Ładowanie strony

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO WŁOCH

Więcej informacji oraz zapytania rezerwacyjne pod nr tel. 602 379 092

08.10.2022 - 17.10.2022

900 EUR Wyślij zgłoszenie Zadaj pytanie

Interaktywna mapa w przygotowaniu. Zapraszamy do obejrzenia programu.

Dzień 1.

Zbiórka uczestników przy kościele. Msza św. o godz. 05:00, a po niej przejazd  do Wiednia autostradą A1 przez Polskę, a następnie przez Czechy i Austrię. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem w centrum Wiednia. Zwiedzanie historycznego centrum stolicy Austrii. Obiadokolacja w restauracji na starówce. Przejazd do hotelu na nocleg pod Wiedniem.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Wenecji przez Graz, Klagenfurt, Tarvizjo. Po  przyjeździe do Wenecji przeprawa łodzią  do historycznego centrum miasta – Plac św. Marka. Wizyta w Bazylice św. Marka – Msza św. w kaplicy dla pielgrzymów. Spacer: Plac św. Marka, Pałac Dożów, Teatr la Fenice. Czas wolny. Powrót spacerem  do autokaru: Wyspa Rialto, słynny Most Rialto,  Kanał Grande, do placu Roma. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Padwy.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza św. w jednej z kaplic Klasztoru, specjalnie przygotowanej dla pielgrzymów. Wizyta na starówce.  Podróż do Toskanii. Wizyta w Siennie jednym z najładniejszych miast Toskanii. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Florencji.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Florencji. Msza św. w Kościele św. Krzyża. Wizyta na starym mieście stolicy Toskanii. Czas wolny. Przejazd do Orvieto. Nawiedzenie miejsca cudu Eucharystycznego, a zarazem urokliwego włoskiego miasteczka, z jedną z najwspanialszych katedr we Włoszech. Przejazd  na Mentorellę – jednego z najstarszych sanktuariów maryjnych we Włoszech i w Europie. Ukochana Mentorella św. Jana Pawła II – miejsce , w którym człowiek w sposób szczególny otwiera się przed Bogiem. Przejazd do Rzymu. Obiadokolacja w restauracji. Następnie przejazd do hotelu w centrum Wiecznego Miasta. Zakwaterowanie. Nocleg w hotelu.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Udział w Audiencji Generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem. Następnie spacer trasą: Zamek Anioła, Plac Nawona, Panteon,  Fontanna di Trevi, Piazza di Spagna. Dalej przejście na wzgórze Kwirynał do Kościoła św. Andrzeja przy którym znajduje się klasztor z celą św. Stanisława Kostki. Następnie przejazd  do Bazyliki św. Pawła za Murami. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6.

Przejazd do Watykanu. Msza przy Grobie św. JP II. Dalsze zwiedzanie Rzymu. Spacer trasą: Bazylika Matki Boskiej Większej, Kościół św. Piotra w Okowach, Koloseum, Forum Romanum, Fora Cesarskie, Kapitol, Plac Wenecki. Przejazd do Bazyliki św. św. Janów na Lateranie. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 7.

Śniadanie. Msza św. w kościele św. Alfonsa z oryginałem obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Dalsze zwiedzanie Rzymu. Czas wolny. Po południu przejazd do Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej – wizyta. Przejazd do  Asyżu rodzinnego miasta św. Franciszka. Spacer po średniowiecznym centrum; Rynek, dom rodzinny świętego, Bazylika św. Klary, Katedra. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 8.

Śniadanie. Msza św. przy grobie św. Franciszka. Zapoznanie się z Bazyliką Świętego. Przejazd do Loreto. Wizyta w Sanktuarium św. Domku w Loreto – pierwszego sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym, poświęconego Najświętszej Maryi Pannie. Według słów św. Jana Pawła II: „Przez wieki prawdziwe serce Maryjne chrześcijaństwa”. Miejsce powstania Litanii Loretańskiej. Podróż do  Republiki San Marino. Wizyta w stolicy. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Padwy.

Dzień 9.

Śniadanie. Msza św. w Bazylice św. Antoniego w Padwie. Czas wolny przeznaczony na pobyt i niedzielne  przemyślenia w mieście patrona parafii z Brzeźna. Przejazd do Brna – stolicy Moraw na obiadokolację i nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 10.

Śniadanie. Msza św. u polskich Franciszkanów w Brnie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie centrum miasta – szczycącego się wieloma cennymi zabytkami i historią współczesną. To miasto uniwersyteckie słynie z największych, czeskich targów. Powrót do miejsca rozpoczęcia pielgrzymki trasą przez: Ostrawę, Łódź, Toruń. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera
 • Przejazd autobusem turystycznym zgodnie z programem,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • Napoje do obiadokolacji,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna. (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU)  
Cena nie zawiera
 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • Wydatków osobistych,
 • Indywidualnego nagłośnienia,
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
Uwagi
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • Należy zwrócić uwagę na zmieniające się zabiegi  i procedury obostrzeń związanych z obwiązującą pandemią.
 • Msze św. zostaną uzgodnione z opiekunem duchowym grupy.