). Przejazd do dzielnicy Belem, w której można zobaczyć Kościół Matki Bożej z Belem, należący do Klasztoru Hieronimitów (UNESCO), najwspanialszy przykład sztuki manuelińskiej, miejsce pochówku Vasco da Gamy. Rzut oka na Pomnik Odkrywców i Wieżę Belem (UNESCO). Przejazd do Fatimy, kolacja. Wieczorem różaniec w Kaplicy Objawień i procesja ze świecami, nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie, msza św. w Sanktuarium. Pokłon w Bazylice Matki Bożej Różańcowej przy grobie pastuszków, którym objawiła się Matka Boża. Wizyta w Aljustrel w miejscach związanych z objawieniami Anioła Pokoju oraz w domach rodzinnych pastuszków Łucji oraz Franciszka i Hiacynty. Powrót do sanktuarium, czas na indywidualną modlitwę i zadumę. Kolacja, wyjście na różaniec w Kaplicy Objawień wraz z procesją ze świecami, nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie, przejazd do „królewskiego miasta” – Madrytu. Począwszy od 1561r. miasto to jest siedzibą władz Hiszpanii, najwyżej położoną stolicą w Europie, jedną z najbardziej zielonych na świecie. Słynie z przepięknej architektury, parków, muzeów, modnych sklepów i życia nocnego. Wieczorny spacer po Madrycie, kolacja, nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie, zwiedzanie stolicy Hiszpanii: Katedra Almudena, spacer w okolicy Pałacu Królewskiego aż na stare miasto, odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście: Plaza la Villa, Plaza Mayor, Puerta del Sol. Wizyta w Kolegiacie św. Izydora, gdzie spoczywa ten święty, patron Madrytu (w 2022 r. obchodzimy 400 lecie wyniesienia go na ołtarze). Czas wolny. Następnie zobaczymy główną, reprezentacyjną aleję Madrytu – Gran Via, pospacerujemy w Parku Retiro i Paseo del Prado (UNESCO). Przejazd panoramiczny w okolicy areny do walki byków, stadionu Realu Madryt i nowoczesnej części miasta. Kolacja, nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie, przejazd do historycznej stolicy Hiszpanii – Toledo. Objazd panoramiczny dookoła miasta po zewnętrznej części murów obronnych. Spacer po starym mieście, które jest jednym z najładniejszych w kraju. Wizyta w imponującej, gotyckiej Katedrze Najświętszej Maryi Panny. Poprzez dzielnicę żydowską powrót do autokaru. Przejazd do hotelu w okolicach wybrzeżu Balearskiego, kolacja, nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie, czas wolny. Przejazd na lotnisko, wylot do Gdańska.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem,
 • Przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki
 • 9 noclegów w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania i obiadokolacje według programu (napoje dodatkowo płatne),
 • Opieka doświadczonego pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna: (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • Napojów do obiadokolacji,
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid,
 • Msze św. zostaną uzgodnione z opiekunem duchowym grupy.